021 - 72974000

چگونه تنظیمات خانه هوشمند خود را برای پاییز تغییردهیم؟

چگونه تنظیمات خانه هوشمند خود را برای پاییز تغییردهیم؟

تنظیمات پاییزی خانه هوشمند

پاییز رسما اینجاست و این به این معناست که زمان آن فرارسیده که برخی تنظیمات را در خانه هوشمندتان انجام دهید. اگر تنظیمات کلیدی برخی از ابزار پرمصرف خود را در هنگام تغییر فصل به روز کنید، فرآیند هوشمندسازی خانه شما به بهترین شکل ممکن کار خواهد کرد. ما در حال بررسی مهم‌ترین تغییراتی هستیم که باید در دستگاه‌های هوشمند شما ایجاد شود تا برای پاییز و زمستان آماده شوید.

 

1-ترموستات هوشمند خود را فعال کنید.

همان طور که از اسمشان پیداست، ترموستات‌های هوشمند، هوشمندند؛ یعنی اگر برای مدتی آنها را در خانه خود داشته باشید احتمالا به خوبی می دانید چگونه آنها را با برنامه زندگی خود سازگار کنید اما اگر در طول پاییز آب و هوای منطقه شما به طور چشمگیری دچار تغییر می شود، باید تنظیمات جدیدی را انجام دهید.

اول بالاترین درجه ترموستات را روی 70 درجه فارنهایت یا بالاتر قرار دهید چرا که خانه ها در ماه های سرد سال به سرعت و توسط شومینه‌ها و بخاری گرم می شود و شما احتمالا نمی خواهید تصادفا باعث روشن شدن بی‌دلیل تهویه‌های هوای خانه خود شوید. دوم اینکه بنا بر تمایل خود پایین‌ترین درجه را روی 65 تا 68 درجه فارنهایت قرار دهید. هرچقدر دما را روی درجه پایین‌تری قرار دهید، انرژی بیشتری ذخیره خواهید کرد.

در نهایت، برنامه خود را طوری تنظیم کنید که وقتی کسی در خانه نیست یا شب‌ها که همه خواب هستند، حد پایین‌تر شما بسیار کمتر باشد. تنظیم آن روی 55 یا 60 درجه اغلب یک نقطه مناسب و قابل قبول است، اما اگر حیوان خانگی در خانه دارید بهتر است آن را در روز کمی بالاتر بگذارید.

 

2-چراغ‌های هوشمند خود را برنامه ریزی مجدد کنید.

وقتی پاییز فرا می رسد روزها کوتاه‌تر می شود و درنتیجه نور کمتری برای کار کردن باقی می ماند. بسیاری از چراغ‌های هوشمند حالتی دارند که نور خود را مطابق با نور محیط تنظیم می کنند اما تعدادی از آنها نیز احتیاج به تنظیمات دستی دارند. با ورود به بخش تنظیمات دستی، موقعیت مکانی خود و وارد کردن اطلاعاتی در مورد ساعت‌هایی که نیاز به نور و روشنایی  بیشتری دارید و ذخیره آن برای فصل‌های پاییز و زمستان که طول روز کوتاه‌تر است، خواسته های خود را  به سادگی برطرف سازید.

 

3-فیلتر‌های هوای خود را تعویض کنید.

اگر خانه‌ای دارید که در آن از فیلتر هوا استفاده می شود، با تغییرات فصل زمان آن فرا می رسد که آنها را تعویض کنید. اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید، مدل و اندازه فیلتر فعلی خود را بررسی کنید و یک مدل جدید برای آن جایگزین کنید. انجام این کار بسیار ضروری است زیرا یکی از عوامل کلیدی که باعث می شود هوای خانه پاکیزه بماند، تعویض دوره‌ای این فیلترهای هواست.

 

4-از دستگاه‌های بخور رطوبت‌ساز خانگی استفاده کنید.

دقت کرده اید در فصل سرما، خانه شما کمی خشک‌تر از حد معمول می شود؟ دلیل این امر هوای خارج از خانه است که عاری از هرگونه رطوبتی است. نبود رطوبت برای بسیاری از افراد باعث تحریک پذیری سینوس‌ها و سردرد و آبریزش مداوم می شود و ادامه‌دار بودن این امر در پاییز و زمستان، می تواند برایشان آزار دهنده باشد. راه حل موثر برای جلوگیری از این خشکی هوا، استفاده از دستگاه بخور و رطوبت‌ساز هوشمند هوا است که می تواند با اندازه گیری میزان رطوبت موجود در محیط، بخار‌آب موجود در هوا را به حد متعادلی برساند.

انجام همه این تغییرات به شما کمک می کند بدون هیچ سرماخوردگی، از فصل پاییز و زمستان عبور کنید!

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.