021 - 72974000

سال آزمون و خطا برای Apple HomeKit

سال آزمون و خطا برای Apple HomeKit

اپل همیشه، چه خوب و چه بد، در روند خودش پیش رفته است. مهم‌تر از همه، در مورد مک، آی‌پد و بعدا آیفون، استراتژی‌های جسورانه آن نتیجه داد. امروزه، سبک منحصر به فرد و تعهدات غیرقابل پیش‌بینی این شرکت، آن را تا حدودی به یک معما تبدیل کرده است. در حالی که آمازون، گوگل و حتی فیس بوک برای گسترش پیشنهادات سخت افزاری خود و شکست دادن رقبا با کنترل مجموعه‌ای از محصولات متنوع رقابت می‌کنند. اپل همچنان به ساخت رایانه ها، تلفن ها و تبلت ها ادامه می دهد.

اما در حالی که وفاداری اپل به رایانه‌ها و تلفن‌ها محتاطانه ثابت شده است و رویکرد آن به نرم‌افزار سودآور است استراتژی این شرکت در خانه‌های هوشمند به وضوح کمتر موفق بوده است. اپل یک پای خود را در بازار خانه‌های هوشمند نگه داشته است. با اولویت‌بندی HomeKit دستگاه یکپارچه‌اش، روان‌ترین، مطمئن‌ترین و امن‌ترین پلتفرم موجود در بازار را ارائه کرد.

 

اپل دو گزینه پیش‌روی خود دارد:

اعتماد به اینکه برندش برای بازگرداندن مشتریان از آمازون و گوگل پس از استفاده از محصولات الکسا و گوگل اسیستنت کافی است. یا از سال‌های 2022 و 2023 ، ادعای جدی‌تری در بازار داشته باشد، از سخت‌افزار iPad موجود خود استفاده کند و زمینه را برای ارائه‌های سخت‌افزار دوربین امنیتی و پهنای باند فراهم کند.

چشم انداز اپل برای خانه هوشمند یک هندوانه  سربسته است. جایی که دستگاه هایش در یک سیستم حصار شده‌اند و به طور قابل پیش‌بینی و قابل اطمینان در آن کار می‌کند.

اما با وجود تمام نقاط قوتHomeKit، اپل هرگز از آن برای ترغیب کاربران به استفاده از سخت افزار شخص اول استفاده نکرد. هوم پاد اصلی آن پس از عرضه نیمه تمام به سختی به فروش رسید و اپل تا سال 2020 بیشتر از یک اسپیکر هوشمند هوم پاد مینی 100 دلاری را روانه بازار نکرد. شش سال پس از آن که آمازون اولین اسپیکر اکو خود را عرضه کرد.

اپل هنوز یک نمایشگر هوشمند معادل Echo Show آمازون و Nest Hub گوگل عرضه نکرده است و به نظر می‌رسد حتی از اعلام چیزی جاه طلبانه‌تر مانند دوربین امنیتی یا روتر برای رقابت با Eero ، Ring ، Blink یا Nest رقبای خود دورتر است.

اپل چه خواهد کرد؟ چه کاری می تواند انجام دهد؟

پنج سال پس از عرضه آیفون توسط اپل در سال 2007، 39 درصد از آمریکایی‌ها صاحب گوشی هوشمند بودند. تا سال 2021، این درصد بیش از دو برابر شده و به 85 درصد رسیده است.

پنج سال پس از معرفی الکسا در آمازون اکو، حدود 25 درصد از آمریکایی ها صاحب یک بلندگوی هوشمند بودند. در حال حاضر در سال‌های اولیه مرحله دوم خانه هوشمند صدا محور هستیم.

2022 و پس از آن، اپل در حال حاضر در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد. تا حد زیادی از رقابت گوگل و آمازون برای تسلط بر خانه های هوشمند در دسته بندی محصولاتی مانند ترموستات‌ها، دوربین‌های هوشمند، سیستم‌های امنیتی و روترها باقی مانده است و از برخی جهات، این حذف به آن فرصت داده تا اولویت‌های خود را با دقت بیشتری انتخاب کند تا با تمرکز بر تجربه کاربری عالی و یکپارچگی قابل اعتماد خود بازار را دست بگیرد.

اما این خردورزی ممکن است به زودی اپل را از رقابت معنادار در این صنعت رو به رشد محروم کند. اکنون زمان عمل فرا رسیده است و اپل مدت زمان زیادی نخواهد داشت.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.