021 - 72974000

راهکار مراکز بهداشتی و درمانی هوشمند

مراکز بهداشتی و درمانی هوشمند یکی از فوری ترین و شاید دشوارترین وظایف در جهان است که سالانه مبلغ زیادی برای آن هزینه میشود. مجموعه بزرگ یوتک سیستم‌های باکیفیتی را در اختیار ساختمان‌های بیمارستانی قرار داده است. تفاوتی ندارد که از این سیستم‌ها در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها یا کلینیک‌ها استفاده شود،‌ مجموعه بزرگ یوتک از دیرباز معرف کیفیت در زمینه‌ی سیستم‌های الکتریکی و تجهیزات بوده است.

فضای ایمن و راحت برای بیماران، شرایط کاری مطلوب برای پزشکان و سهولت در کار‌های پرستار‌ها. اجرای سیستم‌های الکترونیکی در بیمارستان‌ها همیشه ملزم به استفاده از تجهیزات و فناوری‌های متفاوت بوده است. شما می‌توانید به سیستم‌های بیمارستانی مجموعه بزرگ یوتک که قابلیت نصب در بیمارستان‌ها، اتاق‌های عمل و مطب‌های پزشکی را دارد به خوبی اعتماد کنید.

 

اتاق بیماران

مدت بستری بودن بیمار باید با حداکثر راحتی همراه باشد. تمامی اتصالات تخت‌ها با سیستم‌های بیمارستانی باید به بهترین نحو صورت گیرد. مجموعه بزرگ یوتک تمام این نیازها را مد نظر قرار داده است. این سیستم ها از طرفی حداکثر راحتی را برای بیمار فراهم می‌کنند و از طرفی دیگر، بیشترین میزان آزادی را به پرسنل بیمارستان می‌دهند.

 

پریزها

برای آن که مدت زمان بستری بیمار در حد اکثر راحتی بگذرد، اتاق‌های شخصی و تکنفره باید دارای ویژگی‌های رفاهی در سطح بالا باشند. این ویژگی‌ها شامل اتصالات مورد نیاز، با بالاترین کیفیت نیز می‌شود. برای شارژ تلفن‌های هوشمند، پریز مجهز به پورت USB گزینه‌ی ایده‌آلی محسوب می‌شود چرا که استفاده از یک پریز را مختل نمی‌کند. این پریز دارای توان خروجی‌ای در حدود ۳۰۰۰ میلی‌آمپر است. بیماران و پرسنل می‌توانند بهترین شرایط نوری را با استفاده از کلید‌های مجموعه بزرگ یوتک مدل F40 فراهم کنند. عملکرد‌هایی مثل تنظیم شدت تابش نور و باز و بسته کردن پرده‌ها از این طریق با سهولت و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

 

  • پریزهای ایمن بنا بر din 42 801 دارای امنیت کافی
  • پریزهای دارای محافظ اتصال
  • پریز‌هایی با نمایشگر عملکرد
  • پریز‌های در دار
  • و ….

لامپ و LED ها

در فضا‌های نا آشنایی مثل بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، بیماران برای ایجاد حس راحتی بیشتر نیاز به کمک دارند. مجموعه بزرگ یوتک دارای تجهیزات منحصر به فردی برای مراکز بهداشتی و درمانی هوشمند است: لامپ‌های LED نشانگر که برای مثال راه سرویس بهداشتی را نشان می‌دهند و از این طریق می توانید لامپ‌های بزرگ سقفی را در شب خاموش نگه دارید.

 

چراغ‌های نشانگر با حسگر روشنایی

این چراغ ها در رنگ های مختلف در دسترس است. خود لامپ رنگ سفیدی دارد که تنها ۰.۵ وات انرژی مصرف می‌کند. اما لامپ‌ها به خوبی راه ‌را برای بیمار روشن کرده و هم زمان در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌کند.

پریز‌ با چراغ‌های نشانگر

این لامپ ها در ترکیب با پریز‌ها نیز در دسترس قرار دارند. مصرف انرژی ۰.۵ وات بوده و این پریز به حسگر روشنایی مجهز است.

plug & light

این قطعه از یک پریز برای لامپ، یک قاب و لامپ تشکیل شده است. برای مثال نورپردازی دکور دیوار می‌تواند نقش چراغ مطالعه را ایفا کند.

 

پروژکتور LED

این پروژکتور می‌تواند آزادانه تا ۹۰ درجه زاویه‌ی خود را تغییر داده و در ۳۶۰ درجه بچرخد که این سیستم در فعالیت های بیمارستانی مزیت زیادی محسوب میشود.

 

نور افکن LED

این قطعه نیز می‌تواند به راحتی تغییر جهت دهد. این بدان معناست که به سرعت در بهترین حالت خود قرار خواهد گرفت.

 

سیستم‌های اضطراری

سیستمی کامل برای تماس جهت درخواست کمک در سراسر بیمارستان است. این سیستم از قطعه‌ی تماس گیرنده، کلید فشاری، دکمه‌ی بازیابی و منبع تغذیه تشکیل شده است. که ارتباط را در مراکز درمانی به حداقل زمان ممکن می رساند.

 

سالن‌های عمل

امنیت بیمار در سالن عمل بالاترین اولویت است. مجموعه بزرگ یوتک با ارائه محصولاتی ایده‌آل در این زمینه، به پزشکان و پرسنل اطمینان میدهد که به طور کامل بر روی بیمار خود تمرکز کنند.

این تجهیزات از منبع تغذیه‌ی مستقیم گرفته تا پریز‌های محافظت شده را شامل میشود. در بیمارستان‌ها با توجه به موقعیت‌ها، نیاز های مختلفی برای سیستم برق رسانی وجود دارد. قطعات به کاربرده شده توسط مجموعه بزرگ یوتک مجهز به محافظ بوده و از اتصال برق بین دستگاه‌ها جلوگیری می‌کنند و از این طریق کاربری ایمنی را برای پزشکان و پرسنل فراهم می‌کنند. این محصولات دارای دری برای پوشش هستند که در کنار یک نمایشگر LED و افزایش هرچه بیشتر ایمنی در اتاق عمل، کاربری ساده‌ ای را نیز دارند. با توجه به داشتن مکانی مخصوص و ضد آب، پرسنل می‌توانند به راحتی پریز مورد نظر خود را بیابند.

 

تجهیزات آنتی باکتریال

یون‌های نقره‌ی استفاده شده در سری AS500 تاثیر بسیار زیادی بر نرخ گسترش باکتری‌ها و میکروب‌ها گذاشته و از رشد میکرو اورگانیز‌م‌ها جلوگیری میکند. این سری از محصولات برای استفاده در بیمارستان‌ها ایده‌آل هستند.

 

مکان‌های عمومی

پوشش سراسری WLAN، نورپردازی مناسب و نصب قطعات مورد نیاز، استفاده از ناحیه‌های عمومی بیمارستان‌ها مانند: اتاق‌های انتظار، پذیرش و کافه‌‌ها … را ساده‌تر می‌کند و از این طریق ماندن در بیمارستان برای همه آسان تر می‌شود.

 

KNX در بیمارستان‌ها

در آینده تمامی کیلینیک‌ها به فناوری KNX اتکا خواهند کرد. در یک بیمارستان هوشمند، تمامی عملکرد‌ها تحت شبکه به یکدیگر متصل شده و به صورت مرکزی کنترل می‌شوند. از این طریق جنبه‌ی اقتصادی، رفاه و صرفه جویی در مصرف انرژی بهبود پیدا می‌کند.

 

در نتیجه

نیاز به هوشمندسازی مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستان ها و … امری اجتناب ناپذیر است. تمرکز و کارآیی پرسنل و پزشکان، رضایت بیمار و .. همه و همه در گرو استفاده از تجهیزات تسهیل کننده است. بیمارستان های هوشمند با پرداختن سیستماتیک به محرکهای کلیدی هر مرکز درمانی، ارزش افزوده ایجاد می کنند. هوشمندسازی این مراکز بر بهینه سازی هزینه ها و بهره وری انرژی، بهبود نتایج بیماران، افزایش بهره وری پرسنل، رعایت قوانین در حال تغییر و … تمرکز دارد. این رویکرد جامع راهکارهای بیمارستانی هوشمند را به پاسخی برای تسلط بر چالش های مراقبت های بهداشتی امروز و فردا تبدیل می کند.

 

 

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.