021 - 72974000

کنتور هوشمند: سیاست‌های احمقانه، تجربه شاهانه

کنتور هوشمند

کنتور برق هوشمند یک ایده عالی است. این کنتور،  فرصت هایی را برای مصرف کنندگان و فروشندگان لوازم برقی ارائه می دهند تا برنامه های نوآورانه‌ای را برای صرفه جویی در مصرف برق و پول اعمال کنند. کنتورهای هوشمند که به لوازم هوشمند و اینترنت گره خورده اند در واقع راه آینده هستند.

 

به جز ویکتوریا

متأسفانه، در سال 2006، دولت ویکتوریا تصمیم گرفت که نصب کنتورهای هوشمند را اجباری کند که در آن هر خانواده ویکتوریایی را مجبور می‌کند یک کنتور هوشمند داشته باشد و چه بخواهد و چه نخواهد باید هزینه آن را بپردازد. دولت تصمیم گرفت که همه آنها یک نوع کنتور داشته باشند، چه برای رفع نیازهای ما، کارآمد باشند چه نباشند. این یک برنامه ریزی مرکزی بود که حتی باعث می شد دولت را با کره شمالی و یا حتی اتحاد جماهیر شوروی از لحاظ اجبار برای اطاعت از فرمان‌ها، در یک رده قرار دهد!

خبرگزاری خانواده سلطنتی به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که ایرادات این توزیع متمرکز را نشان می دهد. کمی از نظر اقتصادی به ماجرا نگاه کنید و به راحتی می توان متوجه شد که چرا این سیاست برای مصرف کنندگان سلطنتی یک فاجعه است.

 

سابقه خاندان سلطنتی

کنتورهای هوشمند (موسوم به AMI) جایگزین کنتورهای قدیمی شده اند که صرفاً کل مصرف برق شما را ثبت می کردند. توزیع کننده شرکت صاحب سیم‌هایی که برق را به خانه شما می آورد، مالک کنتورهای قدیمی بود. توزیع کننده (به طور کلی) با خرده فروش متفاوت است، یعنی شرکتی که برق خود را از آن خریداری می کنید. توزیع کننده به اندازه گیری دقیق مصرف برق شما نیاز دارد تا بتواند از مصرف شما گزارش درستی داشته باشد و بتواند صورت حساب شما را تهیه کند.

 

در مقابل کنتورهای هوشمند می توانند داده های مصرف برق شما را در زمان واقعی ثبت و ارسال کنند. سپس این اطلاعات می تواند توسط شما و شرکت محلی توزیع برق شما برای مدیریت مصرف برق استفاده شود. می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید یا این کار را به طرف دیگری مانند توزیع‌کننده‌ خود محول کنید.

 

این به نفع شما و اقتصاد است. شما با صورت حساب های متوسط ​​کمتر سود می برید. توزیع‌کننده عمده بدون نیاز به پرداخت هزینه بالا، از فروش این خدمات به شما سود خود را می برد. همه ما با داشتن نیروگاه و شبکه برق که انرژی و هزینه کمتری را برای ما متحمل می شود، سود می بریم. شبکه های تنظیم شده مانند توزیع کنندگان ضرر می کنند چرا که به آنها برای توزیع و دادن صورت حساب مصرف احتیاجی نیست.

 

چه کسی از مزایای آن برخوردار است؟

کنتورهای هوشمند هر کاری را که کنتورهای قدیمی انجام می‌دادند انجام می‌دهند به علاوه دو مزیت بزرگ که دارند.

اول: آنها امکان خواندن از راه دور را فراهم می کنند، بنابراین توزیع کننده برق شما نیازی به خواندن فیزیکی کنتور شما ندارد. دوم: آنها می توانند به مشتریان اجازه دهند تا از اطلاعات بلافاصله برای طراحی تعرفه های نوآورانه برای صرفه جویی در مصرف برق و کاهش قبوض خانگی استفاده کنند.

با توجه به برنامه‌های سلطنتی همه خانوارها همان نوع کنتور را دریافت می کردند و مجبور بودند هزینه آن را بپردازند. کنتور همچنان در اختیار توزیع کننده‌ها بود، حتی اگر مصرف کننده هزینه آن را بپردازد.

 

گزارشگر خانواده‌های سلطنتی  یادآور می شود که:

“تا پایان سال 2015، مصرف کنندگان برق سلطنتی حدود 2.239 میلیارد دلار برای خدمات اندازه گیری، از جمله راه اندازی و اتصال کنتورهای هوشمند، پرداخت خواهند کرد.”

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.