021 - 72974000

گجت ها و اقتصاد مدور

گجت ها و اقتصاد مدور

گجت ها و اقتصاد مدور ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. گجت ها و دستگاه های متصل  یک عامل بزرگ در تضعیف اقتصاد مدور هستند. به عنوان مثال تلفن های همراه از فلزات گرانبها در ساخت خود استفاده می کنند. اما در بیشتر موارد، این دستگاه ها برای استفاده در آینده بازیابی نمی شوند. همه ما می دانیم که تلفنهای هوشمند بهتر و سریعتر همیشه در افق هستند. بیشتر ما در طی دو سال تلفن های خود را تعویض می کنیم. آیا تلفن‌های قدیمی ما واقعا در پایان زندگی شان هستند ؟

این مورد را در نظر بگیرید که اگر سازنده دستگاه های جدید از منابع تجدید ناپذیر استفاده کنند و ما از آنها استفاده کنیم و آنها را دور بریزیم، چه مدت زمانی طول می کشد تا منابع مورد نیاز برای ساخت این دستگاه ها به پایان برسد؟

منابع در دستگاههای دور ریخته شده ای که در برخی محل‌های دفن زباله قرار دارند ، گرفتار خواهند شد. آنها در آن مرحله دیگر برای مصرف کنندگان مفید نیستند و دیگر از اقتصاد حمایت نمی کنند. بر اساس نکته ای که گفتیم، این یک مدل پایدار نیست که فکر کنیم به عنوان یک صنعت یا مصرف کننده می‌توانیم به استفاده از منابع در دستگاه‌های بدون طراحی بازیافت ادامه دهیم.

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.