021 - 72974000

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

برای طراحی و اجرای smart home به ابزارهای هوشمند سازی ساختمان نیاز می باشد.  پردازنده مرکزی، رله ها، ترموستات، سیستم تهویه مطبوع، پنل دیواری، سنسورها ، کلیدهای لمسی، مجموعه ای از برنامه ها و نرم افزارها برخی از این تجهیزات هستند.

مهم ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان عبارتند از:

پردازنده مرکزی هسته اصلی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

هسته مرکزی تجهیزات هوشمند سازی بوده و وظیفه برقراری ارتباط میان دیگر تجهیزات و اجرای برنامه های از پیش تعیین شده را دارد. به عبارتی این پردازنده مغز تجهیزات هوشمند است و به بهترین شکل ممکن ارتباط سایر دستگاه‌ها را با یکدیگر برقرار می‌سازد.

 رله ها

پرکاربردترین تجهیزات در پروژه های خانه هوشمند می باشند که جریان برق به دیگر تجهیزات را قطع یا وصل می کنند.

نقش سنسورها در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

سنسورها انواع گوناگونی نظیر حرکتی، نشت آب، دما، ارسال امواج مادون قرمز و غیره را دارند. وظیفه سنسورها جمع آوری اطلاعات و ارسال آن برای پردازنده مرکزی است.

 پنل دیواری

پنل دیواری به شکل های مختلفی وجود داشته و قابلیت اتصال به دیگر تجهیزات نظیر سیستم ها گرمایشی و سرمایشی، روشنایی و غیره را دارد.

ترموستات

وظیفه ترموستات تنظیم دمای هوای داخل ساختمان است. همچنین ترموستات باعث کنترل میزان انرژی مصرفی در تجهیزات هوشمندسازی ساختمان می‌شود. بدین ترتیب موجب کاهش  مصرف انرژی می شود.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.