021 - 72974000

مزیت‌های هتل‌های هوشمند

مزیت‌های هتل‌های هوشمند

نوآوری همواره یکی از متحدان بخش گردشگری بوده است و اکنون بیش از هر زمان دیگری، فناوری به عنصری کلیدی در رونق گردشگری تبدیل شده است. آن دسته از شرکت‌هایی که به پیشرفت در فرآیند دیجیتالی شدن خود ادامه می‌دهند، مزایای قابل توجهی خواهند یافت که به آنها امکان می‌دهد سناریوی جدیدی را رهبری کنند که مشخصه آن رقابت بالا، جستجوی کارایی و خدمات بهبود یافته است.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه فناوری های جدید مدیریت یک هتل را متحول می‌کند و چگونه می‌توان با تغییراتی که به شما امکان می‌دهد عملکرد کارکنان را بهینه کنید و هزینه های عملیاتی را کاهش دهید مقابله کرد.

 

تغییر تکنولوژیک

امروزه سرعت از عناصر کلیدی در زندگی روزمره ماست. با ظهور فناوری های جدید، رفتار کاربران تغییر کرده است. در دهه 1980، امکان پرداخت هزینه اقامت از طریق یک دستگاه تلفن همراه با تنها دو کلیک غیرممکن بود. به همین ترتیب، ورود آخرین نسل فن‌آوری‌ها مانند اینترنت اشیاء (IoT)، کلان داده یا هوش مصنوعی، ما را به سمت یک تغییر پارادایم در مدیریت هتل سوق می‌دهد. اکنون می توانیم در مورد هتل های هوشمند صحبت کنیم.

 

هتل هوشمند چیست؟

هتل هوشمند هتلی است مجهز به فناوری‌هایی چون هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء که با هدف بهبود مدیریت، کارایی و کنترل مدیریت هتل و همچنین ارائه خدمات بهتر به مهمانان در پی تحقق این امر می‌باشد. حالا این سوال به وجود می‌آید که چگونه این امر محقق می شود؟ با اجرای سنسورها در عناصر مختلف ساختمان، مبلمان و املاک. اینها می‌توانند داده ها را به طور مداوم به یک پلت فرم متمرکز ارسال کنند، که آنها را در زمان واقعی دریافت می کنند، پردازش می‌کنند و آن‌ها را به اطلاعاتی ارزشمند برای مسئولین مدیریت هتل تبدیل می‌کنند.

 

ویژگی های یک هتل هوشمند چیست؟

هتل های هوشمند به گونه ای طراحی شده‌اند که اقامتی بهتر، از نظر خدمات و راحتی را برای مهمانان ارائه دهند، اما مهم تر از همه، امکان مدیریت بهینه به نفع امنیت، کارایی و ظرفیت کنترل را فراهم می کنند.

 

از جمله قابلیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل دسترسی و امنیت

فناوری های جدید برای پیاده سازی روش های پیشرفته شناسایی افراد، هنگام استفاده از فضای داخلی ساختمان یا اتاق ها استفاده می‌شود. این ها می توانند کدها، تشخیص بایومتریک یا باز کردن قفل دیجیتال باشند. آنها همچنین دوربین مداربسته را به یک سیستم نظارت متمرکز متصل می‌کنند.

 

اتاق‌های هوشمند

مکانی که مهمانان می خواهند در آن احساس کنند که در خانه ی خود هستند. یک هتل هوشمند اطلاعاتی در مورد اشغال، درخواست سرویس اتاق، دمای آسایش و غیره را ارائه می‌دهد تا اقامتی دلپذیر را تضمین کنند.

 

کنترل هزینه‌های ساختمان

امکان کنترل و نظارت در زمان واقعی بر مصرف آب و برق مانند برق، آب و سایر منابع وجود دارد.

 

مدیریت فضاهای مشترک

استفاده از اتاق های جلسه، ظرفیت رستوران، استفاده از سالن بدنسازی و سایر موارد را می‌توانید تنها از طریق یک پلتفرم قابل کنترل، کنترل کرد. بنابراین می‌توان از مدیریت بهینه و هماهنگ با کارکنان اطمینان حاصل کرد.

 

کنترل پارکینگ

نظارت بر دسترسی وسایل نقلیه و همچنین کنترل حجم فضاهای موجود و اشغال شده هنگام ارائه و تضمین خدمات با کیفیت مفید است. سیستم های دیجیتالی این اطلاعات را در زمان واقعی در اختیار کارکنان هتل قرار می‌دهند.

 

مزایای یک هتل هوشمند

اتوماسیون فرآیندها

امکان کنترل و اتوماسیون سیستم هایی مانند: روشنایی، پریز برق، گرمایش، تهویه مطبوع، لوازم برقی، درب، پنجره، کرکره، آبیاری و … وجود دارد.

 

صرفه جویی در بهره وری و عرضه

کنترل عرضه از طریق اطلاعات مصرف، امکان بهینه سازی هزینه ها را فراهم می‌کند که به نوبه خود منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها و کاهش اثرات زیست محیطی می‌شود. هتل هوشمند هتلی کارآمد است که با محیط اطراف همگام شده باشد.

 

دسترسی به داده ها از هر نقطه

تا زمانی که از پلتفرم های مدیریت ابری استفاده شود، می‌توان در هر زمان و هر مکان به اطلاعات دسترسی داشت.

 

بهبود تصمیم گیری

به لطف این پلتفرم‌های مدیریتی مبتنی بر داده، مدیریت هتل می‌تواند بر تمامی این داده‌ها تکیه کند و از آن برای ارزیابی تکمیل مناطق و خدمات مختلف هتل استفاده کند و تصمیم‌گیری استراتژیک بهتری را بر اساس داده‌های کلیدی برای سازمان به ارمغان می‌آورد.

 

چگونه با تحول دیجیتال در هتل مقابله کنیم؟

Nexus Integra پلتفرمی است که به مدیران هتل اجازه می دهد تا بهره وری کارکنان خود و عملکردشان را افزایش دهند.

شما قادر خواهید بود هر چیزی را که در زمان واقعی اتفاق می افتد نظارت و کنترل کنید. رابط کاربری آسان آن به هر کارمندی این امکان را می دهد که بدون نیاز به دانش فنی، مدیریت روزانه هتل را با حداکثر بازده انجام دهد. کنترل دسترسی، فضاهای جلسه، سرویس اتاق، روشنایی هوشمند، سیستم های تهویه مطبوع، فضاهای پارکینگ و موارد دیگر. با Nexus Integra، کارایی هتل خود را می‌توانید بهینه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.