021 - 72974000

HCA و راهکاری برای همکاری برندها

HCA و راهکاری برای همکاری برندها

HCA و راهکاری برای همکاری برندها

تولیدکنندگان پیشرو جهانی (HCA) دنبال راهکاری هستند تا دستگاه‌های هوشمند برندهای مختلف به یکدیگر متصل شوند. یکی از بزرگترین مشکلات خانه‌های هوشمند، عدم قابلیت همکاری و همگام‌سازی میان برندهای متفاوت است. سال گذشته  بنیاد Matterتوسط سایر تولیدکنندگان پیشرو برای کمک به ایجاد استانداردی برای مصرف‌کنندگان که می‌تواند به غلبه بر مشکلات اتصال، امنیت و عملکرد دستگاه‌های هوشمند کمک کند، تشکیل شد. امسال اما اتحادیه HCA تشکیل شد تا دستورالعمل‌هایی را برای اتصال دستگاه‌های هوشمند خصوصا تلویزیون‌های هوشمند ایجاد کند و به همکاری میان برند‌ها واقعیت بخشد.

اهداف HCA چیست؟

یکی از اهداف HCA این است که مصرف کنندگان بتوانند به راه‌های بیشتری همچون اتصال C2C (ابر به ابر). برای متصل کردن دستگاه‌های مختلفشان به یکدیگر استفاده کنند. یون هو چوی رییس این اتحادیه می‌گوید: یک خانه متصل ساده و ایمن، رویای دیرینه برای این صنعت بوده است. و این یک واقعیت است که خانه‌های امروزی مملو از لوازم و سیستم‌های بادوام تولیدکنندگان مختلف است. مصرف‌کنندگان باید انعطاف‌پذیری لازم را برای خرید و استفاده از لوازم خانگی برندهای گوناگون را داشته باشند که با یکدیگر کار ‌کنند بدون اینکه کاربر را در یک پلتفرم خاص قفل کنند. ما بر این باوریم که تولیدکنندگانی که واقعا نیازهای مصرف‌کننده خود را درک می‌کنند. راه را برای ساختن یک اکوسیستم خانگی متصل به یکدیگر پیش می‌برند.

حریم خصوصی داده‌های کاربران

علاوه بر همکاری برند‌ها، یکی از اهداف HCA حفظ حریم شخصی و داده‌های کاربران است. به دلیل رشد تصاعدی داده های بزرگ، حریم خصوصی مصرف کننده و حفاظت از داده ها به اولویت‌های اصلی سازندگان دستگاه‌های هوشمند تبدیل شده است. ویژگی‌های دستگاه های هوشمند جدید همانند تشخیص از راه دور، راه‌اندازی-توقف از راه دور، و غیره لایه‌های جدیدی از راحتی را فراهم می‌کنند. با این حال، دسترسی غیرمجاز به چنین ویژگی هایی منجر به نارضایتی و بی اعتمادی مصرف کنندگان می شود. سازندگان دستگاه ها مسئولیت محافظت از مصرف کنندگان در برابر این خطرات و محافظت از داده های تولید شده توسط این دستگاه ها را بر عهده دارند.

علاوه بر این، دستگاه‌های هوشمند پیچیده با قطعات مکانیکی از جمله دستگاه‌هایی که دارای اجزای الکتریکی با ولتاژ بالا و عناصر گرمایشی هستند، به تخصیص ایمنی از شرکت‌هایی نیاز دارند که این دستگاه‌ها را بهتر درک می‌کنند. HCA با استفاده از پیشینه، تجربه و دانش جمعی بر پایه عضویت سازنده خود، ایمنی مصرف کننده را در چشم انداز دیجیتالی خود در اولویت قرار داده است.

کاترین شین، دبیر اتحادیه محصولات خانگی و معاون تجربه مشتریان و پشتیبانیTrane Technologies، می گوید:

تشکیل این اتحاد به ما امکان می دهد قدرت راحتی هوشمند و شخصی را دوباره تصور کنیم. سناریویی را تصور کنید که در آن لوازم خانگی و سیستم تهویه مطبوع شما الگوهای سبک زندگی خانواده شما را شناسایی کرده. و به طور خودکار تنظیمات آنها را برای به حداکثر رساندن راحتی، کاهش مصرف انرژی و ارائه تجربه خانه هوشمند ایده آل تنظیم می کند. این نه تنها برای مصرف کنندگان مفیدتر است.  شرکت‌های برق می‌توانند پیک تقاضا را بهتر مدیریت کنند و تولیدکنندگان می‌توانند محصولات کم‌مصرف‌تری ارائه دهند. ما همچنین می‌دانیم که محصولات هوشمند داده های زیادی را جمع آوری می‌کنند، که این سناریو را ممکن می سازد. هدف HCA این است که صدای جمعی برای حفظ حریم خصوصی داده های الکترونیکی خانگی باشد. جایی که ما در مورد استانداردهای صنعت برای محافظت از داده های مصرف کنندگان خود توافق خواهیم کرد.

نوآوری و رهبری فکری در فضای خانه های هوشمند

اعضای HCA این فرصت را خواهند داشت که نوآوری کنند و بر روندهای صنعت تأثیر بگذارند، تخصص را با همتایان خود به اشتراک بگذارند و در گسترش اکوسیستم خانه‌های هوشمند به رهبران این صنعت تبدیل شوند.

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.