021 - 72974000

دلایلی برای عدم استفاده از اتوماسیون هوشمند ساختمان

دلایلی برای عدم استفاده از اتوماسیون هوشمند ساختمان

اگر اهل فن و مشتاق فناوری هستید، احتمالاً به این فکر کرده اید که دستگاه های هوشمند را به اکوسیستم خانه خود اضافه کنید تا زندگی شما راحت تر، ایمن و مرفه تر شود. با این حال، تفاوت زیادی بین خرید دسته ای از وسایل هوشمند به صورت تکی در مقایسه با استفاده از اتوماسیون هوشمند ساختمان کاملاً یکپارچه وجود دارد. قبل از اینکه بخواهید خانه ای هوشمند با دستگاه های تجاری تهیه کنید، باید موارد زیر را بخوانید.

 

اندازه و پیچیدگی تاسیسات

خانه شما چقدر بزرگ یا پیچیده است؟ اگر خانه ای بزرگ دارید که در آن اتاق ها و دکورهای پیچیده مثل سنگ های طراحی داخلی، دیوارهای آینه ای یا سیستم گرمایش از کف تابشی دارد، احتمالا در استفاده از سیستم های وایرلس به مشکل بر بخورید و به یک تیم حرفه ای برای کمک نیاز پیدا خواهید کرد.

همچنین باید فهرستی از سیستم های هوشمندی که قصد دارید اضافه کنید تهیه کنید، مثلا سیستم کنترل ورودی ها، درهای پارکینگ، پنجره ها، سنسورها، سیستم روشنایی، استخر و سالن ماساژ، تلویزیون و اتاق های سینما، ترموستات ها، سیستم های صوتی، گیتها، سیستم های امنیتی و مواردی از این دست. مجموعه ای از سیستم های پراکنده نمیتواند به اندازه یک سیستم یکپارچه ی طراحی شده مفید واقع شود.

 

دستگاه های مختلف نیاز به نرم افزارهای مختلف دارد

هرچه تنوع دستگاه های هوشمند ساختمان افزایش یابد، تعداد نرم افزارهای آنها روی گوشی شما هم افزایش پیدا می کند. با استفاده از یک سیستم یکپارچه شما به همه ی امکانات به صورت یکجا و در یک نرم افزار دسترسی خواهید داشت.

 

امنیت و حریم خصوصی

ممکن است برخی شرکتهای دستگاه های هوشمند داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار را به صورت جدا به دیگران بفروشند. باید از شرکتی استفاده کنید که از داده های ساختمان شما برای فروش و تبلیغات استفاده نکند. همچنین باید از تنظیم اجزای سیستم و بروز بودن آنها برای حفظ امنیت خود سیستم اطمینان حاصل کنید. نیازی نیست که تلویزیون را با یک ریموت کنترل روشن کنید و برای هر کاری از ریموت کنترل دیگری استفاده کنید. به نظرتان جالب نیست که برای همه کارهای منزل مانند روشن و خاموش کردن تلویزیون، لامپ ها، کولر و تنظیم دما، قفل درها و … تنها از یک ریموت کنترل استفاده کنید؟

 

اینترنت wifi و مشکلات شبکه

با استفاده از یک سیستم یکپارچه نیاز به اتصال تکی هر یک از دستگاه ها به اینترنت نیست. بدون یک زیرساخت درست شبکه، کارکرد سیستم ها میتواند دچار لگ و اختلال باشد. مطمئن شوید از شرکت یا فردی کمک میگیرید که در شبکه تخصص کافی دارد.

 

بروزرسانی، تعمیرات، پشتیبانی از راه دور و عیب یابی

تکنولوژی و دستگاه های ساختمان هوشمند ثابت نیستند. مانند لپ تاپ و گوشی هوشمند شما، آنها هم نیاز به آپدیت به نرم افزار جدید دارند. تصور کنید شما بخواهید بروزرسانی ها، تعمیرات و عیب یابی ها را خودتان به عهده بگیرید به جای اینکه آن را به یک شرکت حرفه ای و با تجربه در این زمینه واگذار کنید!

تحقیق درباره نحوه کارکرد، نصب سیستم ها، تنظیمات آنها و …. آیا میدانید چقدر در سیم کشی مهارت دارید؟ احتمالا شما تمایلی ندارید برای سیم کشی به اتاق زیرشیروانی بروید یا بالای سقف دوربین ها را نصب کنید و ضمنا نگران کارکرد صحیح آنها بعد از نصب باشید.

 

راحتی استفاده

چه کسی دیگر می تواند به دستگاه های خانه هوشمند شما دسترسی پیدا کند یا از آنها استفاده کند؟ آیا همه افراد خانواده همه برنامه های لازم را دارند تا بتوانند همه چیز را کنترل کنند؟  داشتن یک سیستم خانه هوشمند داخلی به این معنی است که هرکسی که شما بخواهید از جمله مهمانان، پرستار بچه ها یا والدین شما، می تواند از مکان های متمرکز مانند صفحه نمایش لمسی روی میز یا صفحه کلید، یا از راه دور به سیستم شما دسترسی داشته و آن را کنترل کند.

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.