021 - 72974000

تکنولوژی مخصوص سفر

تکنولوژی های روز مخصوص افراد اهل سفر

از اپلیکیشن هایی که  این اطمینان را به شما میدهند که همه وسایل ضروری سفر را جمع کرده باشید تا دستگاه هایی که از وسایل شما در برابر سرقت محافظت می کنند، تکنولوژی های روز مخصوص افراد اهل سفر هستند. در اینجا برخی از هوشمندترین مواردی که ممکن است بخواهید در سفر بعدی خود به همراه داشته باشید آورده شده است.

 

چمدان هوشمند

کارهای بیشتری با یک چمدان میتوانید انجام دهید. به جای اینکه تنها از آن به عنوان جای لباس استفاده کنید. شما می توانید چمدان های دستی دارای شارژر USB قابل جابجایی تهیه کنید. خیالتان راحت باشد، دیگر برای شارژ گوشی خود نیازی به جستجوی پریز رایگان در پایانه ها ندارید. شارژر شما دقیقاً هر موقع و در هر جایی که به آن نیاز دارید با شماست. همچنین می توانید چمدان های هوشمند با چراغ های LED داخلی پیدا کنید و در صورت نیاز به وسایل خود در محیط تاریک به راحتی وسایل خود را پیدا کنید. یا با  استفاده از حسگرها، حرکت چمدان را از طریق یک برنامه تلفن همراه ردیابی کنید.

 

ردیاب

در سفر به راحتی  حواسمان پرت میشود و ممکن است چیزی را در فرودگاه، ترمینال اتوبوس، تاکسی، هتل و …جا بگذاریم. یک وسیله ردیابی مانند Tile می تواند وقتی چیزی گم می شود بسیار کمک کننده باشد. این وسیله یک سنسوراست که به کیف، چمدان، کلید، کیف پول یا سایر کالاهای گران بها وصل میشود و مکان آن وسایل را مستقیماً به یک برنامه تلفن هوشمند منتقل می­کند. و اگر این وسایل را جایی جا گذاشته باشید شما را به سمت آن مکان راهنمایی می­کند.

 

آداپتور/ مبدل برق

هیچ چیزی مانند آداپتور یا مبدل مسافرتی برای سفرهای بین المللی مناسب نیست. شما همیشه بدون هیچ گونه نگرانی در مورد سوختن وسایل برقی خود، در اثر اختلاف ولتاژ در پریزهای کشورهای مختلف از وسایل الکتریکی خود استفاده میکنید. بسیاری از آداپتورها فقط برای دستگاههای 110 ولت طراحی شده اند. بنابراین برای شارژ تلفن، تبلت، دوربین و سایر دستگاه های کوچک الکترونیکی مناسب هستند نه وسایل پرقدرتی مانند سشوار. با این وسیله، می توانید همه دستگاه های برقی خود را به طور همزمان شارژ کنید.

 

کیف پول مسدود کننده RFID

فناوری RFID با قابلیت اسکن سریع پاسپورت، سفر را ساده کرده است. این فناوری نه تنها روند ورود به مکان های مختلف را تسریع می کند، بلکه به شما امکان می دهد بدون تماس از طریق کارت های اعتباری مبالغ را پرداخت کنید. متأسفانه، این روش در عین حال ساده، سریع و تمام دیجیتالی برای خواندن اطلاعات هویت و اطلاعات تماس شما، می تواند شما را در معرض ریسک سرقت هم قرار دهد. اسکنرهای RFID مجرمان سایبری را قادر می سازد تا شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا و کدهای CVV را از رهگذران سرقت کنند.

اما هنگام حمل اطلاعات RFID شما در کیف پول یا کیف مخصوص RFID که مسدود کننده است، این امکان از سارقین سلب می شود. این کیف ها با داشتن یک لایه روکش ساخته شده از فیبر کربن یا فلز، مانع از رسیدن میدان های الکترومغناطیسی به کارت های شما می شوند. که تراشه های RFID در آنها تعبیه شده است. ممکن است بگویید احتمال سرقت اطلاعات شما از داخل کیف بسیار اندک است، اما چرا وقتی راه حل به این سادگی وجود دارد، از آن استفاده نکنید؟

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.