021 - 72974000

4 مزیت برتر رفتن به سمت ساختمان‌های هوشمند       

4 مزیت برتر رفتن به سمت ساختمان‌های هوشمند

این روزها چقدر فناوری هوشمند به طور موثر در زیرساخت های مسکونی و تجاری تکامل یافته است و به راحتی مردم با آن سازگار شده اند.

 

بهره مندی از داده های هوشمند

مصرف بهینه انرژی

افزایش ارزش دارایی

کاهش مصرف

 

همه ما این اصطلاح را شنیده‌ایم، تغییر تنها متغیر ثابت زندگی است. افراد امروزی به این تغییرات عادت کرده اند. فناوری ما را به نقطه ای رسانده است که تنها کاری که باید انجام دهیم این است که از بین بهترین گزینه‌های در دسترس، انتخاب کنیم. امروزه جایی که ما در آن استقرار داریم تفاوتی ندارد. بله، آن نیز در محدوده اتوماسیون قرار گرفته است. چندی پیش عادت داشتیم که استفاده موثر از فضا را در نظر داشته باشیم. در عصر امروز، این نظریه با استفاده هوشمندانه از فضا اجرایی شده است. امروزه سازندگان با در نظر گرفتن نقشی که فناوری در زندگی همه ایفا کرده است، تلاش زیادی برای هوشمندسازی زیرساخت‌ها انجام داده اند.

هوشمندسازی پایدارتر شده است. بهره وری انرژی در این ساختمان‌های هوشمند را می توان از این جنبه سنجید که برخی از آنها منابع تولید برق خود را دارند و در مواقعی بیش از مصرف انرژی تولید می کنند. این نه تنها به آنها در صرفه جویی در هزینه‌ها کمک می کند، بلکه از قطعی برق مکرر نیز خلاص می شوند. در اینجا برخی از با ارزش‌ترین دلایلی وجود دارد که چرا افراد باید به دنبال گزینه های هوشمندتر برای ماندن در دنیای هوشمند باشند نسبت به اینکه با هزینه‌های بسیار، سرمایه خود را به باد دهند.

 

-ساختمان‌های هوشمند، داده‌های هوشمند را ارائه می دهند:

 

درست از زمانی که آمار و ارقام و اطلاعات خود را در برگه‌ها می نویسیم،  متوجه می شویم که این اطلاعات چه اهمیتی در زندگی ما دارند. همین اتفاق را در مکانی که ما در آن اقامت می کنیم تصور کنید. بله، ساختمان‌های هوشمند داده‌های لازم مربوط به برق، مصرف آب، استفاده ساعتی از فضا و غیره را به ما می‌دهند. این داده‌ها بیشتر به ساکنان کمک می‌کند تا اقدامات اصلاحی مربوط به استفاده سازنده و موثر خود را انجام دهند. بهترین بخش این است که تمام داده‌ها به صورت متمرکز جمع آوری می شوند و از این رو کل فرآیند را حتی بیشتر ساده می کند.

 

-مصرف بهینه انرژی:

 

یکی از مهمترین جنبه‌های یک ساختمان هوشمند این است که کارایی بیشتری را ارائه می دهد. انرژی به طور کامل بهینه می شود. اگر فکرش را بکنید، مصرف انرژی یکی از بزرگترین نگرانی‌های ساختمان‌های امروزی است. ساختمان‌های هوشمند به گونه ای طراحی می شوند که صرف نظر از شرایط داخلی و بیرونی، از انرژی به نحو احسن استفاده شود.

 

-ساختمان‌های هوشمند منجر به افزایش ارزش دارایی می شوند:

 

هنگامی که برنامه‌های کاربردی هوشمند به بخشی از ساختمان تبدیل می شوند، ارزش مالی آن ساختمان و دارایی‌های آن افزایش می یابد. اقدامات هوشمند بهره‌وری انرژی را تضمین می کند که ساختمان به خوبی نگهداری می شود و بنابراین در یک دوره زمانی مستهلک نمی شود. در عوض، این برنامه‌های کاربردی هوشمند، به ارزش مالی ساختار می‌افزایند و آن را به گزینه‌ای ارجح برای خریداران آن تبدیل می‌سازند.

 

-کاهش مصرف:

 

بازده بیشتر، مصرف کمتر است. این اصلی‌ترین چیزی است که این ساختمان‌های هوشمند خود را با آن معرفی می کنند. همیشه می توان صرفه‌جویی انرژی انجام داد و بر اساس نوع و شیوه مصرف اقدامات موثری را برای کاهش مصرف و در نتیجه کاهش بیشتر هزینه‌ها انجام داد.

یکی از ارزشمندترین کمک‌های فناوری هوشمند، سازگاری مناسب با فضاهای تجاری و مسکونی است. با محدود نکردن خود به یک بخش خاص، استفاده از این فناوری گسترده‌تر شده و به خوبی با همه اصناف ارتباط برقرار کرده است. نه تنها این، ساختمان‌های هوشمند صرف نظر از کاربردشان شروع به ارتقای خود نیز کرده اند. همانطور که همه ما می دانیم، فناوری همچنان در حال نوآوری است و این ساختمان‌های هوشمند که امروزه می بینیم به سرعت با فناوری جدید سازگار می شوند که آنها را جذاب‌تر و کارآمدتر می کند.

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.