021 - 72974000

راهکار مراکز بهداشتی و درمانی هوشمند

 

مجموعه بزرگ یوتک مفتخر است که سیستم‌های باکیفیتی را در اختیار ساختمان‌های بیمارستانی قرار داده است. تفاوتی ندارد که از این سیستم‌ها در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها یا کلینیک‌ها استفاده شود، مجموعه بزرگ یوتک از دیرباز معرف کیفیت در زمینه سیستم‌های الکتریکی و تجهیزات بوده است. اجرای سیستم‌های الکترونیکی در بیمارستان‌ها همیشه ملزم به استفاده از تجهیزات و فناوری‌های متفاوت بوده است. شما می‌توانید به سیستم‌های بیمارستانی مجموعه بزرگ یوتک که قابلیت نصب در بیمارستان‌ها، اتاق‌های عمل و مطب‌های پزشکی را دارند به‌خوبی اعتماد کنید.

اتاق بیماران

مدت بستری بودن بیمار باید با حداکثر راحتی همراه باشد. تمامی اتصالات تخت‌ها با سیستم‌های بیمارستانی باید به بهترین نحو صورت گیرد. مجموعه بزرگ یوتک تمام این نیازها را مدنظر قرار داده است. این سیستم‌ها از طرفی حداکثر راحتی را برای بیمار فراهم می‌کنند و از طرفی دیگر، بیشترین میزان آزادی را به پرسنل بیمارستان می‌دهند.

پریزها

برای آن که مدت‌زمان بستری بیمار در حداکثر راحتی بگذرد، اتاق‌های شخصی و تک‌نفره باید دارای ویژگی‌های رفاهی در سطح بالا باشند. این ویژگی‌ها شامل اتصالات موردنیاز، با بالاترین کیفیت نیز می‌شود. برای شارژ تلفن‌های هوشمند، پریز مجهز به پورت USB گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود چرا که استفاده از یک پریز را مختل نمی‌کند. این پریز دارای توان خروجی‌ای در حدود ۳۰۰۰ میلی‌آمپر است. بیماران و پرسنل می‌توانند بهترین شرایط نوری را با استفاده از کلیدهای مجموعه بزرگ یوتک مدل F40 فراهم کنند. عملکردهایی مثل تنظیم شدت تابش نور و باز و بسته کردن پرده‌ها از این طریق با سهولت و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

لامپ و LEDها

در فضاهای ناآشنایی مثل بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، بیماران برای ایجاد حس راحتی بیشتر نیاز به کمک دارند. مجموعه بزرگ یوتک دارای تجهیزات منحصربه‌فردی برای مراکز بهداشتی و درمانی هوشمند است: لامپ‌های LED نشانگر که برای مثال راه سرویس بهداشتی را نشان می‌دهند و از این طریق می‌توانید لامپ‌های بزرگ سقفی را در شب خاموش نگه دارید.

چراغ‌های نشانگر با حسگر روشنایی

این چراغ‌ها در رنگ‌های مختلف در دسترس است. خود لامپ رنگ سفیدی دارد که تنها ۰.۵ وات انرژی مصرف می‌کند. اما لامپ‌ها به‌خوبی راه را برای بیمار روشن کرده و هم زمان در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌کند.

پریز با چراغ‌های نشانگر

این لامپ‌ها در ترکیب با پریزها نیز در دسترس قرار دارند. مصرف انرژی ۰.۵ وات بوده و این پریز به حسگر روشنایی مجهز است.

plug & light

این قطعه از یک پریز برای لامپ، یک قاب و لامپ تشکیل شده است. برای مثال نورپردازی دکور دیوار می‌تواند نقش چراغ مطالعه را ایفا کند.

پروژکتور LED

این پروژکتور می‌تواند آزادانه تا ۹۰ درجه زاویه خود را تغییر داده و در ۳۶۰ درجه بچرخد که این سیستم در فعالیت‌های بیمارستانی مزیت زیادی محسوب می‌شود.

نورافکن LED

نورافکن LED می‌تواند به‌راحتی تغییر جهت دهد. این بدان معناست که به‌سرعت در بهترین حالت خود قرار خواهد گرفت.

 

سیستم‌های اضطراری

سیستمی کامل برای تماس جهت درخواست کمک در سراسر بیمارستان است. این سیستم از قطعه تماس‌گیرنده کلید فشاری، دکمه بازیابی و منبع تغذیه تشکیل شده است که ارتباط را در مراکز درمانی به حداقل زمان ممکن می‌رساند.

 

سالن‌های عمل

امنیت بیمار در سالن عمل، بالاترین اولویت است. مجموعه بزرگ یوتک با ارائه محصولاتی ایده‌آل در این زمینه، به پزشکان و پرسنل اطمینان می‌دهد که به طور کامل بر روی بیمار خود تمرکز کنند. این تجهیزات از منبع تغذیه مستقیم گرفته تا پریزهای محافظت شده را شامل می‌شود. در بیمارستان‌ها با توجه به موقعیت‌ها، نیازهایی مختلفی برای سیستم برق‌رسانی وجود دارد. قطعات به کار برده شده توسط مجموعه بزرگ یوتک مجهز به محافظ بوده و از اتصال برق بین دستگاه‌ها جلوگیری می‌کنند و از این طریق کاربری ایمنی را برای پزشکان و پرسنل فراهم می‌کنند. این محصولات دارای دری برای پوشش هستند که در کنار یک نمایشگر LED و افزایش هرچه بیشتر ایمنی در اتاق عمل، کاربری ساده‌ای را نیز دارند. با توجه به داشتن مکانی مخصوص و ضد آب، پرسنل می‌توانند به‌راحتی پریز موردنظر خود را بیابند.

 

تجهیزات آنتی‌باکتریال

یون‌های نقره استفاده شده در سری AS500 تاثیر بسیار زیادی بر نرخ گسترش باکتری‌ها و میکروب‌ها گذاشته و از رشد میکرو اورگانیزم‌ها جلوگیری می‌کند. این سری از محصولات برای استفاده در بیمارستان‌ها ایده‌آل هستند.

 

مکان‌های عمومی

پوشش سراسری WLAN، نورپردازی مناسب و نصب قطعات موردنیاز، استفاده از ناحیه‌های عمومی بیمارستان‌ها مانند: اتاق‌های انتظار، پذیرش و کافه‌ها… را ساده‌تر می‌کند و از این طریق ماندن در بیمارستان برای همه آسان‌تر می‌شود.

 

KNX در بیمارستان‌ها

در آینده تمامی کلینیک‌ها به فناوری KNX اتکا خواهند کرد. در یک بیمارستان هوشمند، تمامی عملکردهای تحت شبکه به یکدیگر متصل شده و به‌صورت مرکزی کنترل می‌شوند. این روش جنبه‌های اقتصادی، رفاه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی را بهبود خواهد داد.

 

نیاز به هوشمندسازی مراکز درمانی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها و… امری اجتناب‌ناپذیر است. تمرکز و کارایی پرسنل و پزشکان، رضایت بیمار و… همه در گرو استفاده از تجهیزات تسهیل‌کننده است. بیمارستان‌های هوشمند با پرداختن سیستماتیک به محرک‌های کلیدی هر مرکز درمانی، ارزش‌افزوده ایجاد می‌کنند. هوشمندسازی این مراکز بر بهینه‌سازی هزینه‌ها و بهره‌وری انرژی، بهبود نتایج بیماران، افزایش بهره‌وری پرسنل، رعایت قوانین در حال تغییر و… تمرکز دارد. این رویکرد جامع راهکارهای بیمارستانی هوشمند را به پاسخی برای تسلط بر چالش‌های مراقبت‌های بهداشتی امروز و فردا تبدیل می‌کند.

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.