021 - 72974000

5 دلیلی که نشان دهنده سوددهی هتل های هوشمند برای صاحبان و مهمانان آن هاست

5 دلیلی که نشان دهنده سوددهی هتل های هوشمند برای صاحبان و مهمانان آن هاست

 

1.پایداری سطح انرژی

یکی از بزرگترین مزیت های اتاق هتل هوشمند، از دیدگاه صاحبان هتل، بهبود پایداری وضع موجود است. این در درجه اول به امکانات صرفه جویی در انرژی در اتاق ها مرتبط است، که می تواند با اتوماسیونی که اینترنت اشیا ارائه می دهد کمک کند.

به عنوان مثال، لامپ ها را می توان به گونه ای تنظیم کرد که به طور خودکار بر اساس میزان نور اتاق در آن زمان، شدت خود را کم و زیاد کنند. به طور مشابه، سیستم گرمایش را می توان به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که به طور خودکار دمای معینی را حفظ کند و رادیاتورها پس از رسیدن به آن دما، قطع می شوند. همه این ها در نهایت منجر به کاهش قبض انرژی می شود.

 

2.بهبود درجه شخصی‌سازی برای هر مهمان

یک هتل هوشمند همچنین فرصت‌های عالی برای شخصی‌سازی ارائه می دهد. به عنوان مثال، تلویزیون‌ها را می‌توان از راه دور تنظیم کرد تا مهمانان را با نام خود نشان دهند.

علاوه بر این، تلویزیون‌های هوشمند و اسپیکرهای هوشمند می‌توانند به مهمانان امکان دسترسی به حساب‌های خود در سرویس‌هایی مانند Netflix و Spotify را ارائه دهند. در واقع، سرویس Alexa for Hospitality قصد دارد در آینده نزدیک قابلیتی را معرفی کند. که در آن مهمانان می توانند با حساب آمازون خود وارد شوند و به کتاب های صوتی و فایل های موسیقی خود دسترسی داشته باشند.

 

3.دسترسی آسان‌تر به اطلاعات

برای مشتریان، یکی دیگر از مزایای عمده فناوری هتل هوشمند، امکان دسترسی به اطلاعات است. با دستگاه‌هایی مانند بلندگوهای آمازون الکسا، این به این معناست که مهمان از صدای خود برای پرسیدن سؤال استفاده می‌کند و سپس پاسخی هوشمندانه دریافت می‌کند. با این حال، دستگاه‌ها را می توان به سایر خدمات هتل نیز متصل کرد.

برای مثال، یک مشتری ممکن است بتواند از یک هاب هوشمند برای دسترسی به اطلاعات در مورد در دسترس بودن رستوران هتل استفاده کند. این هاب می تواند به سیستم رزرو رستوران هتل متصل شود و داده های مستقیم را ارائه دهد.

 

4.تصمیم گیری مبتنی بر داده‌ها

ضروری است که افراد در صنعت هتل داری از سیستم های هوشمند هتل مراقبت کنند، به خصوص زمانی که صحبت از حفظ حریم خصوصی مشتری می شود. طبق این گفته، تا زمانی که هتل ها سیاست روشنی در خصوص حریم شخصی مهمانان خود داشته باشند و به قوانین حفاظت از داده‌ها پایبند باشند، برخی از این اطلاعات می تواند مفید نیز باشد.

در حالی که حذف ایمن دستورات صوتی مشتری و سایر داده‌ها از دستگاه‌هایی مانند Amazon Echo ضروری است. اطلاعات خاصی از جمله پر استفاده ترین داده‌های مشترک را می‌توان جمع‌آوری کرد. این می تواند به هتل ها اجازه دهد تا دریابند محبوب ترین کانال های تلویزیونی کدامند و امکان تصمیم گیری بهتر مبتنی بر داده‌ها و اطلاعات در مورد اینکه چه چیزی را به عنوان گزینه های پیش فرض تنظیم کنند به صاحبان هتل می دهد.

 

5.تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از ابزار

در نهایت، هم مشتریان و هم صاحبان هتل می توانند از توانایی یک هتل هوشمند برای نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه بهره مند شوند. به عبارت ساده، می توان به این امر دست یافت زیرا اینترنت اشیا به کارکنان هتل اجازه می دهد تا اطلاعات عملکرد و داده های عملیاتی دستگاه های خاص را در زمان واقعی مشاهده کنند.

این کار کارکنان هتل را قادر می‌سازد تا مشکلات را سریعا یا حتی قبل از وقوع پیدا کنند و اجازه می‌دهد تعمیرات زودتر انجام شود. در نتیجه، مهمانان کمتری با اختلال در طول اقامت خود مواجه می‌شوند.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.