021 - 72974000

کاهش رد پای کربن

چگونه کسب و کارها ردپای کربن خود را کاهش دهند؟

برای مثال در یک نظرسنجی مشخص شد که تنها ۱۰ درصد کسب و کارهای بریتانیایی اهداف استراتژیک کاهش رد پای کربن را دارند. با در نظر گرفتن اینکه دولت اعلام کرده برنامه ای دارد که تا سال ۲۰۵۰ به سمت تجدیدپذیری صد در صدی حرکت کند، این نگرانی وجود دارد که صنایع همکاری چندانی با دولت نداشته باشند. با این وجود، سازمان هایی وجود دارند که به منظور ایجاد تأثیر مثبت بر محیط زیست، در حال کارکردن و تنظیم تعدادی از فرآیند ها در  تأسیسات خود و انجام فعالیت های تجاری خود هستند.

 

نکاتی برای شروع:

 

۱- انجام ممیزی

بهترین نقطه برای شروع مطالعه مواردی است که در حال حاضر مصرف می­کنید و همچنین هزینه و ضرورت مصرف انرژی در محل کار شما. میزان صورتجساب کنونی برق خود را بررسی کنید. همه وسایل و ماشین هایی که بایستی روزانه به برق وصل باشند و کار کنند را مرور کنید. ممکن است متوجه شوید که برخی از وسایل نیاز به فعال بودن و کارکرد مداوم ندارند.

 

۲- سیستم روشنایی کارآمد

در گزارشی مشخص شد که ابتکار سوپر مارکت های بریتانیایی برای بهبود سیستم های روشنایی مورد استفاده در فروشگاه ها. به کاهش تقاضای انرژی کمک کرده است. اما با توجه به اینکه 40 درصد از مصرف انرژی در ساختمان های تجاری مربوط به روشنایی است، هنوز راه درازی در پیش است.

به منظور صرفه جویی بیشتر در املاک تجاری خود، توصیه می شود گزینه های روشنایی LED را انتخاب کرده و از فناوری اینترنت اشیا مانند حسگرها استفاده کنید. آنها به طور خودکار میزان اشغال فضا را تشخیص داده و بر این اساس چراغ ها را خاموش و روشن می کنند. در این صورت اتاق های خالی دیگر از سیستم روشنایی استفاده نمی کنند و مصرف برق به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند.

 

۳- سیستم گرمایش و تهویه را بهینه کنید

سیستم های گرمایش و تهویه مصرف چشمگیری در انرژی دارند. در واقع ۴۰ درصد از انتشار کربن میتواند به این سیستم نسبت داده شود. داشتن برنامه منظم تعمیر و نگهداری برای جلوگیری از خرابی های پر هزینه که می تواند منجر به روشن و خاموش شدن غیر ضروری این ماشین ها شود، بسیار مهم است. علاوه بر این بسیار اتفاق می افتد که تجهیزات تهویه مطبوع در اتاق های خالی از سکنه روشن باقی می مانند، به ویژه در ساختمان های بزرگ که پیگیری نحوه استفاده از همه فضاها دشوار است.

با استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا برای ردیابی حرکت افراد در املاک تجاری خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که اتاق ها متناسب با میزان اشغال توسط افراد به اندازه کافی سرد یا گرم شده اند.

۴- کمپوست سازی

زباله های غذایی روزانه در ساختمان های تجاری جمع می شوند، نحوه دفع آن می تواند در کمک به کاهش انتشار کربن بسیار موثر باشد. اگر از قبل سطل های بازیافت کاغذ، پلاستیک و فلز دارید، افزودن مخزن ضایعات مواد غذایی به محل کار شما نباید چندان دشوار باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب این مخازن  تخلیه می شود، با انجام این ابتکار، گام بلندی در جهت کاهش انتشار CO2 و متان برداشته اید. یک چیز کمتر برای ارسال به محل دفن زباله!

 

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

اعلام حریق هانیول

اعلام حریق هانیول | انواع سیستم های حریق هانیول

آتش سوزی می تواند خسارات جانی و مالی بی حد و حصری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی آتش نشانی مناسبی در دست داشته باشید. سیستم اعلام حریق هانیول چندین دهه است که راه‌حل‌های ایمنی نوآورانه ای را برای شرایط اضطراری مهندسی کرده است. Honeywell یک شرکت جهانی…

سیستم هوشمند خانگی control4

همه چیز درباره سیستم هوشمند خانگی control4

سیستم هوشمند خانگی control4 یک سیستم اتوماسیون خانگی است که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها و سیستم های مختلف خانه خود را با استفاده از یک رابط مرکزی کنترل و مدیریت کنید. این سیستم برای ادغام فناوری‌ها و دستگاه‌های مختلف در یک سیستم یکپارچه با کاربری آسان طراحی شده که…

خرید پریز یونگ آلمان | راهنمای کامل پریزهای یونگ آلمان

پریز آلمانی یونگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته شده است. این پریز از مواد باکیفیتی ساخته شده و به گونه ای طراحی شده است که دوام و عمر بالایی داشته باشد. خرید پریز یونگ آلمان مزایای بی شماری دارد  و با برچسب “Safety Plus” خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد. این پریزها مجهز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.