021 - 72974000

3 ترند خانه هوشمند برای سال 2021

3 smart home trends for 2021

هنگامی که تبلیغ خانه هوشمند در سال 1999 از کانال دیزنی پخش شد، رویا‌پردازی عظیمی به نظر می رسید. در حالی که فناوری خانه‌های هوشمند تلاشی نکرده است تا جایگزین چیزی باشد، اما راه درازی را پیموده است. فناوری‌های جدید برای خانه‌ها با معرفی دستگاه‌هایی برای هر اتاق در خانه، حقیقتا رشد کرده اند.

 

ترندهای هوشمند دیگر صرفا برای گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها رزرو نمی‌شوند. مردم امروز با توجه به فناوری خانه‌های هوشمند موجود که پیش از این راه‌اندازی شده است، خانه‌ها را خریداری می‌کنند. موارد زیر برخی از بزرگترین ترندهای فناوری خانه هوشمند هستند که امروزه در حال رخداد است.

1- یکپارچه سازی

یکی از برترین ترندهای خانه هوشمند در سال 2021 این است که فناوری خانه هوشمند کاملا یکپارچه شده است. از منظر یکپارچه سازی، دستگاه های خانه هوشمند بیشتری شروع به برقراری ارتباط با یکدیگر می کنند.

به عنوان مثال، چندین اتاق در خانه شما را می‌توان با بلندگوهای Google Home تجهیز کرد که می‌توانند به‌جای واحدهای جداگانه در یک گروه‌ عمل کنند. سیستم روشنایی می‌تواند چراغ‌های کل خانه شما را کنترل کند و از روتین خاصی پیروی کند که برای روشن یا خاموش کردن چراغ‌ها در سراسر خانه بر اساس برنامه و نیاز شما ایجاد شده است.

هنگامی که یک یخچال هوشمند تشخیص دهد که شیر شما کم است، می تواند آن را به لیست خرید شما در دستگاه آمازون الکسا شما اضافه کند. برای گسترش سیستم خانه هوشمند، اتصال، نکته‌ای کلیدی است.

سهولت استفاده یکی دیگر از موارد حائز اهمیت است. برای راه‌اندازی بسیاری از دستگاه‌های فناوری هوشمند، نیازی به دانش فنی ندارید. اگر یک تلفن هوشمند، یک Wi-Fi  و یک پریز دارید، دیگر مانعی برای راه اندازی سیستم هوشمند در خانه پیش راه شما قرار ندارد.

 

2- هوش مصنوعی و اینترنت اشیا

به لطف دستیارهای صوتی مانند آمازون الکسا و سیری، اکثر مردم با برخی از جنبه های عملکرد هوش مصنوعی آشنا هستند.

هوش مصنوعی به پیشرفت خود ادامه می دهد، دستورات را بهتر درک می کند و با روش های مرتبط‌تری پاسخ می دهد. هوش مصنوعی در خانه‌های هوشمند به ساکنان کمک می‌کند موسیقی پخش کنند، فهرست کارهای خود را به‌روزرسانی کنند، چراغ‌ها را خاموش و روشن کنند و خیلی چیزهای دیگر.

اینترنت اشیا (که اساسا همه چیزهای موجود در جهان را در نظر بگیرید و آنها را به اینترنت وصل کنید) هنوز نیازمند درک بیشتری است، اما پیشرفت در دنیای خانه هوشمند در رابطه با اینترنت اشیا پیامدهای زیادی برای ساختن یک زندگی هوشمند خواهد داشت.

 

3-ترموستات هوشمند

به دنبال بلندگوهای هوشمند، ترموستات های هوشمند یکی از پرکاربردترین دستگاه های فناوری خانه هوشمند بوده اند. نصب آنها به طور کلی آسان است و می توان آن ها را به طور کامل با دمای دلخواه شما و همچنین روال معمول خود تنظیم کرد و تنظیم دمای محیط خانه را از هر کجا که هستید برای شما آسان می کند.

ترموستات‌های هوشمند به‌عنوان دستگاه‌های سازگار با محیط‌زیست نیز معرفی می‌شوند. زیرا می‌توانید به راحتی گرمایش و سرمایش را هنگامی که از خانه دور هستید خاموش و روشن کنید، و مقرون به صرفه نیز هستند. زیرا استفاده از آن می‌تواند میزان قبض‌های آب و برق شما را کاهش دهد. Nest ادعا می کند که ترموستات هوشمند سالانه به طور متوسط ​​بین 10 تا 12 درصد در قبض های گرمایشی و حدود 15 درصد در قبوض سرمایشی مشتریان آمریکایی صرفه جویی می کند.

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.