021 - 72974000

تاثیرات هوشمندسازی بر سبک زندگی انسان

تاثیرات هوشمندسازی بر سبک زندگی انسان

سرعت پیشرفت تکنولوژی در دهه‌های اخیر به حدی بالا بوده است که تاثیرات آن، زندگی ما را به طرز قابل ملاحظه‌ای دست خوش تغییرات کرده است‌. ابزارهایی که با پیشرفت علم در اختیار بشر قرار گرفته، سبک زندگی وی را سریع‌تر از آن چه فکرش را بکند تغییر داده است‌. در این مقاله قصد داریم تاثیرات هوشمند سازی ساختمان بر بخش‌های مختلف آن را بررسی کنیم‌.

تاثیرات هوشمند سازی بر زندگی بشر

با هوشمند سازی ساختمان، علاوه بر آرامش و رفاهی که برای ساکنین فراهم می‌شود، کاهش قابل توجهی در مصرف انرژی‌های مصرفی نیز خواهیم داشت که از مهم‌ترین مزایای آن در جهان امروز به حساب می‌آید‌. در یک خانه‌ی هوشمند گویی خدمتکاری در اختیار شماست که برای ارائه سرویس به شما بیشترین تلاش خود را به کار می‌گیرد تا از زندگی در چنین خانه‌ای بیشترین لذت نصیب شما گردد‌.

این خدمتکار عادت‌ها‌، علایق و سلیقه شما را می‌داند‌، متوجه حضورتان در خانه شده و مطابق نظر شما فرامین را به بهترین نحو به انجام می رساند‌. در یک ساختمان هوشمند یک دستیار در اختیار شما خواهد بود.

این دستیار شما با توجه به عادت‌هایتان در برابر سرما و گرما دمای هوا را تنظیم می‌کند پیش از آنکه کاهش یا افزایش بیش از حد دما بخواهد تعادل دمایی خانه شما را بر هم بزند‌؛ بنابراین در مواقعی که در منزل حضور ندارید نیز با انجام تنظیمات مورد نیاز‌، در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد کرد.

تاثیرات هوشمند سازی ساختمان

با توجه به آنچه گفته شد، در یک ساختمان هوشمند علاوه بر تعادل دمایی و صرفه جویی در مصرف انرژی‌، در صورت بروز اتصالی و خطا در سیستم سیم کشی و تحمیل بار اضافی سریعا متوجه آن خواهید شد .

حال تصور کنید که می‌خواهید در پایان یک روز پر مشغله و خسته کننده خود را به تماشای فیلم مورد علاقه‌تان در خانه مهمان کنید؛ لازم است نور اتاق را تنظیم کرده، پرده ها را بکشید‌، شرایط را محیا کرده و از تماشای فیلم لذت ببرید‌. اما با وجود خستگی این همه مقدمه چینی برای یک فیلم احتمالا شما را از تماشای آن منصرف خواهد کرد. اما کمی صبر کنید! دستیار شما آماده است تا همه این کارها را انجام دهد بی آن که لازم باشد از جای خود جابجا شوید‌.

همچنان که روی مبل نشسته‌اید و مشغول مطالعه یا تماشای فیلم هستید یا گپ و گفت شبانه‌ای با اعضای خانواده خود ترتیب داده‌اید، می‌توانید روشنایی اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف خانه را تنظیم کرده و برای روشن یا خاموش کردن لامپ‌ها لازم نیست به اتاق‌ها سر بزنید‌. تنظیم روشنایی فاصله دور می‌تواند از یک اتاق به اتاقی دیگر و حتی خارج از منزل باشد‌.

در خانه هوشمند دیگر نگرانی روشن و خاموش شدن لامپ‌ها را نداشته باشید. در ساعات مشخصی با توجه به میزان روشنایی محیط، لامپ‌ها روشن شده و به هنگام خواب نیز خاموش خواهند شد؛

گویی فردی در منزل حضور دارد. در ساعات روز نیز برای صرفه جویی در مصرف انرژی‌، با کنار رفتن پرده‌ها از نور طبیعی محیط برای روشنایی خانه استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.