021 - 72974000

ماجرای جالب 3 فیلم هالیوودی درمورد خانه‌های هوشمند آینده، که آرزو می کردیم اکنون واقعی بودند!

ماجرای جالب 3 فیلم هالیوودی درمورد خانه‌های هوشمند آینده، که آرزو می کردیم اکنون واقعی بودند!

فیلم بدون خیال‌پردازی چیست؟

ما فیلم‌ها را دوست داریم زیرا می‌توانند ما را به مکان‌هایی ببرند که واقعیت گاهی اوقات نمی‌تواند. این ممکن است در مورد مواردی مانند سفر در زمان، پرواز و تمدن های بیگانه صادق باشد، اما در مورد خانه‌های ما هم صادق است. برای چندین دهه، هالیوود مفهوم زندگی در خانه و فناوری مرتبط با آن را دوباره در نظر گرفته است. تنها محدودیت این است که تخیل آنها تا کجا می تواند پیش برود.

فیلم‌های «بازگشت به آینده» در دهه 80 به ما نگاهی اجمالی به آینده‌ ارائه کردند. در آن زمان فیلم‌ها واقعا قابل توجه بودند، اما بسیاری از فناوری‌های جذاب مانند هاوربرد در زمان‌های اخیر به واقعیت تبدیل شده‌اند.

 

در اینجا لیستی از برخی خانه‌های آینده مورد علاقه ما آورده شده است.

1-Her

با در نظر نگرفتن این واقعیت که آپارتمان، فضای کار و جهان تئودور در فیلم Her از رویای یک طراح داخلی ساخته شده است، جادوی واقعی در فیلم سامانتا “OS” اوست.

او یک هوش مصنوعی منفعل نیست که فقط به فرمان پاسخ می دهد. بلکه او فعالانه زندگی تئودور را بهبود می بخشد، از تنظیم قرار ملاقات برای او، بررسی ایمیل های او برای درک بهتر او گرفته تا مکالمه هوشمندانه با او در مورد طیف وسیعی از موضوعات، عاشقانه تا معناگرایانه!

مسلما، همه چیز کمی عجیب به نظر می رسد، اما آیا برخی از ما هوش مصنوعی را دوست نداریم که بتواند خانه ما را آن طور که ما می خواهیم مدیریت و سازماندهی کند؟

متاسفانه، در حالی که ما فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی داریم که می تواند تا حدی به سازماندهی خانه ما کمک کند. هوش مصنوعی سازماندهی خانه فعلی ما احتمالا سال ها با دستیابی به نوع هوشی که سامانتا در فیلم دارد، فاصله دارد.

2-Blade Runner

اینکه یک هوش مصنوعی بتواند از طریق هدفون با شما هوشمندانه صحبت کند یک چیز است و وقتی بتواند مانند یک شخص واقعی راه برود، چیز دیگری است. جوی، از فیلم Blade Runner یک ربات نیست، بلکه یک هوش مصنوعی است که در آپارتمان قهرمان داستان، افسر K (رایان گاسلینگ) زندگی می کند.

به او توسط یک سری پروژکتورهای با وضوح بالا که در اطراف آپارتمان نصب شده اند، فرم هولوگرافیک داده می شود.

مانند سامانتا، او یک همدم خوب است.

او حتی می‌تواند با استفاده از “اماناتور”ارتقا یابد، که به او اجازه می‌دهد شکل غیرجسمانی را به واقعیت تبدیل کند، تا بتواند چیزهای جهان را لمس و احساس کند.

همچنین به او این امکان داده می شود که به طور فیزیکی در هر جایی که دستگاهش قرار دارد، فرم بگیرد. به نظر می‌رسد دستگاه‌هایی مانند الکسای آمازون نشان می‌دهند که ما از فناوری مبتنی بر همراه فاصله چندانی نداریم. اما فاصله ما با فناوری‌ای که به ما امکان ‌دهد هوش مصنوعی را در یک هولوگرام واقع‌گرایانه قرار دهیم، بیش از چند دهه به نظر می‌رسد.

 

3-Iron Man

در حالی که عمارت استارک یک منظره دیدنی است که از روی یک صخره ساخته شده و منظره جذابی دارد. شگفتی واقعی این خانه بسیار زیبا، جارویس است. هوش مصنوعی تونی استارک نه تنها به یک شگفتی تکنولوژیک در دنیای سینمایی مارول تبدیل شده است. بلکه به یک شخصیت فوق العاده نیز تبدیل شده است.

جارویس، علاوه بر ویژگی‌های معمول روشن کردن چراغ‌ها، موسیقی و نمایشگرها با صدا، میزان مایعات دریافتی استارک را نیز اندازه‌گیری می‌کند، خون او را تجزیه و تحلیل می کند.

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.