021 - 72974000

اینترنت اشیا و آینده صنعت اتوماسیون خانگی

اینترنت اشیا و آینده صنعت اتوماسیون خانگی

مفهوم دستگاه های خانه هوشمند امروزه در حال به روزرسانی است. چند دهه پیش، اتوماسیون خانگی با چند ایراد همراه بود، زیرا زمانی که فرد از محل خود دور بود، امکان انجام بسیاری از فعالیت‌ها از او گرفته می شد.

امروزه اما همگام با توانایی هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء تعامل بین دستگاه های ما را به شدت تغییر می دهد. ما در عصری زندگی می‌کنیم که دخالت انسان به کمترین میزان می رسدو یک دستگاه هوشمند قادر است تصمیمات مستقلی بگیرد.

 

سرگرمی ها، محصولات کاربردی، کنترل و امنیت در حال حرکت به سمت پاک‌تر و هوشمندتر شدن هستند. کاربردهای کلیدی یادگیری ماشینی، دسترسی سریع و پیوسته به اینترنت، همراه با توانایی جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، سهم مهمی در توسعه اینترنت اشیا دارد.

 

در ادامه لیستی تهیه شده است تا بهتر بدانید اینترنت اشیا چگونه آینده صنعت اتوماسیون خانگی را تغییر داده است:

1-نظارت مستقل

لوازم خانگی مانند تهویه، ترموستات، یخچال، ماشین لباسشویی، قهوه ساز و حتی پمپ آب و آبپاش، در یک خانه هوشمند به طور مستقل می توانند فعال شوند. این سیستم‌ها به آرامی استاندارد می‌شوند و به تولیدکنندگان اجازه می‌دهند تا محصولات هوشمندی ایجاد کنند که بتوانند از طریق این برنامه‌ها به طور موثر تعامل داشته باشند.

 

2-ابزارهای خود تشخیص‌گر

پیش‌بینی می‌شود تمامی کالاها در سال‌های آینده قابلیت شناسایی خود را داشته ‌باشند. به‌تدریج، سیستم ها رشد خواهند کرد تا بدانند دقیقا چه زمانی باید مشغول تعمیر و نگهداری باشند. در صورت خرابی یک محصول به تولیدکنندگان آن دستگاه اطلاع داده می شود. قدرت داده‌ها برای درک بهتر واضح و مبرهن است.

 

3-قابلیت شناسایی فردی

امنیت یکی از مهم ترین مواردی است که باید در اتوماسیون خانه به آن توجه شود. اتوماسیون خانه به اندازه کافی برای شناسایی صاحبان خانه به همراه دوستان و اقوام آنها انجام می شود. قابلیت‌های پیشرفته را می توان در آیفون‌های تصویری مشاهده کرد. اتوماسیون خانه هوشمند به جای هشدار دادن به مالکان برای دیدن شخصی در جلوی ورودی در، جزئیات آن شخص را برای مالک خانه ارسال می کند.

 

4-معرفی سیستم‌های سرگرمی برای عصر مدرن

در سرویس پیشرفته اتوماسیون خانگی. کاربران می توانند به راحتی اجازه پخش موسیقی را به هر قسمت از خانه بدهند و موسیقی های مختلف را در اتاق های مختلف پخش کنند. علاوه بر این، سیستم موسیقی همچنین به کاربران این امکان را می دهد که چراغ ها و پرده ها را مطابق با ترجیح کاربر تنظیم کنند تا حالتی عالی ایجاد کند که باعث شود فرد بیشترین لذت را از موسیقی در حال پخش ببرد!

 

5-زمینی با آلودگی کمتر، فقط و فقط با اینترنت اشیا

وظیفه اینترنت اشیا فقط کاهش وظایف انسانی نیست. یک خانه هوشمند، باید آنقدر هوشمند باشد که امکان استفاده بهینه از برق را فراهم کند.

همه ابزارها می توانند بر نحوه مصرف برق را نظارت کرده و روند استفاده را برای کاهش هدر رفت تجزیه و تحلیل کنند.

اینترنت اشیا همیشه هیجان انگیز بوده است و زمان آن فرا رسیده است که دست در دست توسعه دهندگان. زمینه را برای ارائه محصولات با کیفیت به خانه هایمان هموارتر کنیم.

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.