021 - 72974000

نسل جدیدی از متقاضیان خانه‌های هوشمند

نسل جدید دوست داران خانه هوشمند

قرن بیستم با رشد بی سابقه‌ی تکنولوژی همراه بود. این موضوع تقریبا همه چیز را تغییر داد. از شیوه‌های ارتباطی گرفته تا انجام کار‌‌ها و فعالیت‌های روزمره، همگی دستخوش تغییر شدند. این موضوع بر روی نسلی که در این هیاهو بزرگ شده بودند نیز تاثیر گذاشت و علایق و سلیقه‌ی آن‌ها را با خود هماهنگ کرد.

 

نسل جدید که با توسعه‌ی فناوری خو گرفته و دنیای بدون ارتباطات اینترنتی را حتی تصور نمی‌کند، نیاز‌های متفاوتی نسبت به گذشته را برای زندگی روزمره‌ی خود تصور می کند. این درصد رو به رشد از جمعیت که اکنون قسمت بزرگی از خریداران مسکن را تشکیل می‌دهد، امنیت و داشتن حریم شخصی را اولویت بالا‌تری حتی از راحتی و آسایش خود می‌داند.

 

بنا بر تحقیقات انجام شده بر روی جامعه‌ی هدف، مشخص شده که فاکتور‌های مورد نظر نسل جدید برای یافتن یک خانه‌ی مناسب، به ترتیب اولویت شامل هوشمندی، امنیت، صرفه‌جویی در هزینه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌باشد. جالب است که بدانید تنها ۲۸ درصد از این جامعه‌ی آماری راحتی را یکی از فاکتور‌های اصلی در هنگام خرید خانه‌های هوشمند می‌دانند.

 

شما به راحتی می‌‌توانید با مطالعه‌ی این نتایج، یک دید کلی نسبت به نیاز‌‌های اساسی نسل جدید و اولویت‌های آن‌ها برای پرداخت هزینه داشته باشید. کاملا روشن است که اگر نسل جدید بداند که این امکان وجود دارد تا دستگاه‌های هوشمند خود را به خانه‌ی خود متصل کند، به هر قیمتی حاضر به پرداخت بهای آن هستند.

 

با تمام این تفاسیر این گونه می‌توان نتیجه گیری کرد که شما می‌توانید به راحتی با اضافه کردن چند سیستم هوشمند به خانه‌ی خود، برای مثال سیستم‌های امنیتی و کنترل مرکزی روشنایی، نه تنها بازار بهتری برای ملک خود ایجاد کنید، بلکه ارزش آن را بالا‌تر برده و از معامله‌ خود سود بیشتری می برید.

 

این موضوع تنها به قابلیت اتصال خانه‌های هوشمند محدود نمی‌شود. امروزه فناوری‌های جدید برای ایجاد سیستم‌های محافظت از سلامتی در خانه نیز توسعه یافته است. برای مثال می‌توان به حسگر محاسبه دی ‌اکسید ‌کربن اشاره کرد. این حسگر می‌تواند به صورت مداوم درصد دی اسید کربن موجود در هوا را اندازه‌گیری کرده و در صورت بروز خطر، به شما هشدار دهد.

 

این قابلیت، خانه‌های هوشمند را برای افراد مسن و یا کسانی که به مراقبت نیاز دارند نیز مناسب می‌کند. شما می‌توانید با نصب دوربین‌های امنیتی، حسگر‌های حرکتی یا حسگر‌های تشخیص دود، از عزیزان خود بدون هیچ گونه ترس و نگرانی حفاظت کنید.

 

یک ویژگی‌ مثبت دیگر که خانه‌های هوشمند را برای خریداران جذاب می‌کند، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. به تازگی سیستم‌هایی طراحی شده که نه تنها به صورت خودکار و در زمان مناسب سیستم گرمایش و سرمایش را کنترل می‌کنند، بلکه این قابلیت را دارند که میزان مصرف انرژی توسط دستگاه‌های مختلف را با جزئیات و رسم نمودار‌های مختلف در اختیار شما قرار دهند. این گونه شما می‌توانید با توجه به میزان مصرف و هزینه‌های فعالیت هر دستگاه در خانه، تصمیم‌های دقیق‌تری بگیرید و در طولانی مدت از هدر رفتن بی دلیل انرژی جلوگیری کنید. این قابلیت از راه‌دور و از طریق تلفن همراه نیز در اختیار شما قرار داده می شود.

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.