021 - 72974000

با استفاده از قفل هوشمند، دزدها را فراری دهید!

قفل هوشمند

دوران جا گذاشتن کلیدها و پشت در ماندن یا سرقت از خانه به دلیل باز شدن راحت قفل درب ساختمان، در حال نوستالژی شدن است چراکه قفل هوشمند کم کم جایگزین قفل‌های مکانیکی می‌شود. با آمدن قفل های اتوماتیک، دیگر نیازی به کلید ندارید و می‌توانید امنیت منزل خود را تا حدی افزایش دهید که همه دزدها فراری شوند.

علاوه‌بر این می‌توانید از راه دور و نزدیک با استفاده از تلفن همراه خود، قفل هوشمند درب ساختمان را مدیریت و کنترل کنید. همچنین اگر نیاز بود از راه دور درب ساختمان را برای افراد باز کنید. مطمئناً دوست دارید بیشتر با این قفل جادویی و ویژگی‌های آن آشنا شوید، پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

قفل هوشمند چیست و چگونه کار می‌کند؟

قفل هوشمند به منظور افزایش امنیت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد چراکه از سیستم‌های امنیتی فوق‌العاده پیشرفته‌ای برخوردار است. این قفل از طریق وای فای و بلوتوث قابل مدیریت و کنترل می‌باشد. از این‌رو فرقی نمی‌کند که کجا باشید، چه از راه دور و چه از راه نزدیک می‌توانید درب ساختمان را باز و بسته کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید ورود و خروج افراد مختلف به ساختمان را مدیریت و کنترل کنید. قفل هوشمند درب خانه، از طریق تلفن همراه، وارد کردن رمز، استفاده از کارت مخصوص و اثر انگشت باز می‌شود از این‌رو دیگر نیازی به استفاده از کلید نیست.

قفل هوشمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

می‌توانید آن را از راه دور کنترل کنید

همانطور که اشاره کردیم، می‌توانید تلفن همراه خود را از طریق وای فای یا بلوتوث به قفل هوشمند وصل کرده و از طریق نرم‌افزار مخصوص آن، قفل هوشمند درب ساختمان را از راه دور مدیریت کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید ورود و خروج افراد به ساختمان را تحت نظر داشته باشید. از این‌ رو امنیت منزل شما به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. همچنین می‌توانید هر زمانی که لازم بود، درب ساختمان را با استفاده از تلفن همراه خود چه از راه دور و چه از راه نزدیک باز و بسته کنید.

از شر کلیدها و دردسرهای آن‌ها خلاص می‌شوید

کلیدها همیشه دردسرساز هستند. زیرا احتمال جا گذاشتن آن‌ها یا گم کردنشان وجود دارد. از این‌رو زمانی که به خانه می‌رسید باید مدت زیادی پشت در بمانید تا فرد دیگری از راه برسد و درب را برای شما باز کند. درصورتی که با قفل هوشمند می‌توانید از شر کلیدهای مزاحم خلاص شوید. چراکه با وجود این قفل، دیگر نیازی به کلید ندارید.

قفل‌های هوشمند انواع مختلفی دارند برخی از آن‌ها دارای یک صفحه لمسی هستند که باید رمز عبور خود را وارد کنید تا باز شوند. برخی دیگر از قفل‌های هوشمند بجای صفحه لمسی دارای صفحه کلید هستند. سایر قفل‌های هوشمند نیز یا از نوع کارتی هستند یا از نوع اثر انگشتی. البته همه قفل‌های هوشمنداز طریق نرم‌افزار مخصوص آن‌ها که بر روی تلفن همراه نصب می‌شود قابل باز شدن هستند.

قفل هوشمند به سیستم‌های امنیتی پیشرفته مجهز است

سیستم امنیتی پیشرفته قفل هوشمند به گونه‎‌ای طراحی شده است که برای جلوگیری از سرقت با به صدا درآوردن آژیر یا تماس با کاربر او را از بروز اتفاقات مطلع می‌سازد. علاوه‌بر این می‌توان آن را به گونه‌ای تنظیم کرد که درصورت عدم حضور کاربران در منزل، به صورت خودکار با مراکز امنیتی و پلیس تماس بگیرید. با این وجود هیچ دزدی جرأت نزدیک شدن به خانه شما را نخواهد داشت.

قفل هوشمند به صورت اتوماتیک، درب را قفل می‌کند

یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای بسیار مهم قفل هوشمند که در افزایش امنیت منزل شما نقش بسزایی دارد، قفل کردن درب ساختمان به صورت اتوماتیک است. درواقع پس از اینکه رمز عبور را وارد می‌کنید، قفل هوشمند درب، رمز عبور را تایید کرده و باز می‌شود.

پس از اینکه وارد منزل خود شدید و درب را بستید، قفل هوشمند به صورت خودکار درب را قفل می‌کند تا نفراتی که بعد از شما وارد می‌شوند، رمز عبور خود را وارد کنند و پس از تایید رمز عبور اجازه ورود داشته باشند. با این وجود وقتی که خانه را ترک می‌کنید هیچ نگرانی از نبستن درب خانه نخواهید داشت.

می‌توانید از رمزهای یکبار مصرف برای باز کردن آن استفاده کنید

این قفل دارای آپشن‌های امنیتی متعددی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید امنیت منزل خود را افزایش دهید. یکی از این آپشن‌ها استفاده از رمز یکبار مصرف است. درواقع رمز یکبار مصرف برای آن دسته از افرادی است که رفت و آمد آن‌ها به منزل شما تنها برای مدت کوتاه و به صورت موقت است.

مانند میهمانان، تعمیرکار یا نظافت‌چی. همانطور که از نام رمز یکبار مصرف پیداست پس از اینکه کاربر رمز یکبار مصرف را وارد کند، قفل هوشمند درب آن را از حافظه خود پاک می‌کند. بنابراین اگر کاربر برای بار دوم از رمز یکبار مصرف استفاده کند، قفل آن رمز را غیر مجاز تلقی کرده و باز نمی‌شود.

قیمت قفل هوشمند چه قدر است؟

همانطور که اشاره کردیم این قفل‌ها دارای انواع متعددی هستند. مانند قفل هوشمند کارتی تا قفل‌های هوشمندی که با وارد کردن رمز عبور و اسکن اثر انگشت کار می‌کنند. با این وجود قیمت هر یک از این قفل‌ها  متناسب با نوعی که دارند و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند متفاوت است.

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

روند هوشمند سازی

روند هوشمند سازی و کار با متخصصین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن متخصصین با تجربه و کار آزموده است. این کار نه تنها از هدر رفت هزینه‌ و زمان جلوگیری می‌کند، بلکه تنش‌ها و اختلاف نظر‌ها را در روند کار به حداقل می‌رساند. برای شروع، شما باید تحقیقات خوبی…

خانه‌ی خود را هوشمند کنید

خانه‌ی خود را هوشمند کنید چگونه فناوری‌های به روز را به خانه‌های جدید یا پیش ساخته بیاوریم. زمانی که صحبت از خانه‌های هوشمند به میان می‌آید، شاید ذهن شما به سمت خانه‌ای با روشنایی خودکار یا مجهز به دستیار صوتی برود. جالب است بدانید که خانه‌ی هوشمند تنها به این موارد محدود نمی‌شود. باید گفت…

شهر هوشمند

شهر هوشمند یا همان شهر پایدار انتظار میرود تا سال ۲۰۵۰، ۸۵ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. این بدین معناست که در سالهای پیش رو با مشکلاتی نظیر تامین انرژی، نشر co2، مشکلات ترافیک، تدارک کالا و مواد خام، به دلیل تراکم بالای جمعیت مواجه خواهیم بود. یکی از راهکارها راه اندازی ارتباطات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

حتما بارها شنیده اید که کسانی درباره آبیاری گلخانه و باغ خود با پیامک صحبت می کنند. امروزه عبارت خانه هوشمند به صورت باورنکردنی تکرار می شود. سال هاست که مبحث هوشمند سازی خانه، بیمارستان، ادارات و حتی باغ ها و گلخانه ها مطرح شده است.