021 - 72974000

کمک‌های اضطراری هوشمند با اینترنت اشیا

کمک‌های اضطراری هوشمند با اینترنت اشیا

این روزها، تصادفات جاده‌ای یکی از رایج‌ترین مشکلات است. از دست دادن زندگی در جاده، به هر دلیلی که باشد غم انگیز است. در بسیاری از مواقع افراد جان خود را به این خاطر از دست می‌دهند که در زمان مناسب درمان نمی‌شوند. اگر هیچ فردی نزدیک آنها نباشد، کمک گرفتن برایشان بسیار دشوار خواهد شد. اما سیستم کنترل ترافیک بر پایه اینترنت اشیا و کمک‌های اضطراری هوشمند، راه حلی کارآمد برای این مشکل ارائه می‌کند.

کمک‌های اضطراری هوشمند با اینترنت اشیا

سنسورهای موجود در جاده‌ها می‌توانند هر گونه تصادف را تشخیص داده، و مشکل را سریعا به سیستم مدیریت ترافیک گزارش دهند، و به این صورت نگرانی‌ها را از بابت نرسیدن کمک به موقع رفع کند. اساسی ترین مورد در این زمینه، ارتباط به موقع است، و اگر بتوان به این مهم دست یافت، انجام باقی کارهای لازم آسان‌تر می‌شود. بنابراین، با استفاده از فناوری اینترنت اشیا ، تصادفاتی که در مکان‌های خلوت و یا نیمه شب‌ها‌ رخ می‌دهند از خطر در امان خواهند بود.

این فن‌آوری نوین می‌تواند تغییرات چشمگیری در زندگی انسان‌ها به وجود آورد. به‌عبارتی با استفاده از این فن‌آوری سطح رفاه و آسایس افراد افزایش می‌یابد. کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از این حوادث نیز به لطف اینترنت اشیا کاهش خواهد یافت.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.