021 - 72974000

بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند

راههای بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند

 

اتوماسیون

بنیادی ترین قابلیت ساختمان هوشمند این است که سیستم های مرکزی در آن با هم مرتبط هستند. ارتباط تکنولوژی های هوشمند مانند اینترنت اشیا، سنسورها و سیستم مدیریت ساختمان به این معناست که شما میتوانید اطلاعاتی که برای فرآیندهای مختلف مانند گرمایش، تهویه، روشنایی و سیستم های امنیتی به دست می آید را به اشتراک بگذارید. این همان بکارگیری تکنولوژی ساختمان هوشمند است. توانایی سیستم برای ارتباط اجزا با یکدیگر.

 

بهینه سازی فضا

هزینه ی فضای ساختمان، معمولا بعد از هزینه حقوق پرسنل بیشترین بار را برای شرکت ها دارد، بنابراین اطمینان از استفاده بهینه از فضا اهمیت بسیاری دارد. در اینجا سنسورها جز مهمی در ساختمان هستند و نقش حیاتی در تجمیع داده برای کمک به نحوه تخصیص منابع بازی می­کنند. بنابراین برای مثال، سنسورهای تشخیص اشغال فضا می توانند اطلاعاتی را برای شما فراهم کنند تا به شما در فهمیدن اینکه امکانات فضای اداری شما مناسب نیازهای کارمندان هست یا خیر کمک کنند. تجزیه و تحلیل نحوه اشغال فضا کمک می کند تا متوجه شوید:

 

آیا تعداد یا سایز اتاق جلسات کافی است؟

کدام فضاهای اشتراکی بیش از همه محبوب ترند یا مورد اقبال واقع نمی شوند؟

آیا فضای کاری کافی است؟

 

مزایای تحلیل در ساختمان های هوشمند

ساختمان های هوشمند مقادیر زیادی داده ارزشمند با محتوای نحوه استفاده از آنها تولید می­کنند. تجزیه و تحلیل این داده ها به شما در رابطه با روندهای مصرف کمک می کند. بنابراین شما میتوانید آگاهانه درباره نحوه بهینه کردن ساختمان تصمیم بگیرید.

 

افزایش کارایی

فضای اداری در صورتی که کیفیت هوای داخلی خوبی داشته باشد، به لحاظ فیزیکی راحت باشد، امن باشد و سرویس بهداشتی و روشنایی مناسبی داشته باشد، کارمندان در آن فضا در سطح بهینه و مطلوبی از کارایی عمل می کنند.

بنابراین دانستن اینکه افراد چگونه در فضای شما تردد می­کنند و از آن استفاده می کنند، یک موضوع ضروری برای بهبود چیدمان فیزیکی در راستای بهینه کردن فضا و به حداقل رساندن هدر رفت است. استفاده بهینه از ارتفاع یک اتاق کم مساحت میتواند مثالی از این موضوع باشد. ساختمان های هوشمند دیگر نباید فقط به موضوع کاهش هزینه و مصرف انرژی تمرکز کنند و بایستی برای کارمندان هم هوشمند عمل کنند. کارهایی مانند سیستم رزرو میزکار، میتواند به کاهش هدررفت زمان پرسنل و هوشمند سازی محیط کاری کمک کند.

کاهش مصرف انرژی

ساختمان های هوشمند این اجازه را به شما می دهند تا کارآمدی مصرف انرژی بالاتر رود و در مقابل هزینه های انرژی کاهش یابد. با اتصال سنسورهای اشغال فضا به سیستم مدیریت ساختمان، میتوان به طور خودکار لامپ ها را در اتاق های خالی خاموش کرد و مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش داد.

چگونه میتوان با استفاده از داده ساختمان را هوشمند کرد؟

اساساً  داده­ هایی که میزان استفاده از تاسیسات را مشخص می­کند ، زمینه ساز سیستم های ساختمان هوشمند است. اجرای سیستم های ساختمان هوشمند مانند سنسورهای اشغال فضا، نخستین قدم برای به دست آوردن داده های صحیح است. هنگامی که این اطلاعات را در اختیار دارید، می توانید تشخیص دهید که از طریق ادغام با سایر فناوری های هوشمند و سیستم های ساختمانی، چگونه میتوانید تصمیمات استراتژیک بگیرید.

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

اعلام حریق هانیول

اعلام حریق هانیول | انواع سیستم های حریق هانیول

آتش سوزی می تواند خسارات جانی و مالی بی حد و حصری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی آتش نشانی مناسبی در دست داشته باشید. سیستم اعلام حریق هانیول چندین دهه است که راه‌حل‌های ایمنی نوآورانه ای را برای شرایط اضطراری مهندسی کرده است. Honeywell یک شرکت جهانی…

سیستم هوشمند خانگی control4

همه چیز درباره سیستم هوشمند خانگی control4

سیستم هوشمند خانگی control4 یک سیستم اتوماسیون خانگی است که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها و سیستم های مختلف خانه خود را با استفاده از یک رابط مرکزی کنترل و مدیریت کنید. این سیستم برای ادغام فناوری‌ها و دستگاه‌های مختلف در یک سیستم یکپارچه با کاربری آسان طراحی شده که…

خرید پریز یونگ آلمان | راهنمای کامل پریزهای یونگ آلمان

پریز آلمانی یونگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته شده است. این پریز از مواد باکیفیتی ساخته شده و به گونه ای طراحی شده است که دوام و عمر بالایی داشته باشد. خرید پریز یونگ آلمان مزایای بی شماری دارد  و با برچسب “Safety Plus” خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد. این پریزها مجهز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.