021 - 72974000

راهکار مراکز تجاری و اداری هوشمند

در سال های اخیر و به دلایل مختلف، جامعه وارد عصر دیجیتال شده است. همانطور که می دانیم، نوآوری در معیارهای موفقیت هر شغلی جای گرفته است. هوشمندسازی در حال تبدیل شدن به یک هنجار برای مراکز تجاری و اداری است. به عنوان مدیر یک بخش تجاری، همیشه باید یک، دو یا حتی پنج قدم جلوتر فکر کنید. قطعا هر مدیری به دنبال افزایش حداکثر بهره وری است. خوشبختانه امروزه فناوری برای انجام همه این کارها و پشتیبانی از تیم های انسانی وجود دارد.  به همین دلیل است که باید یک دفتر و ساختمان هوشمند برای تجارت خود ایجاد کنید. مجموعه بزرگ یوتک به خوبی از نیازهای مراکز تجاری و اداری آگاه است و با بروزترین تجهیزات و فناوری روز دنیا در این مهم کنار شما است.

جالب است بدانیم:

دفتر هوشمند یکی از قوی ترین گرایش های تجاری محسوب می شود و پیش بینی رشد آن در سال های آینده وجود دارد. در سال 2020 ، یک واحد فروش صنعت اداری هوشمند 33.53 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. انتظار می رود تا سال 2026 رشد بیش از دو برابر شود و به 67.69 میلیارد دلار برسد. البته، این بدان معناست که مشاغل بزرگ و کوچک به دنبال راه حل های هوشمند هستند.

همانطور که میدانید، جهان یک چالش زیست محیطی مهم دارد و هرکسی فرصتی برای انجام وظیفه خود دارد. دفاتر هوشمند فرصتی است برای کمک به پایداری با استفاده از فناوری. این اماکن تجاری و اداری می توانند با استفاده از حسگرها، انرژی را کارآمدتر کرده و با کنترل هوشمند مصرف، ضایعات را محدود کنند.

 

گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC)

با استفاده از هوشمند سازی ساختمان های تجاری، اپراتورهای ساختمان می توانند حسگرهای حرارتی و اتوماسیون تهویه مطبوع را برای تنظیم درجه حرارت در مناطق مختلف ساختمان خود بسته به نوع استفاده، بکار گیرند. به عنوان مثال، با استفاده از سنسورها ، یک اپراتور ساختمان می تواند به BMS خود دستور دهد تا حرارت را در مناطقی از ساختمان که در حال حاظر استفاده نمی شوند کاهش دهد و سپس هنگام شروع دوباره کار در این محیط ها دما را افزایش دهد. سیستم های ساختمان هوشمند همچنین می توانند با پاسخگویی به تقاضای تأسیسات و سایر برنامه های شبکه هوشمند ادغام شوند.

 

نورپردازی

اپراتورهای ساختمان هوشمند می توانند با استفاده از هوشمندسازی برای کاهش یا خاموش شدن خودکار چراغ ها در مناطقی که به آنها نیازی ندارند، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. تجهیزات مجموعه بزرگ یوتک به راحتی با هر ساختمانی سازگار است و مصرف بهینه انرژی را برای شما تضمین میکند.

امنیت 

راهکار مراکز تجاری و اداری هوشمند با استفاده از تامین امنیت ساختمان های هوشمند را می­توان با استفاده از دوربین های مجهز به تشخیص تصویر و سیستم های مدیریت دسترسی، برای ساکنین اماکن تجاری و اداری قدرت بخشید. به عنوان مثال، دوربین ها می توانند پلاک های خودرو را اسکن کرده و آنها را به پایگاه داده داخلی ارجاع دهند تا ورود را تأیید یا رد کنند، در صورت پیدا شدن مطابقت، به طور خودکار یک دروازه ورودی باز می شود.

 

محیط های کاری

دمای مناسب تنها شرایط محیطی ایده آل برای کارکنان نیست. کیفیت و جریان هوا یکی دیگر از مواردی است که میزان بهره وری کارکنان را افزایش می دهد. کیفیت پایین هوای داخلی با اختلالات مختلف سلامتی مانند سردرد، سرفه و عطسه مزمن، سرگیجه، خشکی و تحریک بینی، گلو، چشم و پوست همراه است. پس از قرار گرفتن طولانی مدت یا مکرر در معرض کیفیت نامناسب هوای داخلی، این اختلالات بهداشتی می تواند منجر به مشکلات جدی تنفسی، سرطان و بیماری های قلبی شود. مطالعات نشان می دهد سطوح پایین 2 CO عملکردهای شناختی کارکنان را بهبود می بخشد. علاوه بر این، با نظارت دقیق بر گردش هوا و فیلتراسیون، اپراتورهای ساختمان می توانند خطر بیمار شدن همکاران خود در دفتر کار را کاهش دهند. نگرانی که برای بسیاری از کارکنان با توجه به همه گیری اخیر19 COVID- ایجاد شده است.

 

تعمیر و نگهداری

اپراتورهای ساختمان هوشمند می توانند از حسگرهای هوشمند برای نظارت بر عملکرد ژنراتورهای پشتیبان انرژی، آسانسورها و …. استفاده کنند که به آنها این امکان را می دهد که صحت کارایی دستگاه را بررسی کنند که آیا سالم است یا نیاز به تعمیر دارد. علاوه بر این، آنها میتوانند نیاز به تعمیر این دستگاه ها را زود هنگام تشخیص دهند که باعث افزایش زمان استفاده از این دارایی ها شده و نیاز به هزینه های زیاد برای تعمیرات بیشتر را کاهش میدهد.

 

کنترل روشنایی اماکن اداری و تجاری

سیستم کنترل روشنایی اماکن اداری و تجاری انعطاف پذیری بی نظیری در کنترل روشنایی ارائه می دهد. کنترل هوشمند ساختمان اجازه می دهد تا همه عملکردهای مربوط به روشنایی در یک سیستم واحد ترکیب شوند. این سیستم می تواند با کنترل خودکار چراغ ها و پرده ها، روشنایی را در یک محدوده ثابت نگه دارد. کارکنان می توانند بر روی کار خود تمرکز کنند در حالی که از کمترین برق برای روشنایی استفاده می کنند.

 

پرده های هوشمند

کنترل هوشمند پرده ساختمان های تجاری و اداری بخشی جدایی ناپذیر از مفهوم کنترل اتوماسیون ساختمان است. انعطاف پذیری تصمیم گیری در مورد اینکه آیا نور با توجه به نیازهای کاربر، بر اساس وضعیت و نحوه استفاده از اتاق یا طبق دستورات سیستم مدیریت ساختمان (BMS) کنترل می شود یا خیر، را امکان پذیر می کند که سهم مثبتی در سطح رفاه اتاق و صرفه جویی اقتصادی ساختمان دارد.

 

کنترل دسترسی و تردد

دستگاههای کنترلی ورودی ساختمان های تجاری و اداری به عنوان خواننده کارت ها، چهره و … امکان کنترل دسترسی را فراهم میکند، این کنترلرها می توانند در داخل اتاق ها، ادارات، سالن ها یا مکان های دیگر نصب و با یکدیگر ادغام شود و یا با جلوگیری از ورود افراد ناخواسته امنیت ساختمان را به حداکثر برساند.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

راهکار مراکز تجاری و اداری هوشمند شامل فضاهای مختلف با کاربری متنوع است. اتوماسیون هوشمند ساختمان گزینه های برجسته ای را برای اطمینان از عملکرد کارآمد و سازگار با محیط زیست در دفاتر، مراکز خرید، کلاس های درس، مناطق عمومی، اتاق های سمینار ، مراکز کنفرانس، مناطق بهداشتی و ورزشی، رستوران ها، آشپزخانه ها، مناطق خدمات رسانی، امکانات فضای باز و سایر موارد ارائه می دهد.

 

در نتیجه …

ماهیت محیط کار مدرن و هوشمند به سرعت در حال تکامل است، اما تأثیر دفتر فیزیکی بر نتایج مشاغل کاملاً مورد بررسی و مستند است. شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد کیفیت یک دفتر می تواند به طور قابل توجهی در عملکرد تجاری شرکت سهیم باشد.

طبق مقاله ای در “Harvard Business Review” شرکت های هوشمند میدانند که فضای کار یک ابزار تجاری است و محیط اداری از طریق قرار دادن تیم ها و عملکردهای مختلف و عناصر طراحی که نشان دهنده فرهنگ، نام تجاری و ارزش است، برتری های یک تجارت را منعکس و تقویت می کند و می تواند یک تمایز استراتژیک برای مشاغل باشد. این امر به ویژه در مورد شرکت های کوچک و متوسط  صادق است که اغلب با فرسودگی کارکنان با چالش های بیشتری روبرو هستند. بنابراین تصمیم به هوشمند سازی محیط تجاری میتواند نقطه عطفی برای موفقیت مدیران این مجموعه ها باشد.

 

 

 

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.