021 - 72974000

 ترموستات هوشمند واقعا چقدر در مصرف انرژی صرفه‌جویی می کند؟

 ترموستات هوشمند واقعا چقدر در مصرف انرژی صرفه‌جویی می کند؟

 ترموستات هوشمند

یکی از دلایل عمده‌ای که این روزها ترموستات هوشمند بسیار پرطرفدار و پرفروش است این است که می تواند به سادگی خود را با دمای محیط سازگار کند که می تواند باعث صرفه‌جویی بسیاری روی قبض برق شما شود. اما مسئله این است که واقعا باعث چقدرصرفه‌جویی می شود؟ بهتر است نگاهی به فاکتورهای متعددی که باعث صرفه‌جویی انرژی به خاطر ترموستات‌های هوشمند می شود بیاندازیم.

 

آیا ترمسوستات هوشمند باعث صرفه‌جویی انرژی می شود؟

بله! با استفاده از حسگرهای تشخیص افراد، ترموستات‌های هوشمند می‌توانند به‌طور خودکار برنامه‌ریزی‌هایی را برای کنترل آب و هوا براساس زمانی که افراد در خانه هستند تنظیم کنند. این ویژگی اغلب از یک برنامه گوشی هوشمند برای تعیین نزدیکی شما به خانه استفاده می‌کند و تخمین‌هایی را از زمان رفت یا برگشت شما ایجاد می‌کند. با کاهش میزان گرمایش و سرمایش خانه در زمانی که هیچ کس آنجا نیست، می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و به نوبه خود در قبض های گرمایشی خود صرفه جویی کنید.

 

یک ترموستات هوشمند چقدر می تواند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند؟

برآوردها در مورد صرفه جویی در انرژی متفاوت است، اما 10٪، مقدار پایه‌ای است. در پایان، باید ترموستات هوشمند خود را آزمایش کنید تا ببینید دقیقا چقدر برای شما باعث صرفه‌جویی در انژی می شود. میزان صرفه‌جویی هر ترموستات هوشمند، بسته به آب و هوای محلی، اندازه خانه، و مدت زمانی که افراد در آنجا حاضرند متفاوت است. Energy Star می گوید ترموستات های هوشمند مورد تایید آنها به طور متوسط ​​8٪ در گرمایش یا سرمایش محیط شما با مبلغی در حدود 50 دلار در سال صرفه جویی می کنند. به گفته Nest، با استفاده از ترموستات هوشمند می‌توانید 10 تا 12 درصد در گرمایش و 15 درصد در سرمایش صرفه‌جویی کنید. آنها می گویند که این می تواند منجر به صرفه جویی متوسط ​​بین 131 تا 145 دلار در سال در قبوض آب و برق شما شود. برآوردهای Ecobee تا 26٪ پس انداز را تخمین می‌زند. Tado تخمین می زند استفاده از ترمسوتات هوشمند تا 31 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی می کند.

با این شرایط، شرکت‌های زیادی علاقه خاصی به این داده‌های آماری و صرفه‌جویی انرژی در این ابعاد را دارند. وزارت انرژی ایالات متحده تخمین می زند که شما می توانید 10٪ در گرمایش و سرمایش صرفه جویی کنید، اگر فقط و فقط ترموستات خود از تنظیمات معمولی آن به میزان 7 درجه فارنهایت به 10 درجه فارنهایت به مدت هشت ساعت در روز کاهش دهید. این کار  بدون داشتن ترموستات هوشمند امکان پذیر است، اگرچه ترموستات هوشمند کمک زیادی به شما می کند که در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

 

ترموستات هوشمند چگونه در مصرف برق صرفه جویی می کند؟

اصلی‌ترین روشی که ترموستات‌های هوشمند در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کنند، کاهش گرمایش و سرمایش به‌طور خودکار در مواقعی است که نیازی به آن نیست. این دستگاه با پیش‌بینی اینکه چه زمانی افراد در خانه هستند و چه زمانی خارج از خانه هستند، نیاز شما را تعیین می‌کند. الگوریتم‌های نرم‌افزاری می‌توانند داده‌های  رفت و آمدهای شما را به‌منظور ایجاد پیش‌بینی در طول زمان دریافت کنند بنابراین برنامه زمانی حضور شما در محل شما به سادگی توسط هوش مصنوعی قابل تخمین خواهد بود.

ترموستات های هوشمند می توانند آب و هوای محیط را برای بهینه سازی برنامه های گرمایش فاکتور بگیرند. بر اساس داده های Ecobee، این الگوریتم های آب و هوا می توانند مصرف انرژی را تا 20 درصد کاهش دهند. قابل ذکر است تا زمانی که یک ترموستات قابل برنامه ریزی باشد، احتمالاً می توانید نتایجی معادل یک ترموستات “هوشمند” مناسب بدست آورید. با این حال، ترموستات های هوشمند بر اساس قابلیت استفاده خود به چنین محبوبیتی دست‌یافته‌اند. اگر ترموستات قابل برنامه ریزی باشد اما رابط کاربری ضعیفی داشته باشد، احتمال اینکه از آن استفاده کنید و از صرفه جویی در مصرف انرژی لذت ببرید کمتر است.

خوشبختانه این مقاله تصویر روشنی از نحوه و چگونگی ذخیره انرژی توسط ترموستات‌های هوشمند را برای شما به نمایش گذاشته‌است که باعث می شود با دید بازتری برای خرید این وسیله هوشمند برای خانه‌تان تصمیم بگیرید و اثرات آن را در طول ماه‌ها به وضوح مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.