021 - 72974000

ویژگی‌های دوش هوشمند

ویژگی‌های دوش هوشمند

دوش هوشمند چیست؟

دوش‌های‌ هوشمند بخش مهمی ‌از یک خانه‌ هوشمند محسوب می‌شوند. در این دوش‌ها برای باز و بسته کردن آب و تنظیم فشار آن، از کلیدهای الکتریکی استفاده می‌کنند. همچنین دوش‌های هوشمند دارای اپلیکیشن اختصاصی هستند. با استفاده از اپلیکیشن می‌توان زمان حضور در حمام و میزان انرژی مصرفی در طول حمام را مشاهده کرد. امکان ایجاد محدودیت در زمان حمام کردن، تنظیم دما و فشار پیش‌فرض نیز به‌وسیله اپلیکیشن وجود دارد. همچنین قابلیت تعریف سناریو حمام نیز به ‌لطف دوش هوشمند امکان‌پذیر خواهد بود.

مزایای دوش‌‌های هوشمند نسبت دوش های معمولی

دوش‌های هوشمند با داشتن امکانات و قابلیت‌های جدید و کاربردی، در آینده‌ای نزدیک جایگزین دوش‌های معمولی خواهند ‌شد. مزایا و قابلیت‌های این دوش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد.

اپلیکیشن دوش هوشمند

کاهش هزینه‌ها

یکی از تفاوت‌های اصلی دوش‌های معمولی و هوشمند این است که در دوش‌های هوشمند شیر آب وجود ندارد. کنترل دما و فشار آب به‌وسیله کلید الکتریکی نصب‌شده بر روی دیوار انجام می‌شود. این کار می‌تواند هزینه بالای شیرهای حمام را از بین ببرد. همچنین با جلوگیری از هدر رفت آب، میزان مصرف آب‌ خانه هوشمند را به‌طور قابل‌ملاحظه ای کاهش دهد.

از طرفی اپلیکیشن خانه هوشمند می‌تواند زمان حضور در حمام همه افراد خانه را اندازه‌گیری کند. با‌این ویژگی می‌توانید میزان مصرف انرژی هر فرد از خانواده در حمام را بدست آورید. ایجاد محدودیت زمانی حمام‌ کردن برای افراد پرمصرف خانه می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد.

مورد دیگر اینکه، با استفاده از اپلیکیشن می‌توان دمای آب را نیز مشاهده کرد. همچنین در برخی مدل‌های دوش هوشمند، دمای آب به‌وسیله صفحه‌نمایش LED در دوش‌های هوشمند نیز قابل‌مشاهده است. برخی از افراد همیشه با دمای بالای آب حمام می‌کنند. چون بدن افراد با‌این دما خود را وفق داده است، متوجه نمی‌شوند که دمای آب بالاست و از‌نظر خودشان دمای آب طبیعی است. مشاهده دمای آب و قابل تنظیم بودن آن می‌تواند تاثیر مستقیمی‌ ‌بر کاهش هزینه‌های گاز و سایر منابع انرژی داشته ‌باشد.

اولین کاری که هر فرد بعد از باز کردن شیر آب در حمام انجام می‌دهد، تنظیم دما و فشار آب است. بعضی مواقع این کار تا 5 دقیقه نیز زمان می‌برد. یکی از مزیت‌های دوش‌های هوشمند نسبت ‌به دوش‌های معمولی این است که دوش‌های هوشمند نیازی به تنظیم فشار و دما ندارند. دما و فشار مناسب هر فرد در حافظه سیستم هوشمند ذخیره می‌شود.

هماهنگی با سایر امکانات خانه هوشمند

شاید برای شما هم این قضیه پیش‌آمده باشد که هنگام حضور در حمام کسی پشت در مانده باشد و شما صدای آیفون را از حمام نشنیده باشید. هنگام حضور شما در حمام، دوش‌های هوشمند به سیستم‌های هوشمند پیغام می‌فرستند. سیستم‌های خانه هوشمند با استفاده از سنسور حضور افراد، شناسایی می‌کنند که شخص دیگری در خانه وجود دارد یا خیر. سپس اگر کسی در خانه نباشد سناریو حمام فعال می‌شود.

این سناریو قابلیت شخصی‌سازی دارد و امکانات متنوعی را می‌تواند داشته باشد. به‌طور مثال هنگامی‌که آیفون خانه زده می‌شود، چراغ‌های حمام با استفاده از چشمک زدن می‌توانند حضور شخصی را پشت در اطلاع‌رسانی کنند.

صرفه‌جویی در زمان

هنگامی‌که می‌خواهید از وان حمام استفاده کنید بدون نیاز به حضور در حمام و تنها با استفاده از اپلیکیشن دوش هوشمند می‌توانید وان را از آب پر کنید. دمای آب نیز از طریق اپلیکیشن قابل تنظیم است. با این کار دیگر زمان شما برای پر کردن وان به‌ هدر نمی‌رود.

دما و فشار آب نیز توسط خود دوش هوشمند تنظیم می‌شود. مجموع این ویژگی‌ها باعث صرفه‌جویی در زمان حمام کردن خواهد شد.

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

اعلام حریق هانیول

اعلام حریق هانیول | انواع سیستم های حریق هانیول

آتش سوزی می تواند خسارات جانی و مالی بی حد و حصری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی آتش نشانی مناسبی در دست داشته باشید. سیستم اعلام حریق هانیول چندین دهه است که راه‌حل‌های ایمنی نوآورانه ای را برای شرایط اضطراری مهندسی کرده است. Honeywell یک شرکت جهانی…

سیستم هوشمند خانگی control4

همه چیز درباره سیستم هوشمند خانگی control4

سیستم هوشمند خانگی control4 یک سیستم اتوماسیون خانگی است که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها و سیستم های مختلف خانه خود را با استفاده از یک رابط مرکزی کنترل و مدیریت کنید. این سیستم برای ادغام فناوری‌ها و دستگاه‌های مختلف در یک سیستم یکپارچه با کاربری آسان طراحی شده که…

خرید پریز یونگ آلمان | راهنمای کامل پریزهای یونگ آلمان

پریز آلمانی یونگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته شده است. این پریز از مواد باکیفیتی ساخته شده و به گونه ای طراحی شده است که دوام و عمر بالایی داشته باشد. خرید پریز یونگ آلمان مزایای بی شماری دارد  و با برچسب “Safety Plus” خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد. این پریزها مجهز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.