021 - 72974000

لوله‌کشی هوشمند

لوله‌کشی هوشمند

آیا سیستم‌های لوله کشی هوشمند واقعا ایده خوبی هستند؟ در حال حاضر، محصولات متصل تقریبا برای هر گوشه از خانه هوشمند شما وجود دارد. اگر می‌خواهید پول خرج کنید و سیستم‌های معمولی خود را عوض کنید، امنیت، روشنایی، پخت و پز، نظافت و سرگرمی همگی به صورت صوتی فعال هستند. لوله کشی هوشمند هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

یک جریان ثابت از محصولات وجود دارد که هدفشان هوشمند کردن منبع آب شما از همه جهات است، اما کدام یک ارزش آن را دارند؟ آیا همه آن افزونه‌های لوکس راه‌هایی برای بهبود واقعی کارایی و راحتی خانه شما هستند؟ ممکن است به چه چیزی بستگی داشته باشد؟ بیایید نگاهی بیندازیم که محصولات لوله کشی هوشمند در کجا ممکن است در خانه شما ظاهر شوند و چه چیزی ارائه دهند؟

 

آشپزخانه

آب هوشمند در آشپزخانه بر روی سینک آشپزخانه متمرکز شده است. کوهلر و دلتا هر دو شیرآلات هوشمندی ارائه می‌کنند که برای فرمان‌های صوتی به آمازون الکسا و دستیار گوگل متصل می‌شوند. شیر سنسات کوهلر با دستورات صوتی ارائه می‌شود و ماژول VoiceIQ دلتا شیرهای Touch2O سازگار را هوشمند می‌کند.

می‌توانید کارهایی مانند: از شیر آب بخواهید مقدار مشخصی آب بریزد یا شیر آب را باز یا بسته کند،  در هر دو مدل، به یک منبع تغذیه همیشه روشن نیاز دارید و باید دستگیره را در موقعیت روشن قرار دهید و سپس برای فعال کردن فرمان‌های صوتی، آب را با حسگر حرکت خاموش کنید. هر دو مدل ، اگرچه بی نقص نیستند گران هم هستند.

شما باید از یک دستور بی‌هدف مانند «هی گوگل، از کوهلر بخواه تا 8 اونس آب بریزد» استفاده کنید، و دستورات سفارشی برای مواردی مانند «دیگ اسپاگتی را پر کن» می‌تواند به درستی انجام شود. با این حال، اگر در حال حاضر به دنبال یک شیر آب گران‌قیمت دلتا یا کوهلر هستید، دریافت مدلی با این هوشمندی‌ها هزینه‌های زیادی را اضافه نمی‌کند.

گزینه های دیگری برای نظارت بر آب در آشپزخانه شما وجود دارد. آخرین مانیتور آب Phyn، دستیار آب هوشمند 299 دلاری Phyn ، به خطوط آب گرم و سرد زیر سینک شما متصل می‌شود و نیازی به نصب حرفه ای ندارد. این می‌تواند به شما اطلاع دهد که آیا لوله‌های شما شروع به یخ زدن کرده اند، فشار آب خانه خود را کنترل کرده و مصرف آب شما را از طریق برنامه Phyn در دستگاه تلفن همراه شما نشان می دهد. ما هنوز این سیستم را آزمایش نکرده‌ایم.

 

حمام

هوشمند کردن آب در حمام می‌تواند به اشکال مختلفی انجام شود. بیایید با سیستم‌های دوش شروع کنیم. دوش هوشمند می‌تواند به معنای یک سیستم کامل یا فقط یک سر دوش متصل باشد. قیمت‌ها از کمتر از 100 دلار تا چندین هزار دلار متغیر است.

سیستم دوش هوشمند U by Moen دارای MSRP  است و می‌تواند پروفایل‌هایی را برای افراد خانواده شما با مشخصات دما ایجاد کند. می‌تواند دوش شما را گرم کند، سپس جریان آب را تا زمانی که آماده ورود به داخل حمام شوید متوقف کند. این یکی از راه‌های کاهش بالقوه مصرف آب است، اما نصب آن به یک متخصص نیاز دارد و این برچسب قیمت بالا شامل سر دوش یا سخت‌افزار ممتاز نمی‌شود، فقط شیر دوش دیجیتال ترموستاتیک و پنل کنترل را شامل می‌شود.

 

آیا هیچ کدام از این چیزها ارزشش را دارد؟

ارزش آب هوشمند واقعا به دسته مصرف آن بستگی دارد. سنسورها، به ویژه گزینه‌های مقرون به صرفه‌تر و قابل حمل، بازدهی ارزشمندی در مقایسه با سرمایه گذاری نسبتا کوچک دارند. با این حال، یک توالت 9000 دلاری یا سیستم دوش 1200 دلاری؟ اینها کالاهای لوکس هستند و بدیهی است که برای همه مناسب نیستند. مفهوم شیرهای آشپزخانه هوشمند در برخی موارد جالب و مفید است، اما کامل نشده و همچنان گران است.

این بدان معنا نیست که مصرف کننده عادی برای همیشه از آب هوشمند محروم خواهد شد. این گوشه از فناوری خانه‌های هوشمند همچنان در حال گسترش است و به نظر می‌رسد در جهت نوآوری و سودمندی واقعی کار می‌کند و این پتانسیل را دارد که کارایی خانه‌های ما را افزایش دهد و مشکلات را قبل از شروع آنها حل کند، به همین دلیل، ارزش این را دارد که مراقب آن باشیم.

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.