021 - 72974000

کاربرد کلید لمسی و مزایای خانه هوشمند

کلید لمسی

کلید لمسی یکی از ارکان اصلی هوشمندسازی خانه های امروزی است. این کلیدها با ظاهر زیبا و تنوع رنگی بالایی در بازار دیده می شوند. اما شاید کاربران عادی چندان با کاربرد آن ها آشنا نباشند. به نظر شما کلید لمسی در خانه هوشمند تا چه اندازه کارایی دارد؟ آیا تهیه ی کلید تاچ نسبت به خرید لامپ های هوشمند ارجحیت دارد؟ یک کلید لمسی با کیفیت چه امکاناتی را ارائه می دهد؟ با ما همراه شوید تا پاسخ چنین سوالاتی را دربیابید.

کاربرد کلید لمسی و مزایای خانه هوشمند

کلید لمسی در خانه هوشمند دارای مزایا و کاربردهای فراوانی است که عبارتند از:

اگر از آن دسته افرادی هستید که مرتبا خاموش کردن چراغ های خانه یا محل کارتان را فراموش کنید، کلید لمسی دقیقا مناسب شماست. کلید لمسی در خانه هوشمند به راحتی قابل کنترل است. کارکرد این کلیدها را می توان از طریق اپلیکیشن مخصوصی بر روی گوشی، رایانه و تبلت مدیریت کرد.

این قابلیت محدود به فضای داخلی خانه نیست. اگر در سفر هستید بهترین کار این است که لامپ های خانه را در روز خاموش کنید و در شب یکی از آن ها روشن سازید تا کسی متوجه عدم حضور طولانی مدت شما در منزل نشود.

هوشمند سازی خانه

ایران بی ام اس در کنار شماست تا به بهترین شکل ممکن بتوانید خانه ی خود را هوشمند کنید. پروسه ی هوشمند سازی خانه در این مجموعه براساس نیازها، علایق و بودجه ی شما شکل خواهد گرفت. ما به شما این اطمینان را می دهیم که می توانید با صرف مدت زمان کوتاهی از خدمات و سرویس های ویژه بهره مند شوید. کلیه ی خدمات این مرکز در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام شده و همراه با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

امنیت و آرامش

مفهوم خانه تنها به یک چهار دیواری محدود نمی‌شود بلکه باید شامل محیطی آرام و امن باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان این است که خانه شما را به محیطی امن و آرام تبدیل می‌کند. تجهیزات هوشمندی که نهایت امنیت  و آرامش را به خانه هوشمند می‌آورند شامل: دوربین‌های هوشمند، سنسور دود، سنسور نشتی آب و … هستند. دوربین‌های هوشمند متناسب با نوع برنامه‌ای که به آن‌ها می‌دهید پروسه فیلم‌برداری را به صورت شبانه‌روز انجام می‌دهند یا زمانی که شما از خانه خارج می‌شوید فیلم‌برداری را آغاز می‌کنند. بنابراین امکان کنترل و نظارت همه ی بخش‌های خانه هوشمند چه از راه دور و چه از راه نزدیک وجود دارد.

علاوه‌بر این، درصورت ورود افراد ناشناس به منزل با استفاده از صدای آژیر یا برقراری تماس و ارسال پیامک به اهالی خانه آن‌ها را از این جریان مطلع می‌سازد. سنسورهای دود و نشتی آب نیز از بروز هرگونه آتش‌سوزی یا ترکیدگی لوله جلوگیری می‌کنند؛ به گونه‌ای که پس از تشخیص دود و نشتی آب بلافاصله با به صدا درآوردن آژیر یا برقراری تماس با کاربر او را در جریان منشأ نشتی آب و آتش‌سوزی قرار می‌دهند. علاوه‌بر این جریان گاز و آب را به صورت خودکار قطع می‌کنند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. بنابراین می‌توانید با زندگی در خانه هوشمند اوج امنیت و آرامش را تجربه کنید.

بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از کلید لمسی

همه ما همیشه با قبض‌های سرسام‌آور آب، برق و گاز روبه‌رو هستیم اما با زندگی در یک خانه هوشمند می‌توانیم از شر این قبض‌ها خلاص شویم. به این دلیل که یکی از مزایای هوشمند سازی ساختمان، بهینه سازی مصرف انرژی است. برخی از مهم‌ترین سیستم‌های هوشمندی که موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند شامل: سیستم‌های روشنایی هوشمند، پرده برقی هوشمند و سیستم آبیاری هوشمند هستند.

سیستم روشنایی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که موجب کاهش چشم‌گیر مصرف برق می‌شود اما چطور؟ این سیستم هوشمند با تاریک شدن هوا تنها لامپ‌های هر بخش از خانه مانند اتاق نشیمن که افراد در آن حضور دارند را روشن می‌کند. بنابراین زمانی که کاربر وارد اتاق خود می‌شود لامپ‌ها به صورت خودکار روشن شده و زمانی که او اتاق را ترک می‌کند، لامپ‌ها به صورت خودکار خاموش می‌شوند. علاوه‌بر این سیستم روشنایی هوشمند، سطح روشنایی محیط را متناسب با میزان روشنایی هوا تنظیم می‌کند.

بنابراین لامپ‌هایی که اطراف پنجره‌ها قرار دارند به دلیل وارد شدن نور از پنجره به داخل خانه نسبت به لامپ‌های دیگر کم‌نور هستند. همه این موارد موجب می‌شود که در مصرف برق به صورت چشم‌گیری صرفه‌جویی شود. پرده برقی هوشمند نیز یکی دیگر از تجهیزات تاثیرگذار در کاهش مصرف انرژی است. درواقع این سیستم هوشمند در فصل سرما که نور آفتاب به داخل خانه می‌تابد کنار رفته تا تا تابش نور آفتاب محیط خانه را گرم کند از طرفی عملکرد سیستم گرمایش هوشمند کاهش پیدا می‌کند. بنابراین در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

میترینگ مصرف انرژی با کلید لمسی

یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی ساختمان، میترینگ مصرف انرژی است. منظور از میترینگ مصرف انرژی، سیستم هوشمند تفکیک هزینه‌های آب، برق و گاز است اما این سیستم هوشمند چه کمکی به ما می‌کند؟ درواقع میترینگ مصرف انرژی موجب افزایش راندمان تجهیزات هوشمند، کاهش مصرف انرژی و درنهایت افزایش آسایش و رفاه کاربران می‌شود.

این سیستم هوشمند با تفکیک هر یک از هزینه‌های آب، برق و گاز شما را از میزان مصرف خود مطلع کرده و راهکارهایی جهت کاهش مصرف انرژی به شما ارائه می‌دهد. بنابراین علاوه‌بر اینکه هر یک از تجهیزات خانه هوشمند در کاهش مصرف انرژی نقش دارند، با میترینگ مصرف انرژی در خانه هوشمند می‌توانید بیشتر به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها کمک کنید.

رفاه و آسایش

هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از این نیست که بتوانید همه چیز را از راه دور کنترل کنید. خوشبختانه خانه هوشمند چنین امکانی را به شما می‌دهد؛ از این‌رو می‌توانید تمامی تجهیزات هوشمند را چه از راه نزدیک و چه از راه دور برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل کنید. بنابراین زمانی که خارج منزل هستید یا برای مدتی به مسافرت رفته‌اید به راحتی می‌توانید همه بخش‌های خانه را تنها از طریق موبایل خود مشاهده کنید.

علاوه‌بر این وظایف هر یک از سیستم‌های هوشمند را کنترل کنید یا حتی سناریویی که برای آن‌ها تنظیم کرده بودید را تغییر دهید. همه این کارها تنها با یک موبایل و لم دادن روی مبل انجام می‌شوند. بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی ساختمان تجربه اوج رفاه و آسایش است.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.