021 - 72974000

ردپای بی سیم شما، به پلیس کمک می کند دزدان را دستگیر کنند

ردپای بی سیم شما، به پلیس کمک می کند دزدان را دستگیر کنند

با وجود میلیاردها دستگاه بی‌سیم که هر ساله در سراسر جهان تولید و عرضه می‌شود، می‌توان تصور کرد که اکثر ما در بیشتر مواقع حداقل یک دستگاه بی‌سیم را بی وقفه با خود حمل می‌کنیم. انتظار می‌رود که تعداد گجت‌های پوشیدنی که قرار است در سال جاری عرضه شوند از ۱۰۰ میلیون فراتر رود و نکته جالب این جاست که یک سوم پوشیدنی ها در سال آینده نسبتا نامحسوس خواهند بود. مانند لنز عینک، انگشتر و دستبند.

تقاضای رو به رشد برای ابزارهای سنتی‌تر مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز همچنان ادامه دارد. محبوبیت روزافزون محصولات اتوماسیون خانگی بی‌سیم و لوازم هوشمند به این معنی است که در آینده ابزار بی‌سیم بیشتری در اطراف خانه شما وجود خواهند داشت.

 

همه چیز با سیگنال‌ها:

ارتباطات بی‌سیم از جمله فناوری‌های Wi-Fi و بلوتوث با انتقال رادیویی پشتیبانی می‌شوند. این امواج رادیویی به ظاهر نامرئی در هوای آزاد حرکت می کنند، محیطی که برای همه قابل دسترس است.

 

آنچه را که با چشم غیرمسلح نمی توان دید را می توان با استفاده از حسگرهای ویژه دریافت کرد. این سیگنال ها همچنین می توانند به عنوان اثر انگشت دیجیتال یا ردپای بی سیم نامگذاری شوند. اکثر دستگاه های بی‌سیم دارای یک آیدی منحصر به فرد مانند آدرس MAC برای Wi-Fi و آدرس BD_ADDR برای بلوتوث هستند و این شناسه ها را می توان به سادگی ثبت کرد.

 

یک ردیاب بی‌سیم تنها ممکن است چندان مفید نباشد، اما مجموعه‌ای از ردیابی‌ها در طول زمان و مکان‌های متعدد می‌تواند کاملا  به کار آید. اما یک نگرانی هم در مورد حفظ حریم شخصی افراد وجود دارد، زیرا ردیابی دستگاه های بی سیم بر اساس اثر انگشت آنها منجر به ردیابی افراد می شود. با این حال، مزایای این طرح از معایب آن بیشتر است. درک بهتر محیط‌های شهر بر اساس ردپای بی‌سیم می‌تواند منجر به تصمیم‌های برنامه‌ریزی شهری آگاهانه‌تر با هدف هوشمندتر، ایمن‌تر و قابل زندگی کردن شهرهای ما شود.

به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل ترافیک بر اساس سیگنال های بی سیم می تواند برای مقابله با تراکم افراد و ماشین‌ها در زمان خاص در مکانی خاص بسیار به کار آید.

سرقت دستگاه ها:

اما مهمتر از آن، دستگاه ها و خودروهای بی سیم نیز هدف جذابی برای سارقان و سارقان خودرو هستند. دزدی، موضوعی غیر قابل انکار در دنیاست. خوشبختانه اگر استفاده از ردیابی بی سیم، برای ردیابی و یافتن اقلام ربوده شده را در نظر بگیریم، به شرطی که اثر انگشت دستگاه برای پلیس مشخص باشد، ممکن است راهی برای برگرداندن اشیای دزدیده شده وجود داشته باشد.

در حالی که این مفهوم ساده است و به راحتی قابل دسترس است، مواردی نیز هست که باید رعایت شود. برای موثر بودن، نیاز به شبکه حسگر گسترده و ادغام فناوری در ماشین های پلیس، مراکز حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شهری وجود دارد.

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.