021 - 72974000

5 راه برای تبدیل شدن به هتل هوشمند

5 ways to become a smart hotel

صاحبان هتل‌ها و دیگرپیشروان صنعت هتلداری دائما در تلاش برای یافتن راه‌های جدیدی برای کاهش هزینه‌ها و بهبود تجربه مشتریان خود هستند و یکی از فناوری‌های نوظهور در این زمینه، فناوری هتل هوشمند است. در ادامه، در مورد اینکه یک هتل هوشمند در واقع چیست و راه‌هایی که می توانید اتاق‌های استاندارد هتل خود را به یک اتاق هوشمند پیشرفته تبدیل کنید، بیشتر خواهید دانست.

 

هتل هوشمند چیست؟

به زبان ساده، هتل هوشمند هتلی است که استفاده از وسایل الکترونیکی متصل به هم را در اولویت کار خود قرار می دهد.

هنگامی که این نوع ارتباط بین دستگاه‌ها امکان پذیر باشد، اغلب می توان آنها را از یک نقطه مرکزی مانند یک کنترل از راه دور یا برنامه تلفن همراه کنترل کرد. علاوه بر این، اتصال به اینترنت می‌تواند امکان خودکارسازی، شخصی‌سازی و راحتی بیشتری را فراهم کند و دستگاه‌ها می‌توانند به اطلاعات به‌روز برای ارائه خدمات به مشتریان دسترسی داشته باشند.

 

آیا هر هتلی باید به یک هتل هوشمند تبدیل شود؟

در چند سال گذشته، تعداد رو به رشدی از هتل‌های زنجیره‌ای، از جمله هیلتون و ماریوت، شروع به پذیرش فناوری هتل‌های هوشمند و معرفی محصولات اتاق هوشمند کرده اند. در سال‌های پیش رو نیز تعداد هتل‌هایی که وارد کشتی هوشمندسازی می شوند از قبل نیز بیشتر می شود و این زنگ خطری برای هتل‌هایی است که همچنان از فناوری هوشمند استفاده نمی کنند.

 

چگونه هتل خود را به یک هتل هوشمند تبدیل کنیم؟

1.از سیستم کنترل مرکزی استقبال کنید:

به منظور ایجاد یک مفهوم هتل هوشمند، می توان از فناوری اینترنت اشیاء استفاده کرد تا امکان کنترل خودکار اتاق را فراهم کند. این به این معنی است که اجازه می‌دهیم جنبه‌های مختلف یک اتاق، مانند گرمایش، روشنایی و تهویه مطبوع، از یک نقطه کنترل واحد کنترل شوند و این، دستگاه‌ها را قادر می‌سازد تا به طور هوشمند به هرگونه تغییر شرایط پاسخ دهند.

 

2.از سیستم تشخیص صدا استفاده کنید:

بلندگوهای هوشمند و محصولاتی مانند Alexa for Hospitality استفاده از فناوری تشخیص صدا را برای هتل‌ها آسان‌تر از همیشه کرده‌اند و این می‌تواند به شیوه‌های جالبی در اتاق‌ها به کار گرفته شود. مهم این است که این نوع فناوری تجربه مهمانان را بهبود می بخشد و انجام عملکردهای خاص را سریع تر و آسان تر می کند.

 

3.Smart Hub را به سیستم رزرو خود بیافزایید:

راه دیگری که مدیریت هتل می تواند برای انتقال به سمت پیشنهادات اتاق های هوشمند هتل دنبال کند، اتصال هاب‌های هوشمند به فرآیند رزرو هتل است. اساسا این ماجرا به شما این اطمینان را می‌دهد که مهمانان به اطلاعات لحظه‌ای دسترسی دارند و می‌توانند به سرعت و به راحتی امکانات هتل را از اتاق خود رزرو کنند.

 

4.تسهیل هرچه بیشتر امکانات شخصی‌سازی:

طرفداران هتل هوشمند اغلب شخصی‌سازی بیشتر را به عنوان یک مزیت کلیدی در هر هتل هوشمند ذکر می کنند، بنابراین اولویت بندی این جنبه بسیار مهم است. در نهایت، یک اتاق هوشمند باید برای هر یک از میهمانان تعدادی گزینه فراهم کند که به شخصی‌تر شدن تجربه‌شان متناسب‌ با ترجیحات آنها کمک ‌کند.

 

5.نظارت از راه دور عملکرد دستگاه‌ها:

در نهایت، یکی از مزایای اصلی ایجاد یک هتل هوشمند، توانایی نظارت بر عملکرد دستگاه‌های هوشمند و مداخله زودهنگام در زمانی که نشانه‌هایی از فرسودگی و یا خطا در عملکرد است. نتیجه این امر صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات است و در ادامه، اتاق‌های کمتری برای مدت زمان قابل توجهی به دلیل تعمیر از دسترس خارج می‌شوند.

بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای تبدیل هتل خود به یک هتل هوشمند، استفاده از این امکان و نظارت از راه دور عملکرد دستگاه‌ها است.

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.