021 - 72974000

خانه هوشمند شما از پس خود بر می آید

خانه هوشمند شما از پس خود بر می آیند

اگر خانه‌ی خود را به سیستم‌های هوشمند مجهز کنید، حتی زمان‌هایی که در منزل حضور ندارید هم ، دستیار شما برای خدمت رسانی به شما آماده است‌. یک خط ثابت، موبایل یا اینترنت کافی است تا شما از راه دور ، بسیاری از فرامین تان را در خانه هوشمند خود جامه ی عمل بپوشانید . با این تفاسیر غول چراغ جادو به خانه شما آمده است؛ کافیست اراده کنید .

از تاثیرات هوشمند سازی ساختمان بر زندگی؛ خانه هوشمند شما از پس خود بر می آید.

اما چگونه؟ تا پیش از آن که غول چراغ جادو به خانه شما بیاید، برای مواقعی که قصد سفرهای طولانی داشتید، از فردی مورد اطمینان درخواست می‌کردید به خانه شما سر بزند و لامپ‌ها را روشن و خاموش کند‌ تا نکند دزدها خیال دزدی از خانه‌ی شما به سرشان بزند‌.

اما در خانه هوشمند دیگر نگرانی روشن و خاموش شدن لامپ‌ها را نخواهید داشت و می‌توانید با توجه به نیاز خود ، سیستم‌ها را برنامه‌ ریزی کرده تا لامپ‌ها را در ساعات مشخصی تنظیم کنند و یا حتی پا را فرا‌تر گذاشته و با استفاده از حسگر‌های نوری، سیستم روشنایی منزل‌ خود را با توجه به نور طبیعی تنظیم کنید. در این حالت با توجه به میزان روشنایی محیط خارجی خانه، لامپ‌ها روشن شده و به هنگام خواب نیز خاموش می‌شوند؛ گویی فردی در منزل حضور دارد‌. در ساعات روز نیز برای صرفه جویی در مصرف انرژی‌، با کنار رفتن پرده‌ها از نور طبیعی محیط برای روشنایی خانه استفاده می‌‌شود‌.

در صورت خروج شما از خانه، منزل هوشمند شما حضورتان را شبیه‌سازی کرده و به جای شما روشنایی را تنظیم خواهد کرد، به گل‌ها و گیاهان و باغچه و درختان آب داده و بسیاری از کارهای دیگر را به صورت خودکار انجام خواهد داد که در مقالات بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تاثیرات هوشمند سازی ساختمان

حتی اگر فراموش کنید که برخی توصیه‌های امنیتی که همیشه به هنگام خروج از منزل رعایت می‌کردید را انجام دهید، خانه هوشمند همه را به جای شما مدیریت کرده و دیگر نگرانی نخواهید داشت .

بنابراین همان طور که اشاره شد، در خانه هوشمند ، با یک سیستم هوشمند مرکزی از داخل یا خارج از منزل‌، همه چیز تحت کنترل شماست و ضمن تامین امنیت و راحتی شما‌، در مصرف انرژی ، نیز صرفه جویی شده که همین مسئله (در دنیای امروز ، تقریبا بزرگ‌ترین دغدغه‌‌ی ما کاهش اتلاف انرژی و به دنبال آن، کاهش هزینه‌های زندگی روزمره است) از مهم‌ترین مزیت‌های هوشمند سازی به حساب می‌آید‌.

یک خانه‌ی هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که با نظارت بر مصرف خود از سیستم‌های مختلف رفاهی و بررسی نمودار‌‌های مختلف مصرف انرژی، تصمیم گرفته و سبک زندگی خود و افراد خانواده را جوری تغییر دهید که بهترین راندمان ممکن را از تمامی امکانات تحت اختیار خود داشته باشید. در کنار این ویژگی‌، اتوماسیون سیستم‌های مختلف یک ساختمان و همگام سازی‌ آن‌ها با روز و شب و تغییر فصلها، این سیستم‌های خودکار را قادر می‌سازد که با کاهش حد اکثری اتلاف انرژی، بهره‌وری بهتری را برای کل ساختمان فراهم کنند.

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.