021 - 72974000

شنود صنعتی چیست؟

شنود صنعتی

در این مطلب می‌خواهیم به این سوال که اصلا شنود صنعتی چیست؟ پاسخ دهیم. اگر هکرها با آلوده کردن دستگاه های اینترنت اشیا جمع آوری اطلاعات و نظرسنجی  ، نظارت را در محل انجام دهند، ممکن است جاسوسی تنها گزینه نباشد. آنها همچنین می توانند برای مطالبه پول باج چنین حملاتی را انجام دهند.

حریم خصوصی و شنود صنعتی

بنابراین، حمله به حریم خصوصی یکی دیگر از موارد برجسته امنیت اینترنت اشیا است. جاسوسی و دخالت در دستگاه های اینترنت اشیا یک مشکل واقعی است. زیرا بسیاری از داده های حساس مختلف ممکن است به خطر بیفتد و علیه صاحب آن استفاده شود. اینجاست که اهمیت وجود شنود صنعتی احساس می‌شود.

اطلاعات کاربران

در سطح ابتدایی، ممکن است یک هکر بخواهد یک دوربین را تصاحب کند و از آن برای جاسوسی استفاده کند. نباید فراموش کرد که بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا اطلاعات کاربر را ثبت می کنند. اعم از اینکه این تجهیزات بهداشتی، اسباب بازی های هوشمند، تجهیزات پوشیدنی و غیره است، در سطح صنعتی، داده های بزرگ یک شرکت است که می تواند توسط هکرها جمع آوری شود تا اطلاعات حساس کسب و کار را افشا کند.

برخی از کشورها شروع به ممنوع کردن دستگاه های اینترنت خاص با مشکلات امنیتی می کنند. به عنوان مثال، عروسک تعاملی اینترنت اشیا با پین بلوتوث، که به میکروفون و بلندگوی اسباب بازی اجازه دسترسی به هر کسی در شعاع ۲۵ تا ۳۰ متر را می‌داد. این عروسک به عنوان دستگاه جاسوسی برچسب گذاری شد و در آلمان ممنوع اعلام شد.

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.