021 - 72974000

تکنولوژی های خانه هوشمند

تکنولوژی های خانه هوشمند برای یک زندگی دوستدار محیط زیست

همانطور که همه ما آثار مضر آلودگی محیط زیست را در طول سال ها مشاهده کرده ایم، این را میدانیم که همه با هم باید تغییری ایجاد کنیم. تکنولوژی های خانه هوشمند یکی از این راه هاست. هنگامی که همه ما وظیفه کوچک خود را برای کاهش ردپای کربن در زندگی هایمان انجام می دهیم، می توانیم سیاره مان را تبدیل به مکان بهتری برای زندگی کنیم.

داشتن یک شیوه زندگی پایدار(دوستدار محیط زیست)، نیاز به فداکاری و آگاهی زیادی دارد. وقتی این طرز فکر را دارید، شگفت زده خواهید شد وقتی بدانید که چگونه تغییرات ساده در شیوه زندگی شما می تواند تأثیر بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشد.

در قدم اول بررسی نحوه زندگی کنونی تان و یافتن راه حل هایی برای کاهش مصرف انرژی و تولید ضایعات، بسیار مفید است. پس از شناسایی زمینه های اصلی که می توانید در آنها اقدامی بکنید، دیگر زمان تغییر شروع شده است.

با استفاده از فناوری، به ویژه فناوری خانه هوشمند، ممکن است راههای شگفت انگیزی پیدا کنید که این محصولات می توانند به ساده سازی این فرآیند کمک کنند. بیایید چند روش برای استفاده از فناوری خانه هوشمند با هدف داشتن یک سبک زندگی پایدارتر را بررسی کنیم.

 

ترموستات های هوشمند

با ترموستات های هوشمند شروع می­کنیم. این دستگاه ها، هرچند ماهیت نسبتاً ساده ای دارند، اما می توانند کنترل خوبی بر هزینه ها باشند. ترموستات های هوشمند به کنترل گرمایش و سرمایش مورد نیاز خانه شما کمک می کنند. آنها مشابه ترموستات معمولی عمل می کنند اما کنترل بیشتر و دسترسی از راه دور هم دارند. با استفاده از یک اپلیکیشن روی گوشی، می توانید گرمایش یا تهویه مطبوع را در زمانی که در خانه نیستید خاموش کنید و حتی به شما اجازه می دهند میزان مصرف انرژی خود را ببینید. این قابلیت زمانی که اعضای خانواده ای دارید که فراموش می کنند هنگام خروج آن را تنظیم کنند، بسیارعالی است.

 

سیستم روشنایی هوشمند

اگر به دنبال راهی برای کاهش  هزینه هستید، یک تغییر ساده از لامپ های رشته ای معمولی به لامپ های LED هوشمند و کارآمد می تواند به شما در کاهش مصرف انرژی کمک کند. لامپ های LED برای کره زمین بهتر هستند زیرا انرژی کمتری مصرف می کنند و بیشتر از لامپ های معمولی عمر می کنند. بنابراین تولید زباله شما را در طول زمان کاهش می دهند. با چراغ های هوشمند، مانند چراغ های Control4، می توانید یک قدم به جلو بردارید. استفاده از یک دستگاه تلفن همراه برای کنترل روشنایی خانه اطمینان می دهد که هنگام خروج از اتاق دیگر خاموش کردن چراغ ها را فراموش نخواهید کرد. و تنها با لمس یک دکمه، می توانید تمام چراغ های خانه را به یکباره خاموش کنید.

 

پریزهای هوشمند

اغلب همراه با چراغ های هوشمند استفاده می شوند، می توانند به تنظیمات هوشمند خانه شما کمک کنند. پریزهای هوشمند را می توان بر اساس زمانبندی تنظیم کرد یا از یک فرمان صوتی برای روشن یا خاموش کردن هر چیزی که ممکن است به آنها متصل شود استفاده کنید. با تنظیم این پریزها روی تایمر، می توانید هنگام خواب تلویزیون تماشا کنید، صبح قهوه ساز را روشن کنید، یا اتوی مو را بدون نگرانی در مورد هدر رفتن برق یا خطرات آتشسوزی خاموش کنید. چنین وسایلی نه تنها به ساده شدن زندگی شما کمک می کنند، بلکه شما را در راستای اهداف سبک زندگی پایدارتان قرارمی دهند.

 

سیستم های آب رسانی هوشمند

آب یکی از مهمترین منابع طبیعی موجود است، با این حال خانوارهای آمریکایی سالانه نزدیک به 1 تریلیون گالن آب هدر می دهند. که این هدررفت در ایران هم مصداق بارز دارد. با استفاده از سیستم آب هوشمند در خانه، می توانید راندمان مصرف آب خود را افزایش دهید. این دستگاه ها قابلیت های زیادی مانند نظارت و کاهش استفاده را دارند، و می توانند شرایط اضطراری را نیز تشخیص دهند. نشتی لوله ها می­تواند منجر به مشکلات بسیار بزرگتری در مسیر آن. مانند ترکیدگی لوله یا افزایش رطوبت در خانه شود که خود موجب رشید کپک میشود. حفظ آب مهم است و با چنین سیستمی، کار استفاده بهینه از آب ساده تر می شود.

 

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.