021 - 72974000

اقتصاد در اینترنت اشیا / Economics in the iot

اقتصاد در اینترنت اشیا

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که جهان در آستانه یک دوره جدید از فن‌آوری اطلاعات و تاثیر اقتصاد در اینترنت اشیا قرار دارد. یکی از عناصر آن نوآوری، توسعه فن‌آوری ارتباطات (CT) است. بدین ترتیب که شبکه‌های ارتباطی بین ماشین‌ها و اینترنت گسترده‌تر را ایجاد می‌کند و “اینترنت اشیا” نامیده می‌شود.

 بازار جهانی اینترنت اشیا

 بازار جهانی اینترنت اشیا (IoT) برای اولین بار در سال 2017 به 100 میلیارد دلار درآمد رسید. پیش بینی ها حاکی از آن است که این رقم تا سال 2025 به حدود 1.6 تریلیون دلار برسد.

موارد زیر میتواند از جمله دلایلی باشد که منجر به افزایش تعداد ماشین ها و دستگاه های اینترنت اشیا می شود:

  •  قیمت های پایین تر برای سخت افزار
  • محاسبات پیشرفته
  • فضای ذخیره ابری
  • سرعت بالاتر
  • هزینه های کمتری برای اتصال

IoT platform Particle   مطالعه ای را در مورد کار آنها با شرکت ها در صنایع مختلف منتشر کرد تا نشان دهد که چگونه شرکت ها از دستگاه های اینترنت اشیا استفاده می کنند و تأثیرات این فناوری بر سازمان های آنها چیست. براساس این گزارش، صنعت اینترنت اشیا ممکن است در نهایت تا سال 2025 بیش از 11 تریلیون دلار تأثیر اقتصادی داشته باشد.

این گزارش 800 متخصص اینترنت اشیا را مورد بررسی قرار داد و دریافت که بیشتر آنها از دستگاه های اینترنت اشیا برای نظارت از راه دور (78٪)، نگهداری پیشگیرانه (55٪) و ردیابی دارایی (33٪) استفاده می کنند. مدیر عامل شرکت   Zach Supalla   و بنیانگذار Particle در بیانیه مطبوعاتی گفت:” موفق ترین محصولات اینترنت اشیا کالاهایی هستند که برای شما و مشتریان شما ارزش مکرر دارند.”

وی افزود: در حالی که روش های زیادی برای ایجاد این ارزش وجود دارد، ما متوجه شدیم که نظارت از راه دور، نگهداری پیشگیرانه و ردیابی دارایی اصلی ترین راه کسب درآمد شرکت ها با اینترنت اشیا است و به نظر می رسد بخشهایی از جمله فناوری، تولید، بهداشت، کشاورزی یا صنعت انرژی بیشترین علاقه را به تلفیق این فناوری در تجارت خود دارند.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.