021 - 72974000

تکنولوژی های خانه هوشمند

تکنولوژی های خانه هوشمند برای یک زندگی دوستدار محیط زیست

همانطور که همه ما آثار مضر آلودگی محیط زیست را در طول سال ها مشاهده کرده ایم، این را میدانیم که همه با هم باید تغییری ایجاد کنیم. تکنولوژی های خانه هوشمند یکی از این راه هاست. هنگامی که همه ما وظیفه کوچک خود را برای کاهش ردپای کربن در زندگی هایمان انجام می دهیم، می توانیم سیاره مان را تبدیل به مکان بهتری برای زندگی کنیم.

داشتن یک شیوه زندگی پایدار(دوستدار محیط زیست)، نیاز به فداکاری و آگاهی زیادی دارد. وقتی این طرز فکر را دارید، شگفت زده خواهید شد وقتی بدانید که چگونه تغییرات ساده در شیوه زندگی شما می تواند تأثیر بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشد.

در قدم اول بررسی نحوه زندگی کنونی تان و یافتن راه حل هایی برای کاهش مصرف انرژی و تولید ضایعات، بسیار مفید است. پس از شناسایی زمینه های اصلی که می توانید در آنها اقدامی بکنید، دیگر زمان تغییر شروع شده است.

با استفاده از فناوری، به ویژه فناوری خانه هوشمند، ممکن است راههای شگفت انگیزی پیدا کنید که این محصولات می توانند به ساده سازی این فرآیند کمک کنند. بیایید چند روش برای استفاده از فناوری خانه هوشمند با هدف داشتن یک سبک زندگی پایدارتر را بررسی کنیم.

 

ترموستات های هوشمند

با ترموستات های هوشمند شروع می­کنیم. این دستگاه ها، هرچند ماهیت نسبتاً ساده ای دارند، اما می توانند کنترل خوبی بر هزینه ها باشند. ترموستات های هوشمند به کنترل گرمایش و سرمایش مورد نیاز خانه شما کمک می کنند. آنها مشابه ترموستات معمولی عمل می کنند اما کنترل بیشتر و دسترسی از راه دور هم دارند. با استفاده از یک اپلیکیشن روی گوشی، می توانید گرمایش یا تهویه مطبوع را در زمانی که در خانه نیستید خاموش کنید و حتی به شما اجازه می دهند میزان مصرف انرژی خود را ببینید. این قابلیت زمانی که اعضای خانواده ای دارید که فراموش می کنند هنگام خروج آن را تنظیم کنند، بسیارعالی است.

 

سیستم روشنایی هوشمند

اگر به دنبال راهی برای کاهش  هزینه هستید، یک تغییر ساده از لامپ های رشته ای معمولی به لامپ های LED هوشمند و کارآمد می تواند به شما در کاهش مصرف انرژی کمک کند. لامپ های LED برای کره زمین بهتر هستند زیرا انرژی کمتری مصرف می کنند و بیشتر از لامپ های معمولی عمر می کنند. بنابراین تولید زباله شما را در طول زمان کاهش می دهند. با چراغ های هوشمند، مانند چراغ های Control4، می توانید یک قدم به جلو بردارید. استفاده از یک دستگاه تلفن همراه برای کنترل روشنایی خانه اطمینان می دهد که هنگام خروج از اتاق دیگر خاموش کردن چراغ ها را فراموش نخواهید کرد. و تنها با لمس یک دکمه، می توانید تمام چراغ های خانه را به یکباره خاموش کنید.

 

پریزهای هوشمند

اغلب همراه با چراغ های هوشمند استفاده می شوند، می توانند به تنظیمات هوشمند خانه شما کمک کنند. پریزهای هوشمند را می توان بر اساس زمانبندی تنظیم کرد یا از یک فرمان صوتی برای روشن یا خاموش کردن هر چیزی که ممکن است به آنها متصل شود استفاده کنید. با تنظیم این پریزها روی تایمر، می توانید هنگام خواب تلویزیون تماشا کنید، صبح قهوه ساز را روشن کنید، یا اتوی مو را بدون نگرانی در مورد هدر رفتن برق یا خطرات آتشسوزی خاموش کنید. چنین وسایلی نه تنها به ساده شدن زندگی شما کمک می کنند، بلکه شما را در راستای اهداف سبک زندگی پایدارتان قرارمی دهند.

 

سیستم های آب رسانی هوشمند

آب یکی از مهمترین منابع طبیعی موجود است، با این حال خانوارهای آمریکایی سالانه نزدیک به 1 تریلیون گالن آب هدر می دهند. که این هدررفت در ایران هم مصداق بارز دارد. با استفاده از سیستم آب هوشمند در خانه، می توانید راندمان مصرف آب خود را افزایش دهید. این دستگاه ها قابلیت های زیادی مانند نظارت و کاهش استفاده را دارند، و می توانند شرایط اضطراری را نیز تشخیص دهند. نشتی لوله ها می­تواند منجر به مشکلات بسیار بزرگتری در مسیر آن. مانند ترکیدگی لوله یا افزایش رطوبت در خانه شود که خود موجب رشید کپک میشود. حفظ آب مهم است و با چنین سیستمی، کار استفاده بهینه از آب ساده تر می شود.

 

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

اعلام حریق هانیول

اعلام حریق هانیول | انواع سیستم های حریق هانیول

آتش سوزی می تواند خسارات جانی و مالی بی حد و حصری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی آتش نشانی مناسبی در دست داشته باشید. سیستم اعلام حریق هانیول چندین دهه است که راه‌حل‌های ایمنی نوآورانه ای را برای شرایط اضطراری مهندسی کرده است. Honeywell یک شرکت جهانی…

سیستم هوشمند خانگی control4

همه چیز درباره سیستم هوشمند خانگی control4

سیستم هوشمند خانگی control4 یک سیستم اتوماسیون خانگی است که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها و سیستم های مختلف خانه خود را با استفاده از یک رابط مرکزی کنترل و مدیریت کنید. این سیستم برای ادغام فناوری‌ها و دستگاه‌های مختلف در یک سیستم یکپارچه با کاربری آسان طراحی شده که…

خرید پریز یونگ آلمان | راهنمای کامل پریزهای یونگ آلمان

پریز آلمانی یونگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته شده است. این پریز از مواد باکیفیتی ساخته شده و به گونه ای طراحی شده است که دوام و عمر بالایی داشته باشد. خرید پریز یونگ آلمان مزایای بی شماری دارد  و با برچسب “Safety Plus” خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد. این پریزها مجهز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.