021 - 72974000

بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند

راههای بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند

 

اتوماسیون

بنیادی ترین قابلیت ساختمان هوشمند این است که سیستم های مرکزی در آن با هم مرتبط هستند. ارتباط تکنولوژی های هوشمند مانند اینترنت اشیا، سنسورها و سیستم مدیریت ساختمان به این معناست که شما میتوانید اطلاعاتی که برای فرآیندهای مختلف مانند گرمایش، تهویه، روشنایی و سیستم های امنیتی به دست می آید را به اشتراک بگذارید. این همان بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند است. توانایی سیستم برای ارتباط اجزا با یکدیگر.

 

بهینه سازی فضا

هزینه ی فضای ساختمان، معمولا بعد از هزینه حقوق پرسنل بیشترین بار را برای شرکت ها دارد، بنابراین اطمینان از استفاده بهینه از فضا اهمیت بسیاری دارد. در اینجا سنسورها جز مهمی در ساختمان هستند و نقش حیاتی در تجمیع داده برای کمک به نحوه تخصیص منابع بازی می­کنند. بنابراین برای مثال، سنسورهای تشخیص اشغال فضا می توانند اطلاعاتی را برای شما فراهم کنند تا به شما در فهمیدن اینکه امکانات فضای اداری شما مناسب نیازهای کارمندان هست یا خیر کمک کنند. تجزیه و تحلیل نحوه اشغال فضا کمک می کند تا متوجه شوید:

 

آیا تعداد یا سایز اتاق جلسات کافی است؟

کدام فضاهای اشتراکی بیش از همه محبوب ترند یا مورد اقبال واقع نمی شوند؟

آیا فضای کاری کافی است؟

 

مزایای تحلیل در ساختمان های هوشمند

ساختمان های هوشمند مقادیر زیادی داده ارزشمند با محتوای نحوه استفاده از آنها تولید می­کنند. تجزیه و تحلیل این داده ها به شما در رابطه با روندهای مصرف کمک می کند. بنابراین شما میتوانید آگاهانه درباره نحوه بهینه کردن ساختمان تصمیم بگیرید.

 

افزایش کارایی

فضای اداری در صورتی که کیفیت هوای داخلی خوبی داشته باشد، به لحاظ فیزیکی راحت باشد، امن باشد و سرویس بهداشتی و روشنایی مناسبی داشته باشد، کارمندان در آن فضا در سطح بهینه و مطلوبی از کارایی عمل می کنند.

بنابراین دانستن اینکه افراد چگونه در فضای شما تردد می­کنند و از آن استفاده می کنند، یک موضوع ضروری برای بهبود چیدمان فیزیکی در راستای بهینه کردن فضا و به حداقل رساندن هدر رفت است. استفاده بهینه از ارتفاع یک اتاق کم مساحت میتواند مثالی از این موضوع باشد. ساختمان های هوشمند دیگر نباید فقط به موضوع کاهش هزینه و مصرف انرژی تمرکز کنند و بایستی برای کارمندان هم هوشمند عمل کنند. کارهایی مانند سیستم رزرو میزکار، میتواند به کاهش هدررفت زمان پرسنل و هوشمند سازی محیط کاری کمک کند.

کاهش مصرف انرژی

ساختمان های هوشمند این اجازه را به شما می دهند تا کارآمدی مصرف انرژی بالاتر رود و در مقابل هزینه های انرژی کاهش یابد. با اتصال سنسورهای اشغال فضا به سیستم مدیریت ساختمان، میتوان به طور خودکار لامپ ها را در اتاق های خالی خاموش کرد و مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش داد.

چگونه میتوان با استفاده از داده ساختمان را هوشمند کرد؟

اساساً  داده­ هایی که میزان استفاده از تاسیسات را مشخص می­کند ، زمینه ساز سیستم های ساختمان هوشمند است. اجرای سیستم های ساختمان هوشمند مانند سنسورهای اشغال فضا، نخستین قدم برای به دست آوردن داده های صحیح است. هنگامی که این اطلاعات را در اختیار دارید، می توانید تشخیص دهید که از طریق ادغام با سایر فناوری های هوشمند و سیستم های ساختمانی، چگونه میتوانید تصمیمات استراتژیک بگیرید.

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.