021 - 72974000

بهترین محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان در CES 2020

بهترین محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان در CES 2020

اولین شرکتی که پیش به سوی طراحی و تولید محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان حرکت کرد، شرکت WeMo بود. البته این داستان به سال 2015 برمی‌گردد اما پس از آن سال، حوزه هوشمند سازی لوله‌کشی آب خیلی جدی گرفته نشد. اکثر شرکت‌های تولیدکننده محصولات هوشمند به فکر طراحی و تولید سیستم‌های روشنایی هوشمند و ترموستات‌های هوشمند بودند. تا جایی که هیچ کس امید نداشت، حوزه محصولات هوشمند لوله‌کشی آب ساختمان، مانند سایر سیستم‌های هوشمند به موفقیت چشم‌گیری برسد.

اما امسال شرکت‌های متعددی با رونمایی از محصولات هوشمند در این زمینه غوغا به پا کردند. این شرکت‌ها نشان دادند که حوزه هوشمند سازی لوله‌کشی آب نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و موجب صرفه‌جویی چشم‌گیری در مصرف آب می‌شود. از این‌رو در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از محصولات هوشمند لوله‌کشی ساختمان که میهمان CES 2020 بودند آشنا کنیم.

با جذاب‌ترین محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان آشنا شوید!

 سیستم تشخیص آب هوشمند FLO

سیستم هوشمند FLO، متعلق به شرکت Moen است. درواقع شرکت Moen در نمایشگاه CES 2018 سیستم تشخیص آب هوشمندی را معرفی کرد که از قابلیت مونیتورینگ برخوردار بود. این سیستم با بررسی سطح فشار آب در لوله‌ها، نشتی‌های احتمالی را به کاربر اطلاع می‌داد. البته نقصی که این سیستم داشت این بود که نمی‌توانست محل نشتی آب را تشخیص دهد. اما شرکت Moen امسال با دست پر به نمایشگاه CES  آمد.

این شرکت سنسور تشخیص آب هوشمندی به نام FLO را معرفی کرد که علاوه‌بر تشخیص نشتی لوله‌ها می‌تواند محل نشتی آب را نیز به اطلاع کاربر برساند. بنابراین کاربر می‌تواند با استفاده از این سیستم قبل از بروز هر نوع حادثه‌ای، جریان آب را قطع کند. قیمت سیستم هوشمند FLO به عنوان یکی از بهترین محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان برابر با 50 دلار است.

سیستم تشخیص آب هوشمند Phyn XL

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، اولین شرکتی که وارد حوزه تولید محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان شد، شرکت WeMo بود. این شرکت امسال نیز در نمایشگاه CES حاضر شد و یک سیستم هوشمند به نام Phyn XL را معرفی کرد.

سیستم Phyn XL نیز یک سیستم تشخیص آب هوشمند است که برای تشخیص فشار آب و نشت‌های احتمالی استفاده می‌شود. براساس گفته‌های شرکت WeMo، این سیستم تشخیص آب هوشمند در تابستان سال میلادی جاری روانه بازار خواهد شد.

سیستم تصفیه آب هوشمند Kohler

همانطور که از نام این محصول پیداست، شرکت Kohler این سیستم تصفیه آب هوشمند را روانه CES 2020 کرده است. سیستم تصفیه آب هوشمند Kohler از طراحی بسیار جالبی برخوردار است؛ به گونه‌ای که مشابه یک کیس کامپیوتر به رنگ سفید می‌باشد که در زیر سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد.

سیستم Kohler نه تنها قادر است ویروس‌ها، باکتری‌ها و ذرات معلق در آب را فیلتر کند بلکه نشتی‌های احتمالی را نیز تشخیص می‌دهد. قیمت سیستم Kohler به عنوان یکی دیگر از بهترین محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان برابر با 600 دلار است.

شیر هوشمند Setra

یکی دیگر از محصولات هوشمند سازی لوله‌کشی آب ساختمان که توسط شرکت Kohler رونمایی شد، شیر هوشمند Setra است. از قابلیت‌های این شیر هوشمند می‌توان به شست‌وشو و پر کردن ظروفی مانند ظرف‌های مخصوص اسپاگتی، بررسی میزان خروجی آب، تشخیص نشتی آب و قطع و وصل کردن خودکار آب اشاره کرد.

قیمت شیر هوشمند Setra 399 دلار است که به نظر اکثر کاربران قیمت بالایی دارد اما جالب است بدانید که ارزان‌ترین محصول هوشمند در CES 2020 شناخته شده است.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.