021 - 72974000

خانه هوشمند چه مزایایی برای سالمندان دارد؟

خانه هوشمند چه مزایایی برای افراد سالمند دارد؟

خانه های هوشمند انتخاب امروز بسیاری از مردم جهان است. اما گاهی باور غلطی دیده می شود که بر عدم کارایی خانه هوشمند و مزایای آن برای سالمندان دلالت دارد. این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد. عملکرد خانه های هوشمند چندان پیچیده و رایانه ای نیست. هر فردی در هر سنی با هر سطح دانشی از تکنولوژی می تواند قادر به استفاده از امکانات خانه های هوشمند باشد. حتی اگر گوشی همراه شما هوشمند نباشد هم باز می توانید از برنامه ریزی ها و سناریوهای از پیش تعیین شده ی خانه های هوشمند بهره مند شوید.

برای مثال کلیدهای لمسی علاوه بر اینکه با نرم افزارهای درون تبلت ها و موبایل ها هماهنگ می شوند؛ با یک لمس جزیی و یا سناریوهای چیده ی شده ی قبلی خاموش و روشن خواهند شد. شما حتی می توانید از راه دور هم وضعیت خانه ی هوشمند والدین سالمند خود را کنترل کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از عمده ترین مزایای خانه هوشمند برای سالمندان بپردازیم.

لیستی از مزایای خانه هوشمند برای سالمندان

مزایای خانه هوشمند برای سالمندان بسیار مهم و کاربردی است. خاطرنشان می نماییم که همواره جهت هوشمندسازی خانه ی سالمندان می توانید از خدمات تخصصی ایران بی ام اس استفاده کنید. کافی است با ما تماس بگیرید و درخواست خود را طبق راهنمایی های ارائه شده توسط کارشناسان بخش پشتیبانی ثبت کنید.

سیستم روشنایی بی دردسر

اولین حسن خانه های هوشمند برای افراد سالخورده سیستم روشنایی بی دغدغه است. جهت روشن کردن لامپ در حالت عادی خانه ها، باید به محل نصب کلید مراجعه کرد و کلید را به صورت دستی روشن یا خاموش نمود. اما اگر والدین شما توان زیادی در راه رفتن ندارند؛

به راحتی در حین استراحت هم می توانند سیستم روشنایی خانه را کنترل کنند. برای این منظور کافی است یک اپ ساده بر روی تلفن همراه فرد سالخورده نصب کنید و نحوه ی استفاده از آن را به شخص آموزش دهید. البته برنامه ریزی های قبلی نیز ممکن است.

تغییر وضعیت سیستم تهویه ی هوای خانه

یکی از مزایای خانه هوشمند برای سالمندان، سیستم تهویه ی هوای سریع و کاربردی است. افراد سالخورده چندان طاقت گرما و یا سرمای تابستان و زمستان را ندارند. اینکه در طول روز نسبت به تغییر دمای خانه تمایل داشته باشند، امری طبیعی است. در حالت عادی معمولا سیستم های تهویه ی هوا برای خنک سازی یا گرم کردن فضای خانه، کمی فرصت لازم دارند.

این مدت زمان ممکن تا 30 دقیقه طول بکشد. مسلما چنین شرایطی باعث آزردگی خواهد شد. سیستم های گرمایشی و سرمایشی خانه های هوشمند چنین مشکلی را نخواهند داشت و به سرعت تغییر وضعیت می دهند.

قدرت تعریف سناریوهای کنترلی

از دیگر فواید خانه هوشمند برای افراد سالمند، قدرت تعریف سناریوهای کنترلی است. برای مثال زمانی که قصد برگزاری یک مهمانی را داشته باشید، خواهان روشن شدن تمامی لامپ های خانه هستید و یا هر روز صبح در یک ساعت مشخصی که از خواب بیدار می شوید، تمایل به کنار رفتن اتوماتیک پرده های اتاق خواب دارید.

این سناریوهای برنامه ریزی برای افراد سالخورده می تواند فراموشی را هم کنترل کند. برای مثال فرد ممکن است فراموش کند که باید چراغ های حیاط خانه را پس از غروب خورشید روشن نماید. می توان یک سناریوی مشخص تعیین کرد تا هر روز در یک تایم خاصی چراغ های حیاط روشن شوند.

وجود یک سیستم امنیتی قدرتمند در خانه هوشمند

مسئله ی امنیت برای اشخاص سالخورده ای که تنها زندگی می کنند، موضوع بسیار مهمی است. از دیدگاه کارشناسان مهم ترین عضو لیست مزایای خانه هوشمند برای سالمندان، امنیت است. دزدگیرهای سیستماتیک، دوربین های حافظتی پر قدرت و سنسورهای حساس به دود و آتش تعدادی از اجزای یک سیستم امنیتی مناسب در خانه های هوشمند هستند.

برای امنیت بیشتر این اجزا را می توان جهت کنترل فرزندان افراد سالمند نیز برنامه ریزی کرد. لازم به ذکر است که نمایندگی ایران بی ام اس سیستم های امنیتی هوشمند را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ارائه می دهد.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.