021 - 72974000

باغچه و فضای سبز هوشمند

باغچه و فضای سبز هوشمند

هوشمند سازی تنها به منزل شخصی ، منحصر نشده و می‌توانید فضاهای بیرونی مانند باغچه و حیاط را نیز هوشمند کنید. باغچه‌ها طراوت خاصی به منزل می‌بخشند و هوشمند سازی آن‌ها، به معنی کم‌شدن حجم زیادی از کار است. با دستگاه‌های هوشمند، می‌توان چمن‌ها را به‌موقع هرس کرد و از رشد بدون عیب و نقص گیاهان، اطمینان حاصل کرد.

شما می‌توانید گزارش آب و هوایی روزانه را دریافت کنید و مقدار آب مورد نیاز باغچه را به گیاهان رسانده و ماشین چمن‌زنی را به‌طور خودکار به راه بیندازید.

حسگرهایی که در باغچه‌ها تعبیه می‌شوند، میزان رطوبت خاک و وجود آفات را به شما اطلاع داده و میزان موفقیت در سم‌پاشی را به اطلاعتان می‌رسانند. همچنین گلدان‌های هوشمند، برنامه‌ای خودکار برای آب‌دادن به گیاهان دارند و تا یک ماه به سرکشی انسان نیازی ندارند.

اما اگر از امکان داشتن باغچه‌ای در فضای باز محروم هستید، می‌توانید از دستگاه‌های مخصوصی استفاده کنید که شرایط باغچه و میزان رطوبت لازم برای رشد گیاهان را برای شما فراهم خواهند کرد. این باغچه‌های کوچک هوشمند، می‌توانند گیاهانی را پرورش دهند که از نظر آب و هوایی اصلا با محیط زندگی شما سازگار نیستند!

شاید به نظر برسد سیستم‌های هوشمندی که روی ساختمان‌ها نصب می‌شوند، مخصوص افراد تحصیل‌کرده با درآمد بالا می‌باشد اما اینطور نبوده و سیستم‌های هوشمند، مخاطبین متعددی و متفاوتی دارند. هدف سیستم‌های هوشمند راحت‌تر کردن زندگی برای همه است.

یکی از مهم‌ترین کارکردهای وسایل هوشمند، کاهش استرس است: زیرا زمانی که حتی با عدم حضور در منزل همه چیز را تحت کنترل داشته باشید، یکی از مهم‌ترین عوامل اضطراب شما از بین خواهد رفت. در آینده‌ای نزدیک، ساختمانها و منازل، اغلب در حین ساخت، هوشمند سازی میشوند و قابلیت به‌روز شدن ابزارها، تنها هزینه نرم افزاری در پی خواهد داشت.

 

حالا اگر به هوشمندکردن منزل خود علاقه‌ پیدا کرده‌اید، چند پیشنهاد برای شما داریم:

۱. تهیه بلندگوی هوشمند به شما کمک می‌کند تا به سایر وسایل هوشمند منزل خود دسترسی پیدا کرده و با «صدا و دستورهای صوتی» تمام وسایل را به راه بیندازید. بلندگوهای گوگل و آمازون از محبوب‌ترین بلندگوهای هوشمند هستند که بسیاری از خدمات را برای شما به انجام می‌رسانند.

 

۲. هوشمند کردن لامپ‌های منزل زمان چندانی نمی‌برد و کاری به نسبت کم ‌هزینه‌ است. روشن و خاموش کردن و تنظیم نور لامپ‌ها با استفاده از صدا یا اپلیکیشن‌های قابل‌ نصب روی تلفن همراه صورت می‌گیرد.

 

۳. نصب پریزهای هوشمند که از وای‌فای استفاده می‌کنند تا دستورهای شما را دریافت کنند، موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های برق شما می‌شود.

 

۴. نصب آیفون هوشمند بر درب منزل این مزیت را برای شما دارد تا گزارشی از محیط اطراف خود دریافت کنید و در صورت نبودن در منزل، مراجعان را به اطلاع شما می‌رساند.

 

 

 

 

 

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.