021 - 72974000

آیا استفاده از فناوری خانه های هوشمند، یک فعالیت لوکس محسوب میشود؟

آیا فکر کرده اید که این همه هیاهو در مورد خانه های هوشمند چیست؟

بیان این حقیقت که تو تنها نیستی. در حالی که ایده سیستم‌های سرگرمی شبکه‌ای، امنیت خودکار، چراغ‌های هوشمند و ترموستات‌های کنترل‌شده صوتی رایج است، جذب فناوری‌های خانه هوشمند کمتر از حد انتظار بوده است.

برخی از محققان می گویند این به دلیل مقرون به صرفه بودن و چالش های نصب است. برخی دیگر ادعا می کنند که به این دلیل است که فناوری خانه های هوشمند چندان مطلوب یا مفید نیستند.

تحقیقات جدیدی که امروز منتشر کرده‌ایم، مزایا و مشکلاتی را که پذیرندگان خانه‌های هوشمند واقعا تجربه می‌کنند، شناسایی می‌کند و آنها را با راه‌حل‌های هوشمندسازانه خود مقایسه می‌کند. گزارش‌ها نشان می دهد که در حالی که زندگی در یک خانه هوشمند برای نو استفاده‌ها جذاب است، اما چالش های غیرمنتظره ای را نیز به همراه دارد.

بازار خانه‌های هوشمند به سرعت در حال رشد است، اما این صنعت هنوز هم اغلب به عنوان “راه حل در جستجوی یک مشکل” شناخته می شود. علاقه به فناوری‌های خانه‌های هوشمند را می‌توان به عنوان «پسران و اسباب‌بازی‌هایشان» نادیده گرفت، زیرا مردان اغلب محرک‌های وارد کردن فناوری خانه هوشمند به خانه و مدیریت عملکردشان هستند.

ارقام فروش فعلی صنعت اتوماسیون ایالات متحده نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان دستگاه‌های خانه هوشمند کمی بیشتر مرد هستند (57%)، در حالی که وسواس‌های خانه هوشمند یا همان کسانی که همه جنبه‌های سیستم‌های اتوماسیون خانگی خود را فراتر از استانداردهای استاندارد سفارشی‌سازی و تنظیم می‌کنند، معمولا مردان هستند. اما زنان به ویژه آن‌هایی که 18 تا 35 سال دارند، به طور رو به رشدی به فناوری خانه‌های هوشمند علاقه دارند.

 

 

ما با 31 فرد خانه‌دار که اولین پذیرندگان فناوری خانه هوشمند بودند و با 42 نفر به مدت یک تا 2.5 ساعت مصاحبه کردیم. ما سه دسته اصلی استفاده‌کننده را پیدا کردیم:

 

  1. دستگاه های امنیتی برای تسهیل مراقبت و حفاظت
  2. ابزارهای خودکار یا چند کاره برای بهبود بهره‌وری
  3. بهبودهای زیبایی شناختی و محیطی که باعث ایجاد لذت در استفاده‌کننده می شود.

 

حفاظت

در مطالعه ما، کاربران فناوری تمایل خود را برای مراقبت و محافظت از خانه و ساکنان آن ابراز کردند. دوربین‌های هوشمند نصب‌شده در خانه به بزرگسالان اجازه می‌داد تا بر وابستگان، کودکان و به طور غیرقابل انکاری حیوانات خانگی، در زمانی که دور از خانه هستند نظارت کنند.

 

بهره‌وری و کارایی

یکی از مزایای رایج فناوری‌های خانه‌های هوشمند، توانایی آن‌ها در ایجاد امکانات کوچک بود که تلاش فیزیکی یا ذهنی درگیر در کارهای روزانه را کاهش می‌داد. این کارایی‌ها به خانوارها اجازه می‌داد تا بار فعالیت‌های پیش پاافتاده را از دوش خود بردارند.

 

لذت

زندگی در یک خانه هوشمند و تجربه زیستن با دستگاه‌های جدید نیز لذت قابل توجهی را به همراه دارد. نورپردازی هوشمند و بلندگوها منبع اصلی این لذت هستند و تجربیات حسی را ایجاد می کنند تا بر محیط و خلق و خوی ساکنان تاثیر بگذارند.

در نهایت، خانواده‌ها می خواهند فناوری های هوشمند را در خانه خود ادغام کنند تا ارزش و مطلوبیت آن را برای دیگران افزایش دهند. در حالی که این کار برای صاحبان خانه آسان است، توانایی مستاجران برای ایجاد تغییرات در خانه بسیار محدود است.

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.