021 - 72974000

هوشمندتر کردن کارخانه‌ها

هوشمندتر کردن کارخانه‌ها

کارخانه ی هوشمند چیست؟

این یک سیستم انعطاف‌پذیر است که می‌تواند عملکرد خود را در یک شبکه گسترده‌تر بهینه‌سازی کند، خودش را تطبیق بدهد و از شرایط جدید در زمان واقعی یا تقریبا واقعی بیاموزد و به طور مستقل کل فرآیندهای تولید را اجرا کند. صنعت تولید در زمینه معرفی فناوری‌ها و نوآوری‌های پیشرفته بسیار محافظه‌کار است. اکثر کارخانه ها تجهیزات خود را برای سال ها نگهداری و استفاده می‌کنند. جایگزین‌کردن می‌تواند بسیار گران باشد و شرکت های صنعتی کوچکتر نمی‌توانند هزینه این تغییرات را بپردازند، به خصوص اگر ماشین های موجود به خوبی کار کنند.

قطعات متحرک زیادی وجود دارد که کارخانه را هوشمند می‌کند . در حالی که فناوری‌های بی‌سیم بیش از چهار دهه است که وجود دارند، مدرن‌سازی شبکه‌های صنعتی، توسعه پروتکل‌های مختلف و پذیرش اصول صنعتی اینترنت اشیاء تقاضا برای استفاده از فناوری‌های بی‌سیم در بطن کارخانه را تسریع کرده است.

فن‌آوری‌های بی‌سیم مزایای زیادی مانند تحرک و جابجایی آزاد را برای یک مرکز تولیدی ارائه می‌کنند که منجر به انعطاف‌پذیری بیشتری در پیکربندی بطن کارخانه می‌شود. فناوری‌های بی‌سیم امکان نصب سریع‌تر و آسان‌تر را فراهم می‌کنند که منجر به پیکربندی‌های خط جدید، یکپارچه‌سازی آسان دستگاه شبکه و کاهش زمان نصب می‌شود. با این حال، دیوارها، شیشه، تداخل فرکانس الکتریکی با رادیویی در تنظیمات متداول کارخانه می‌تواند سیگنال های بی سیم را مختل کند. محیط سخت رادیویی و سطح بالای چگالی دستگاه، قابلیت اطمینان شبکه را در کارخانه ها به خطر می اندازند. چالش‌های انتشار سیگنال بی‌سیم شامل مواردی مانند تغییرات سریع دما، رطوبت، شوک، لرزش، انعکاس سیگنال و تداخل اجزای کارخانه مانند کانال‌کشی، قفسه ‌های خودرو، ماشین‌های الکترواستاتیک و محافظ کابل است.

درک نحوه کار پلتفرم‌های RF در این محیط‌های سخت اولین گام به سمت طراحی و استقرار شبکه‌های بی‌سیم قابل اعتماد است که می‌توانند داده‌هایی را ارائه دهند که می‌تواند بهره‌وری و کارایی کارخانه را بهبود بخشد.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.