021 - 72974000

این گام‌ها‌ را پیش از هوشمند شدن خانه خود بردارید!

این گام‌ها‌ را پیش از هوشمند شدن خانه خود بردارید!

1. در مورد جای قرار دادن ورودی شبکه Wi-Fi خود دقت به خرج دهید:

اپل در تلاش است تا آیفون ها را به خانه های هوشمند هدایت کند و گوگل، ترموستات یادگیری Nest را در مرکز توجه خود قرار داده است. با این حال، به همان اندازه که این شرکت ها باهوش هستند، چیزی بسیار اساسی را از یاد برده‌اند، محل قرار گیری شبکه wi-fi. در نتیجه، قبل از نصب اولین محصول هوشمند خود به موقعیت مکانی روتر بی سیم خود توجه اساسی داشته باشید.

 

2. هیچ راه دقیق و اثبات شده‌ای برای افزایش دامنه وای فای خانه شما وجود ندارد:

بسیاری از محصولات ادعا می کنند که دامنه اتصال اینترنت خانه شما را پهن‌تر می کنند. اجازه دهید در وقت شما و سردردهای فنی وحشتناکی که در ادامه ممکن است برایتان رخ دهد صرفه جویی کنم: از همه آنها دوری کنید

به عنوان مثال، آداپتورهای خط برق که به سیم‌کشی برق خانه اجازه می‌دهند مانند کابل‌های شبکه عمل کنند. ممکن است جادویی به نظر برسند، اما مملو از جریان‌های نوسانات برق گرفته تا مبادله با سیم ضعیف در داخل دیوارهای شما هستند.

به همین ترتیب، آداپتورهای به اصطلاح “چند رسانه ای” می توانند کابل کواکسیال مورد استفاده برای سرویس تلویزیون خانه شما را به یک شبکه داده درونی و داخلی تبدیل کنند. اما هر جایی که خط تقسیم می شود، نویز را وارد خط می کند و سرعت و پایداری شبکه شما را کاهش می دهد. ساده ترین راه حل، استفاده از یک روتر Wi-Fi دیگر به عنوان توسعه دهنده شبکه است، اما هنوز ایده آل نیست.

سیگنال تقویت شده از توسعه دهنده شبکه شما می تواند اتصال اینترنت شما را تا 50% کندتر کند. به عنوان مثال، اگر برای سرویس 60 مگابیت در ثانیه به ارائه دهنده اینترنت خود هزینه پرداخت می کنید، روتر تقویتی شما ممکن است تنها 30 مگابیت در ثانیه آن را ارائه دهد. مسلما، این مقدار برای راه اندازی یک لامپ هوشمند یا یک حسگر حرکتی کافی است. اما مشکل زمانی پیش می‌آید که سعی می‌کنید فیلمی را روی لپ‌تاپ یا تبلت خود پخش کنید، زیرا نمی‌توانید به رایانه خود بگویید به جای اتصال، به یک روتر بی‌سیم وصل شود.

 

3. سیم کشی خانه ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می کنید:

ایده آل ترین راه حل، این است که خانه خود را با کابل های اینترنت شبکه سیم کشی کنید. و یا چندین روتر بی سیم در اطراف خانه خود نصب کنید. یا از نمونه کابل های جدید برای نصب دستگاه های هاب خانه هوشمند در نقاط در دسترس‌تر استفاده کنید. به هر حال، این هاب ها همان چیزی هستند که خانه هوشمند را راه اندازی می کنند، زیرا بسیاری از دستگاه ها لزوما به Wi-Fi شما متصل نمی شوند.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.