021 - 72974000

راهکار هتل هوشمند

مطمئناً یک تخت راحت و دوش آب گرم میتواند احساس آرامش را به شما بدهد، اما یک هتل می تواند چیزی فراتر از یک محل استراحت برای شما فراهم کند. هتل ها به روش های جدیدی در حال هوشمند شدن هستند، با تجربه های قابل تامل برای مهمانان که تأثیر ماندگارتری را ایجاد می کنند. یکی از راهکارها این است که مهمانان کنترل کاملی بر نحوه اداره اتاق خود داشته باشند، بدون نیاز به تنظیم دستگاهها به صورت دستی، برای تنظیم دما، تهویه مطبوع یا روشنایی.

در همین راستا، یک هتل هوشمند می­تواند استفاده از وسایل سرگرمی با کنترل صدا را ارائه دهد، یا امکان استفاده از خدمات اتاق را بدون نیاز به همراهی شخص دیگری، فراهم کند. این موارد است که به طور کلی احساس راحتی و میزان لذت بردن مهمانان از اقامت آنها را افزایش می دهد، خاطرات فراموش نشدنی را در ذهن آنها به یادگار می­گذارد و احتمال بازگشت آنها در آینده را بیشتر میکند.

 

راه های هوشمندسازی هتل

با استفاده از سیستم‌های مجموعه بزرگ یوتک، مهمانان احساس راحتی کرده و برای حفاظت از سلامت شان به هتل اعتماد می‌کنند. با استفاده از این سیستم خلاقانه، از مهمانان خود مراقبت کنید. اگرچه ممکن است سرمایه گذاری در هتل های هوشمند کمی زمانبر باشد، اما در نهایت می توانید با یک هتل هوشمند سود بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید. در ادامه با راهکار های هتل هوشمند بیشتر آشنا میشویم.

 

کنترل اتاق هوشمند

 1. احساس راحتی هنگام ورود و خروج از اتاق با ارتباط موثر بین مهمان و کارکنان هتل
 2. آب و هوای مطلوب با امکان تنظیم جداگانه سرما و گرما اتاق ها
 3. دسترسی سریع با استفاده از بهترین سیستم WLAN و ارتباطی قابل اعتماد بین مهمان ها و کارکنان
 4. ایجاد آرامش در فضای حمام .. از ویژگی‌های استاندارد تا لوکس
 5. ایجاد شرایط مطلوب در اتاق با استفاده از فعالیت مداوم دستگاه‌ها
 6. و ……..

 

افزودن کنترل اتاق های شخصی یکی از روش های متداول برای هوشمندسازی اتاق های هتل است. به عنوان مثال، چراغ های اتاق هتل، تهویه مطبوع، گرمایش و پرده ها را می توان از طریق تلفن هوشمند، تبلت، بلندگوی هوشمند، هاب هوشمند و از هر مکان متمرکز کنترل کرد. بعضی از هتل ها به مهمانان اجازه می دهند از طریق تلفن خود ترموستات اتاق را نیز کنترل کنند و دمای اتاق به طور خودکار توسط دستگاه تنظیم می شود. همچنین دستگاه هایی مانند، نورپردازی با کنترل صدا در حال گسترش است.

 

قسمت‌های عمومی

یک اقامت بدون نقص را با توجه به جزئیات مختلف و استفاده از سیستم‌های خلاقانه و راه‌حل‌های مجموعه بزرگ یوتک تجربه خواهید کرد.

 1. روشنایی مداوم مسیر‌ها با استفاده‌ی مناسب از سیستم‌های روشنایی
 2. ایجاد شرایط ایده‌آل با استفاده از تجهیزات مورد نیاز در سالن‌های اجتماعات و کنفرانس
 3. زیبایی شناسی منحصر به فرد
 4. طراحی به روز
 5. دسترسی کنترل شده برا محل ورودی هتل

 

 

سرگرمی با کنترل صدا

هاب ها و بلندگوهای هوشمند را می توان به وسایل سرگرمی در اتاق هتل متصل کرد. به عنوان مثال، مهمانان می توانند از دستورات صوتی برای روشن یا خاموش کردن تلویزیون و حتی تغییر کانال های تلویزیونی از هر نقطه در اتاق استفاده کنند. با این حال، این مفهوم می تواند پیشرفته تر هم باشد تا جایی که مهمانان بتوانند از کنترل صوتی برای پخش لیست موسیقی از طریق بلندگوهای هوشمند یا نمایش فیلم  مورد علاقه خود استفاده کنند. در نهایت، این سیستم به احساس راحتی مهمان کمک می کند، زیرا دستگاه ها را می توان در هر نقطه از اتاق کنترل کرد.

 

خدمات سریع به مهمان ها

در یک هتل هوشمند توانایی اتصال دستگاه ها به خدمات هتل فراهم است. به طور عمده، این خدمات می تواند خدمات اتاق، خدمات غذا یا نوشیدنی، رزرو کلاس ورزشی در باشگاه بدنسازی هتل، جلسات ماساژ و سایر خدمات مهمانان هتل باشد. به این ترتیب که مهمانان هنگام سفارش خدمات اتاق از دستورات صوتی استفاده کرده یا فقط روی صفحه لمسی کلیک می کنند.

 

دوست دار محیط زیست

بسیاری از مشتریان مفهوم حفاظت از محیط زیست را دوست دارند و آماده هستند تا بیشتر از هتل های سازگار با محیط زیست استفاده کنند. این هتل ها با صرفه جویی در انرژی می توانند ضمن پرداخت هزینه کمتر، درآمد بیشتری کسب کنند. چراکه هوشمند سازی، این امکان را از طریق صرفه جویی خودکار در انرژی فراهم می کند. به عنوان مثال، یک اتاق به طور خودکار سطح نور را با کاهش یا افزایش روشنایی لامپ دیگر تنظیم می کند تا در مصرف انرژی بیشتر صرفه جویی شود و به نوبه خود در میزان هزینه نیز صرفه جویی شود.

 

 

در نتیجه …

رفتن به مسیر هتل های هوشمند، راهی عالی برای استفاده هتل ها از مزایای این فناوری فراهم می کند. در زمانی که صنعت مهمان نوازی به شدت تحت تاثیر اعتماد عمومی است، هتل ها باید راه حل های ابتکاری ارائه دهند که ایمنی مهمانان را تضمین می کند و آنها را تشویق می کند تا به نام های تجاری اعتماد کنند و تجربه ای را برای آنها فراهم می کنند که هرگز فراموش نخواهند کرد. علاوه بر این، این راه حل ها زندگی کارکنان را آسان تر می کند!

با کمک متخصصان هوشمندسازی مجموعه بزرگ یوتک، می توانید کسب و کار هتل خود را با موفقیت راه اندازی کنید. متخصصان مجموعه بزرگ یوتک در زمینه راهکار هوشمند هتل دقیقاً می دانند که شما چه می خواهید.

 

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.