021 - 72974000

دورکاری استاندارد دقیقا به چه معناست؟

دورکاری استاندارد دقیقا به چه معناست؟

دورکاری استاندارد

امروزه دورکاری کاملاً عادی شده است، زیرا بسیاری از سازمان‌های بزرگ به طور عمومی اعلام کرده اند که برای زمانی غیر قابل پیش بینی به کار از راه دور می پردازند. با این حال، بسیاری از سازمان‌ها به آرامی کارکنان خود را به شیوه ای انعطاف پذیرتر به دفتر باز می گردانند. و سعی می‌کنند مزایای همکاری در دفتر را با کارآیی دورکاری ادغام کنند.

دفاتر کار امروزی نیازهای متنوع تری نسبت به گذشته دارند، که این امر باعث پرورش روش‌های پویا برای حل این مشکلات جدید شده است. یکی از محبوب‌ترین و سریعترین راه حل‌ها برای رفع نیازهای مشاغل امروزی، فضای کاری مجازی است.

 

فضای‌کاری مجازی چیست؟

یک فضای کاری مجازی یک محیط کاری است که در آن کارکنان بدون در نظر گرفتن موقعیت فیزیکی با همسالان خود و جریان کار خود به صورت دیجیتالی ارتباط برقرار می کنند و تنها راه اتصال افراد به یکدیگر از طریق بستر اینترنت است.

هرگونه همکاری، ارتباط و موقعیت کاری،  همه در این بستر رخ میدهد. در حالت ایده‌آل فضای کار مجازی باید تا حد ممکن انعکاسی از فضای کار فیزیکی و واقعی نفر به نفر باشد. در حالی که این روش کاری، به دلیل تداوم انجام کار با توجه به شرایط پیش آمده بود. اما با استقبال بسیاری از شرکت ها مواجه شده و تبدیل به نوعی برنامه دائمی در شرکت‌ها و دفاتر شده است.

همکاری و ارتباط بی‌نقص:

این محیط کاری در بستر اینترنت و به صورت آنلاین در حال انجام است و برنامه‌هایی هستند که روند فعالیت از راه دور کارکنان خود را منعکس میکنند.

اگر صد درصد کار در فضایی انجام شود که همه کارکنان بتوانند با آن ارتباط گرفته و به صورت همزمان به آن دسترسی داشته باشند باعث میشود نتیجه کار. هیچ تفاوتی با کار حضوری نداشته باشد و حتی بازدهی بالاتری نیز داشته باشد.

 

امروزه، افراد زیادی در این بستر مشغول به کارند و لیستی از مزایای دورکاری را تهیه کرده اند:

  • فضای کاری خلاقانه با طراحی و تصویر سازی
  • توسعه شبکه وب
  • مسائل مالی
  • عدم نیاز به رفت و آمد به محل کار
  • پشتیبانی فنی و بسیاری موارد دیگر

 

این شرایط، محیط کار را برای افرادی که مایل به دورکاری هستند بسیار ایده‌آل میکند. این سطح از همکاری، اگرچه به صورت عمده جایگزین همکاری حضوری نمی شود، اما در حال بهبود است و ارتباطات داخلی به سرعت در حال افزایش  است. امروزه برقراری تماس تصویری به آسانی قابل انجام است و حتی جلسات روزانه ویدیویی جایگزین خوبی برای جلسات حضوری است.87 درصد از کارکنان دورکار می گویند. ویدئو کنفرانس به حفظ این حس ارتباط و همکاری کمک می کند و اینترنت و بستر فراهم شده برای کارها. مانند پلی از دفترکار به خانه و جاییست که در آن دورکاری انجام میشود.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌ها:

اگر کمتر از یک فضای اداری فیزیکی استفاده می کنید به این معنی است که می توانید هزینه های خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید زیرا می توانید هزینه اجاره و هزینه های مربوط به دفتر را از لیست مخارج خود حذف کنید ، به عنوان مثال ، امنیت و نگهداری از دفتر. همچنین می توانید تیم خود را بدون پرداخت هزینه های زیاد گذشته، گسترش دهید. به هر حال امروزه دورکاری یکی از شرایط اجتناب‌ناپذیر در هر شرکت و محیط کاری است. و هر کارفرما میتواند با در پیش گرفتن روش‌های خلاقانه خود به افزایش بازدهی این نوع کار کمک کند.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.