021 - 72974000

سیستم هدایت هوشمند پارکینگ

سیستم هدایت هوشمند پارکینگ

با مدرن شدن شهرها و کشورها، تعداد ماشین ها به شدت بالا رفته است و مسئله پیدا کردن فضا برای پارک ماشین به معضل بزرگی تبدیل شده است. تقاضا برای استفاده از پارکینگ ها از فضاهای موجود بسیار بیشتر است و این به خودی خود مشکل بزرگی است. شرکت هوشمند پارس راهکارهای مناسبی را برای حل مشکل فوق، با راه اندازی سیستم های کنترل و هدایت در پارکینگ ارائه شده توسط این شرکت، ارائه می دهد.

راه اندازی سیستم کنترل و هدایت هوشمند پارکینگ

ابتدا به بررسی لزوم راه اندازی سیستم کنترل و هدایت هوشمند پارکینگ می پردازیم. پس از آن نیازی که به راه اندازی این سیستم احساس می شود را بیان خواهیم کرد.

مشکلات رایج

اما مشکلات رایج در سیستم های کنترل پارکینگ سنتی عبارتند از:

  1. مدیران پارکینگ ها اطلاعات دقیقی از تعداد فضاهای پارک خالی ندارند و معمولاٌ به چک کردن ساده بسنده می کنند.
  2. ماشینی که وارد پارکینگ می شود تنها به فضاهای خالی در اطراف ورودی پارکینگ بسنده می کند و این باعث راه بندان می شود.
  3. معمولا افرادی در پارکینگ باید فضاهای خالی را چک کنند. همچنین ماشین های جدید را به سمت فضاهای خالی هدایت کنند. بنابراین باعث افزایش هزینه خواهد شد.
  4. مدیر پارکینگ برآوردی از فضاهای خالی در ساعات مختلف ندارد. این مشکل باعث می شود در بهینه جا دادن ماشین ها خوب عمل نکند.

نمایش فضای خالی در پارکینگ با استفاده از نمایشگر

در این سیستم در هر فضا یک سنسور التراسونیک نصب می شود و اطلاعات پردازش شده روی نمایشگر نشان داده می شود. با توجه به این نمایشگر ها کاربر می تواند فضای خالی در پارکینگ را شناسایی کند.

در این سیستم در هر فضای پارک روی سقف یک سنسور التراسونیک نصب می شود و اطلاعات سنسورها در تجهیزی به نام Node Controller ذخیره می شود. این کنترلر ها دیتاهای ورودی را با توجه به قوانین خاصی تغییر داده و دیتاهای جدید را به کنترلر مرکزی ارسال می کند. و کنترلر مرکزی دیتاها را پردازش کرده و فرمانهای مناسب را به نمایشگرها ارسال می کند. این نمایشگرها ماشین های ورودی را به سمت فضاهای خالی هدایت می کنند. در این سیستم تمامی دیتاها در یک کامپیوتر به عنوان سرور ذخیره خواهد شد و نرم افزار کنترلی مناسبی در اتاق کنترل نصب خواهد شد که اطلاعات را از سرور استخراج می کند و نمایش می دهد.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.