021 - 72974000

تکنولوژی خانه هوشمند برای یک سبک زندگی پایدار

تکنولوژی خانه هوشمند

همانطور که امروزه آثار مخرب آلوده کردن محیط زیست خود را در طی سالهای گذشته می بینیم درمی یابیم که همه چیز نیازمند تغییر است. وقتی همه ما سهم خود را کاهش رد پای کربن در زمین ادا کنیم، ما در واقع کمک می کنیم زمین به جای بهتری برای زندگی تبدیل شود.

داشتن سبک زندگی‌ای پایدار نیازمند آگاهی و فداکاری‌های بسیار است. هنگامی که شما این طرز تفکر را داشته باشید، از اینکه چگونه این سبک زندگی جدید اثرات چشمگیری روی شخصیت شما می گذارد شگفت زده خواهید شد. بررسی نحوه زندگی در حال حاضر و یافتن راه‌حل‌هایی برای کاهش مصرف انرژی و تولید ضایعات، نقطه خوبی برای شروع است. هنگامی که زمینه‌های کلیدی را که می‌توانید در آنها بهبود ایجاد کنید را یافتید، زمان تغییر فرا می رسد. با استفاده از منابع در دسترس و تکنولوژی، به خصوص تکنولوژی خانه هوشمند، راه حل‌های بسیاری برای تسهیل بخشی به روند این تغییرات را پیدا می کنید. بهتر است نگاهی به روش‌هایی بیاندازیم که تکنولوژی خانه هوشمند برای زندگی پایدارتر برای ما به ارمغان می‌آورد.

درک تکنولوژی خانه هوشمند:

قبل از شروع هرگونه کاری، ضروری است که مفهوم تکنولوژی خانه هوشمند را متوجه شوید. فناوری خانه هوشمند شامل طیف وسیعی از محصولات است که می تواند برای کمک به صاحبان خانه در ساده کردن زندگی روزمره خود استفاده شود و اغلب از فناوری پیشرفته برای خودکارسازی و تکرار وظایف اولیه انسانی استفاده می کند. با یک راه اندازی ساده و اتصال به سیستم اینترنت خانه، این تکنولوژی می تواند به سرعت شروع به فعالیت کند. از زمانی که ابزار تکنولوژی خانه هوشمند ابداع شد، محبوبیت و استفاده از آن افزایش چشمگیری داشت. تخمین زده می شود تاکنون حدود 69 درصد از خانه‌ها حداقل یکی از ابزار هوشمند را در خانه ‌هایشان استفاده می کنند. همزمان که تکنولوژی تازه ای ظهور می کند، به شما راه‌های تازه ای برای یکی کردن این تکنولوژی با زندگیتان را نیز نشان می دهد.

 

-استفاده از تکنولوژی خانه هوشمند:

در حالی که سیستم خانه هوشمند تنوع بسیاری در ظرفیت‌ها و ویژگی‌ها و همچنین قیمت خود دارد، ابزار و گزینه‌های متعددی بر اساس خواسته و بودجه شما روی میز پیش روی شماست و تصمیم با شماست که با یک تکنولوژی ساده شروع کنید یا در همان ابتدا خواستار هوشمند سازی تمام خانه خود به صورت یک جا باشید. برای اولین خرید به منظورهوشمند سازی خانه خود، می توانید از مبلغی که ماهیانه پس انداز کرده اید استفاده کنید و اگر خواستار ابزار گران‌قیمت‌تری هستید می توانید وام بگیرید یا تعدادی از مخارج غیرضروری را برای پس‌انداز پولتان، حذف کنید.

 

انتخاب مناسب‌ترین ابزار برای پایداری سبک زندگی هوشمندتان:

حالا که درک درستی از فناوری خانه‌های هوشمند و هزینه‌های آن دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام دستگاه‌ها ارزش سرمایه گذاری در یک سبک زندگی پایدارتر را دارند. خوشبختانه گزینه‌های مختلفی در دسترس است که بسیاری از آنها در فروشگاه‌های محلی یا از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند.

 

ترموستات های هوشمند:

بیایید با ترموستات های هوشمند شروع کنیم. این دستگاه‌ها، اگرچه ماهیت نسبتا ساده‌ای دارند، اما می‌توانند یکی از بزرگترین مزایا را برای کیف پول شما و محیط‌زیست به همراه داشته باشند. ترموستات‌های هوشمند به کنترل گرمایش و سرمایش مورد نیاز خانه شما کمک می کنند. آنها مانند یک ترموستات معمولی کار می کنند اما کنترل و دسترسی از راه دور بیشتری را ارائه می دهند.

 

لوازم هوشمند:

هنگام خرید یک دستگاه جدید برای خانه خود، خواه یک یخچال جدید یا یک ماشین ظرفشویی جدید، گزینه دوستدار محیط زیست را انتخاب کنید. اکنون بسیاری از لوازم خانگی با قابلیت‌های هوشمند ادغام شده‌اند که می‌توانند به کارآمدتر شدن دستگاه‌های شما کمک کنند. آنها همچنین دارای بسیاری از ویژگی های مفید مانند هشدار به شما در هنگام باز بودن در و اتصال به دستگاه‌های تلفن همراه هستند. هنگام خرید یک دستگاه هوشمند، حتما به دنبال گزینه‌هایی باشید که دارای برچسب رسمی بهره‌وری انرژی هستند.

همانطور که به عنوان یک جامعه به تکامل خود ادامه می دهیم و توسعه دهندگان فناوری های پیشرفته تری را تولید و در بازار عرضه می کنند، مطمئناً با سیستم‌های خانه هوشمند بیشتر و جدیدتری آشنا خواهیم شد. استفاده از این سیستم‌ها به نفع شما نه تنها به عنوان صاحب خانه است، بلکه می تواند به حفظ محیط زیست نیز کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.