021 - 72974000

رنگ‌های چراغ نوتیفیکیشن آمازون اکو هر کدام به چه معناست

رنگ‌های چراغ نوتیفیکیشن آمازون اکو هر کدام به چه معناست

آیا نمی‌دانید وقتی اسپیکر هوشمند الکسای شما زرد چشمک می‌زند چه معنایی دارد؟ یا سبز یا بنفش یا قرمز یا…؟ از زمانی که  بلندگوی هوشمند آمازون عرضه شد، یکی از ویژگی‌های طراحی شاخص این برند حلقه نور یا در مورد  نمایشگرهای هوشمند Echo Show ، نوار نور است. هنگامی که می‌گویید “الکسا”، نور آبی می‌شود و سپس در حالی که الکسا فرمان صوتی شما را پردازش می‌کند، به اطراف می‌چرخد. اما وقتی نور به رنگ زرد چشمک می زند، سبز چشمک می‌زند، سفید می‌چرخد ​​یا آبی و فیروزه‌ای متناوب می‌شود، به چه معناست؟

حلقه نور به عنوان یک نشانگر وضعیت و یک چراغ اعلان برای انواع اطلاعات عمل می‌کند. وقتی حلقه Echo یا نوار Show با رنگ های مختلف روشن می‌شود، الکسا سعی می‌کند چیز مهمی را به شما بگوید.

بیشتر اوقات حلقه نور خاموش می‌ماند. اگر دستگاه به برق متصل است و هیچ چراغی نشان داده نمی‌شود، به این معنی است که بلندگو فعال است و منتظر شماست تا شما کلمه بیداری را بگویید. هنگامی که با الکسا تعامل می‌کنید، رنگ‌های سفید و رنگ‌های مختلف آبی را خواهید دید. حلقه نور به شما می‌گوید که آیا مشکلی در الکسا وجود دارد یا خیر. نشانگرهای وضعیت قرمز، بنفش یا نارنجی هستند. اکنون که الکسا به شما امکان ارسال پیام و برقراری تماس را می‌دهد،  آمازون دو رنگ جدید را برای اعلان ها معرفی کرده است: سبز و زرد. شما فقط می توانید از الکسا بپرسید که رنگ های دستگاه اکو شما چه معنایی دارند. یا می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

 

آبی و فیروزه‌ای: چرا الکسا حلقه آبی می‌چرخد ​​یا چشمک می‌زند؟

اگر کلمه wake را به زبان بیاورید یا به صورت دستی الکسا را ​​بیدار کنید، حلقه نور به  رنگ آبی ثابت در می‌آید و بخش کوچکی از رنگ فیروزه‌ای به سمت فردی که صحبت می‌کند اشاره می‌کند.

آبی یک دست با فیروزه‌ای در حال چرخش  پس از بیان یک فرمان به این معنی است که الکسا درخواست شما را پردازش می‌کند. هنگامی که بلندگو روشن می‌شود نیز این اتفاق می‌افتد.

آبی و فیروزه‌ای متناوب  به این معنی است که الکسا به یک دستور یا درخواست پاسخ می‌دهد.

سبز: چرا الکسا سبز چشمک می‌زند

چراغ سبز تپنده نشان دهنده تماس ورودی است. چراغ سبز چرخان به این معنی‌است که شما در حال حاضر در حال تماس یا Drop In فعال هستید .

 

سفید: وقتی اکو شما سفید می شود به چه معناست؟

وقتی حلقه نور را به صورت دستی در Amazon Echo یا Echo Dot  نسل اول بچرخانید، میزان صدا را روی Echo Dot نسل دوم بالا یا پایین فشار دهید، حلقه نور درصد صدا را به رنگ سفید نشان می‌دهد.

چرخش  مداوم نور سفید  به این معنی است که Alexa Guard در حالت Away است.

 

بنفش: مزاحم نشوید، یا مشکل وای فای؟

بنفش تپنده نشان می‌دهد که در هنگام راه اندازی Wi-Fi مشکلی وجود دارد.

نور آبی چرخان که با فلش بنفش به پایان می‌رسد  نشان می‌دهد که Do Not Disturb فعال شده است.

فلش بنفش پس از تعامل با الکسا به این معنی است که Do Not Disturb همچنان فعال است.

زرد، نارنجی و قرمز: بقیه رنگ‌های حلقه روشن الکسا رمزگشایی شده‌اند

چرخش نارنجی  به این معنی است که دستگاه در حال حاضر به شبکه شما متصل است.

قرمز ثابت به این معنی است که میکروفون خاموش شده است و الکسا به طور فعال به دستورات شما گوش نمی‌دهد.

یک  نور زرد تپنده  به شما می‌گوید که پیام هایی در صندوق ورودی خود دارید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید بگویید «پیام‌های من را پخش کن» یا «اعلان‌های من را بررسی کن».

 

نمایش معانی نوار رنگ Echo

برخلاف بلندگوهای هوشمند آمازون اکو، Echo Show از داشتن نمایشگر کامل سود می‌برد. اما این دستگاه همچنان از سیگنال‌های نوری مشابه با همتایان خود استفاده می‌کند و آنها در قسمت پایین صفحه نمایش در نوار نازکی ظاهر می‌شوند. در اینجا معانی رنگ‌ها آمده است:

هنگامی که کلمه بیداری را به زبان می‌آورید، یک نوار آبی جامد با یک نقطه فیروزه‌ای که جهت بلندگو را نشان می‌دهد ظاهر می‌شود. یک نوار قرمز به این معناست که میکروفن و دوربین خاموش شده اند. پس از چند ثانیه، چراغ خاموش می‌شود و علامت میکروفن یا دوربین خاموش در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش باقی می‌ماند.

یک نوار نارنجی به این معنی است که Echo Show شما با مشکلات اتصال به شبکه مواجه است.

نوار بنفش به این معنی است که Echo Show را روی حالت Do Not Disturb تنظیم کرده‌اید. پس از چند ثانیه، چراغ خاموش می‌شود و نماد هلال ماه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش باقی می‌ماند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.