021 - 72974000

تاریخچه مختصر اما جالب از اتوماسیون خانگی

تاریخچه مختصر اما جالب از اتوماسیون خانگی

اتوماسیون خانگی

ایده مدیریت تمام عملکردهای یک خانه با یک سیستم کنترل مرکزی، ( اتوماسیون خانگی) در نزدیک‌ترین حالت به ابتدای قرن بیستم برمی گردد.

اولین نمونه‌های خانه‌های خودکار در دهه 1930 در نمایشگاه‌های جهانی شیکاگو و نیویورک به نمایش درآمد. اما این خانه‌ها هرگز قرار نبود به صورت تجاری در دسترس باشند. در زمان اختراع میکروکنترل‌گر‌ها در دهه 1970 بود که بازاریابی یک سیستم اتوماسیون خانگی کاملا “هوشمند” با پلتفرم X10 از نظر اقتصادی امکان پذیر شد. با رشد فناوری کامپیوتر در حدود 20 سال گذشته، صنعت اتوماسیون خانگی نیز، رونق بسیاری گرفته است. در سال 2012، ارزش تخمینی بازار اتوماسیون خانگی حدود 3.6 میلیارد دلار بود.

فروش دستگاه‌های خانه هوشمند در سال بعد، یعنی سال 2013،  با 1.8 میلیون نصب سیستم جدید در سراسر کشور، دو برابر شد. ارزش بازار خانه های هوشمند در سال 2020میلادی، 78.3 میلیارد دلار بود. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که ارزش کلی بازار تا سال 2025 به حدود 135.3 میلیارد دلار برسد. بهترین چیز در مورد دستگاه های هوشمند، همان فرصتی است که به شما این امکان را می دهد تا خانه برای شما کار کند، چه در خانه یا خارج از خانه باشید.

تصور کنید بعد از یک روز کاری طولانی به خانه می‌آیید، وقتی نزدیک در می‌شوید قفل درب‌تان به‌طور خودکار باز می‌شود، سیستم امنیتی‌تان غیرفعال می‌شود و چراغ‌ها روشن می‌شوند و با نوری گرم و آرامش‌بخش از شما استقبال می‌کنند.

دما دقیقا همان چیزی است که شما دوست دارید، و از الکسا می‌خواهید که در حین استراحت، موسیقی آرام‌بخشی نیز برایتان پخش کند. وقتی زمان خواب فرا می رسد، یک فرمان صوتی ساده درب را قفل می کند، سیستم امنیتی را فعال می کند و چراغ ها را خاموش می کند و شما می توانید با دانستن اینکه سیستم خانه هوشمندی که ساخته اید برای شما مناسب ترین است، به خوبی استراحت کنید.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.