021 - 72974000

ویژگی‌های دوش هوشمند

ویژگی‌های دوش هوشمند

دوش هوشمند چیست؟

دوش‌های‌ هوشمند بخش مهمی ‌از یک خانه‌ هوشمند محسوب می‌شوند. در این دوش‌ها برای باز و بسته کردن آب و تنظیم فشار آن، از کلیدهای الکتریکی استفاده می‌کنند. همچنین دوش‌های هوشمند دارای اپلیکیشن اختصاصی هستند. با استفاده از اپلیکیشن می‌توان زمان حضور در حمام و میزان انرژی مصرفی در طول حمام را مشاهده کرد. امکان ایجاد محدودیت در زمان حمام کردن، تنظیم دما و فشار پیش‌فرض نیز به‌وسیله اپلیکیشن وجود دارد. همچنین قابلیت تعریف سناریو حمام نیز به ‌لطف دوش هوشمند امکان‌پذیر خواهد بود.

مزایای دوش‌‌های هوشمند نسبت دوش های معمولی

دوش‌های هوشمند با داشتن امکانات و قابلیت‌های جدید و کاربردی، در آینده‌ای نزدیک جایگزین دوش‌های معمولی خواهند ‌شد. مزایا و قابلیت‌های این دوش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد.

اپلیکیشن دوش هوشمند

کاهش هزینه‌ها

یکی از تفاوت‌های اصلی دوش‌های معمولی و هوشمند این است که در دوش‌های هوشمند شیر آب وجود ندارد. کنترل دما و فشار آب به‌وسیله کلید الکتریکی نصب‌شده بر روی دیوار انجام می‌شود. این کار می‌تواند هزینه بالای شیرهای حمام را از بین ببرد. همچنین با جلوگیری از هدر رفت آب، میزان مصرف آب‌ خانه هوشمند را به‌طور قابل‌ملاحظه ای کاهش دهد.

از طرفی اپلیکیشن خانه هوشمند می‌تواند زمان حضور در حمام همه افراد خانه را اندازه‌گیری کند. با‌این ویژگی می‌توانید میزان مصرف انرژی هر فرد از خانواده در حمام را بدست آورید. ایجاد محدودیت زمانی حمام‌ کردن برای افراد پرمصرف خانه می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد.

مورد دیگر اینکه، با استفاده از اپلیکیشن می‌توان دمای آب را نیز مشاهده کرد. همچنین در برخی مدل‌های دوش هوشمند، دمای آب به‌وسیله صفحه‌نمایش LED در دوش‌های هوشمند نیز قابل‌مشاهده است. برخی از افراد همیشه با دمای بالای آب حمام می‌کنند. چون بدن افراد با‌این دما خود را وفق داده است، متوجه نمی‌شوند که دمای آب بالاست و از‌نظر خودشان دمای آب طبیعی است. مشاهده دمای آب و قابل تنظیم بودن آن می‌تواند تاثیر مستقیمی‌ ‌بر کاهش هزینه‌های گاز و سایر منابع انرژی داشته ‌باشد.

اولین کاری که هر فرد بعد از باز کردن شیر آب در حمام انجام می‌دهد، تنظیم دما و فشار آب است. بعضی مواقع این کار تا 5 دقیقه نیز زمان می‌برد. یکی از مزیت‌های دوش‌های هوشمند نسبت ‌به دوش‌های معمولی این است که دوش‌های هوشمند نیازی به تنظیم فشار و دما ندارند. دما و فشار مناسب هر فرد در حافظه سیستم هوشمند ذخیره می‌شود.

هماهنگی با سایر امکانات خانه هوشمند

شاید برای شما هم این قضیه پیش‌آمده باشد که هنگام حضور در حمام کسی پشت در مانده باشد و شما صدای آیفون را از حمام نشنیده باشید. هنگام حضور شما در حمام، دوش‌های هوشمند به سیستم‌های هوشمند پیغام می‌فرستند. سیستم‌های خانه هوشمند با استفاده از سنسور حضور افراد، شناسایی می‌کنند که شخص دیگری در خانه وجود دارد یا خیر. سپس اگر کسی در خانه نباشد سناریو حمام فعال می‌شود.

این سناریو قابلیت شخصی‌سازی دارد و امکانات متنوعی را می‌تواند داشته باشد. به‌طور مثال هنگامی‌که آیفون خانه زده می‌شود، چراغ‌های حمام با استفاده از چشمک زدن می‌توانند حضور شخصی را پشت در اطلاع‌رسانی کنند.

صرفه‌جویی در زمان

هنگامی‌که می‌خواهید از وان حمام استفاده کنید بدون نیاز به حضور در حمام و تنها با استفاده از اپلیکیشن دوش هوشمند می‌توانید وان را از آب پر کنید. دمای آب نیز از طریق اپلیکیشن قابل تنظیم است. با این کار دیگر زمان شما برای پر کردن وان به‌ هدر نمی‌رود.

دما و فشار آب نیز توسط خود دوش هوشمند تنظیم می‌شود. مجموع این ویژگی‌ها باعث صرفه‌جویی در زمان حمام کردن خواهد شد.

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.