021 - 72974000

کاهش رد پای کربن

چگونه کسب و کارها ردپای کربن خود را کاهش دهند؟

برای مثال در یک نظرسنجی مشخص شد که تنها ۱۰ درصد کسب و کارهای بریتانیایی اهداف استراتژیک کاهش رد پای کربن را دارند. با در نظر گرفتن اینکه دولت اعلام کرده برنامه ای دارد که تا سال ۲۰۵۰ به سمت تجدیدپذیری صد در صدی حرکت کند، این نگرانی وجود دارد که صنایع همکاری چندانی با دولت نداشته باشند. با این وجود، سازمان هایی وجود دارند که به منظور ایجاد تأثیر مثبت بر محیط زیست، در حال کارکردن و تنظیم تعدادی از فرآیند ها در  تأسیسات خود و انجام فعالیت های تجاری خود هستند.

 

نکاتی برای شروع:

 

۱- انجام ممیزی

بهترین نقطه برای شروع مطالعه مواردی است که در حال حاضر مصرف می­کنید و همچنین هزینه و ضرورت مصرف انرژی در محل کار شما. میزان صورتجساب کنونی برق خود را بررسی کنید. همه وسایل و ماشین هایی که بایستی روزانه به برق وصل باشند و کار کنند را مرور کنید. ممکن است متوجه شوید که برخی از وسایل نیاز به فعال بودن و کارکرد مداوم ندارند.

 

۲- سیستم روشنایی کارآمد

در گزارشی مشخص شد که ابتکار سوپر مارکت های بریتانیایی برای بهبود سیستم های روشنایی مورد استفاده در فروشگاه ها. به کاهش تقاضای انرژی کمک کرده است. اما با توجه به اینکه 40 درصد از مصرف انرژی در ساختمان های تجاری مربوط به روشنایی است، هنوز راه درازی در پیش است.

به منظور صرفه جویی بیشتر در املاک تجاری خود، توصیه می شود گزینه های روشنایی LED را انتخاب کرده و از فناوری اینترنت اشیا مانند حسگرها استفاده کنید. آنها به طور خودکار میزان اشغال فضا را تشخیص داده و بر این اساس چراغ ها را خاموش و روشن می کنند. در این صورت اتاق های خالی دیگر از سیستم روشنایی استفاده نمی کنند و مصرف برق به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند.

 

۳- سیستم گرمایش و تهویه را بهینه کنید

سیستم های گرمایش و تهویه مصرف چشمگیری در انرژی دارند. در واقع ۴۰ درصد از انتشار کربن میتواند به این سیستم نسبت داده شود. داشتن برنامه منظم تعمیر و نگهداری برای جلوگیری از خرابی های پر هزینه که می تواند منجر به روشن و خاموش شدن غیر ضروری این ماشین ها شود، بسیار مهم است. علاوه بر این بسیار اتفاق می افتد که تجهیزات تهویه مطبوع در اتاق های خالی از سکنه روشن باقی می مانند، به ویژه در ساختمان های بزرگ که پیگیری نحوه استفاده از همه فضاها دشوار است.

با استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا برای ردیابی حرکت افراد در املاک تجاری خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که اتاق ها متناسب با میزان اشغال توسط افراد به اندازه کافی سرد یا گرم شده اند.

۴- کمپوست سازی

زباله های غذایی روزانه در ساختمان های تجاری جمع می شوند، نحوه دفع آن می تواند در کمک به کاهش انتشار کربن بسیار موثر باشد. اگر از قبل سطل های بازیافت کاغذ، پلاستیک و فلز دارید، افزودن مخزن ضایعات مواد غذایی به محل کار شما نباید چندان دشوار باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب این مخازن  تخلیه می شود، با انجام این ابتکار، گام بلندی در جهت کاهش انتشار CO2 و متان برداشته اید. یک چیز کمتر برای ارسال به محل دفن زباله!

 

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.