021 - 72974000

اینترنت اشیا در توسعه پایدار و اقتصاد مدور

اینترنت اشیا در توسعه پایدار و اقتصاد مدور

اینترنت اشیا چگونه در توسعه پایدار و اقتصاد مدور پشتیبانی می کند؟ شاید بهتر است اول از خودمان بپرسیم که همه اینها فقط در فهرست طولانی از کلمات قرار دارند. آیا واقعاً مشاغل، دولت ها و شهروندان قدمی برمیدارند و تعهدات قابل توجهی برای استفاده از فناوری برای تغییر رفتارهای بیهوده خود می پذیرند؟ قبل از اینکه بتوانیم به این سوالات پاسخ دهیم، ممکن است لازم باشد این عبارات را به درستی تعریف کنیم.

توسعه پایدار چیست؟

توسعه پایدار یافتن راه‌هایی برای برطرف کردن نیازهای حاضر بدون به خطر انداختن توانایی نسل‌های آینده برای برآورده کردن نیازهای خود است. با آن در ذهن، باید توجه داشته باشیم که بسته به اینکه چه کسی از شما سوال می‌کند، هرکسی دیدگاه خودش را درباره جهان دارند. در این کار، برنامه ها و استراتژی های پایدار، مشاغل را به این سمت هدایت می کنند.

اقتصاد مدور چیست؟

طبق تعریف بنیاد الن مک آرتور  که یک مرجع در نظر گرفته می شود ،در اقتصاد مدور، بر خلاف مدل خطی  مصرف ، پسماند بااستفاده از  طراحی ، ترمیم و احیا می شود.

در یک اقتصاد مدور، فعالیت اقتصادی باعث ایجاد و بازسازی سلامت کلی سیستم می شود. اقتصاد مدور پایدار است ، زیرا منابع مورد استفاده قرار می‌گیرند و دوباره استفاده مجدد می‌شوند.  سه اصل به عنوان بخشی از یک اقتصاد مدور وجود دارد. این بخش‌ها شامل طراحی ضایعات و آلودگی، نگهداری محصولات و مواد در حال استفاده و بازسازی و تولید مجدد سیستم های طبیعی است.

اینترنت اشیا چگونه در توسعه پایدار و اقتصاد مدور پشتیبانی می کند؟ 

اولین اصل (طراحی زباله و آلودگی) را در نظر بگیرید، که اثرات منفی فعالیت اقتصادی، مانند انتشار گازهای گلخانه ای و سایر انواع آلودگی را از بین می برد.

در یک اقتصاد مدور، ما محصولات و مواد مصرفی را در حال استفاده نگه می‌داریم. اساساً این یک مسیر مدور است که به جای جاده یک طرفه به محل دفن زباله، استفاده مجدد نیازمند طرحی است که دوام و تولید مجدد یا بازیافت را در اولویت قرار دهد. با اجتناب از منابع تجدید ناپذیر مانند سوخت‌های فسیلی، یک اقتصاد مدور هم به بازسازی سیستم‌های طبیعی با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر کمک می کند و هم به بازگشت مواد غذایی به محل تولید خود پس از استفاده، به بازسازی سیستم های طبیعی کمک می کند.

این بسیار متفاوت از مدل اقتصادی خطی است که ما امروزه به طور معمول از آن پیروی می‌کنیم، که عبارت است از: استفاده، دور انداختن، تکرار، تکرار، تکرار.

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.