021 - 72974000

دکوراسیون خانه هوشمند

دکوراسیون خانه هوشمند

قبلا در مورد هوشمند سازی ساختمان صحبت کرده ایم. امروز به صورت ویژه به بررسی دکوراسیون خانه هوشمند، معرفی اجزا و نکاتی برای ارتقا چشم انداز داخلی ساختمان های هوشمند می پردازیم. تجهیزات هوشمند برای ساختمان های هوشمند، روز به روز در حال پیشرفت هستند. طوری که دکوراسیون خانه هوشمند امروزه یک حوزه تخصصی و بسیار پر طرفدار است.

از دستگاه هایی همچون یخچال و تلویزیون و … گرفته تا ریزه کاری هایی مثل کلید و پریز و … همگی در زیباتر شدن دکوراسیون ساختمان هوشمند نقش دارند. تخصصی ترین مرکز هوشمندسازی ساختمان در ایران، در خدمت شماست تا ضمن ارائه بهترین و به روز ترین طراحی ها و استفاده از تجهیزات زیبا و شکیل، فضای خانه هوشمند شما را به مدرن ترین شکل درآورد. برای آشنایی با نکاتی کاربردی در خصوص دکوراسیون‌خانه هوشمند، ادامه مطلب را دنبال کنید.

نکات طلایی در اجرای دکوراسیون خانه هوشمند

طراحی و اجرای المان های دکوراتیو در خانه های هوشمند، نکات و بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد. به عنوان مثال، هریک از دستگاه ها اعم از تلویزیون و … باید جای مشخصی در خانه داشته باشند و نمی توان هر دستگاهی را در هر جایی قرار داد. خرید وسایل کوچک و بزرگ، جایگذاری تجهیزات و وسایل مختلف و بسیاری نکات دیگر، به زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون خانه هوشمند کمک می کنند. برخی از این موارد را در این بخش بررسی می کنیم:

تعیین جای تلویزیون

کارشناسان و طراحان فعال در زمینه هوشمند سازی ساختمان، روی این نکته تاکید دارند که پیش از هر کاری، جای تلویزیون را در منزل مشخص کنید. نکته طلایی و به نوعی مهم ترین ترفند در دکوراسیون خانه هوشمند، این است که تلویزیون تا حد امکان، از بین باریک ترین نمونه ها انتخاب شود. بهتر است که کابل ها مخفی شوند و از کابینت های تجاری برای جا دادن دستگاه استفاده کنید. درواقع بهتر است کاری کنید که تلویزیون، به عنوان جزئی از مبلمان به نظر برسد.

وسایل کوچک را دریابید!

یکی از مهم ترین ارکان و المان ها در دکوراسیون خانه های هوشمند، اجزا و وسایل کوچک هستند. اثاثیه کوچک گاهی بیشتر از دیگر اجزای خانه به چشم می آیند. لذا بهتر است هنگام خرید چنین تجهیزاتی (اجزای سیستم روشنایی، تابلوها، کلیدها و …) به اندازه کافی دقت به خرج دهید.

جایگذاری درست اجزا در اجرای دکوراسیون خانه کوچک

اگر می خواهید دکوربندی خانه هوشمند شما همیشه شیک و مدرن باشد، باید با نحوه درست جاگذاری وسایل آشنایی کامل داشته باشید. اگر وسیله جدیدی خریداری کرده اید که با دکوراسیون کلی منزل تان هماهنگ نیست، بهتر است جای درست آن را پیدا کنید. مثلا یک اسپیکر را می ‌توانید روی دیوار نصب کنید یا اینکه دوربین امنیتی را در زاویه ‌ای قرار دهید که کمتر به چشم بیاید.

تجهیزات دکوراسیون ساختمان هوشمند

تلویزیون هوشمند

اسمارت تی وی ها امروزه جزو اصلی ترین و مهم ترین اجزای دکوراسیون خانه هوشمند محسوب می شوند. تفاوتی ندارد که تلویزیون شما از چه برندی باشد؛ در هر صورت اگر به فکر ساختن یک خانه هوشمند و دکوربندی آن را تجهیزات اسمارت هستید، تلویزیون یکی از ارکان مهمی است که باید دقت ویژه ای برای خرید آن به خرج دهید.

استفاده از یخچال هوشمند در دکوراسیون خانه هوشمند

تصور یک خانه هوشمند با یخچال معمولی، عملا غیر ممکن است. البته هیچ ایرادی ندارد اگر از یخچال های غیر هوشمند استفاده کنید؛ اما یخچال هوشمند، زیبایی دکوراسیون‌خانه‌هوشمند شما را چندبرابر می کند. یخچالها و فریزرهای هوشمند به اینترنت وصل می شوند و می توان آنها را از راه دور هم کنترل کرد.

کنترل نور و ال ‌ای ‌دی‌ های هوشمند

امروزه لوسترهای گران قیمت، مثل سابق محبوب نیستند. لوسترهای هوشمند با ال ‌ای ‌دی ‌هایی که نور را به ‌صورت هوشمند مدیریت می ‌کنند، برای خانه های هوشمند بسیار مناسب تر هستند.  شما می توانید این سیستم های روشنایی را با گوشی خود تحت کنترل داشته باشید و اجزای آن را مطابق با دکوراسیون خانه هوشمند خود انتخاب کنید.

تاثیر پرده برقی در دکوراسیون خانه هوشمند

پرده یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون منازل است. چه بهتر که یک ساختمان هوشمند، به پرده برقی هم مجهز باشد. پرده برقی هم مثل دیگر اجزای ساختمان هوشمند، با موبایل کنترل می شود. کافی است در حالی که روی مبل استراحت می کنید و در حال تماشای تلویزیون هوشمندتان هستید، یک کلید را فشار دهید تا پرده ها کنار بروند و نور طبیعی را در خانه داشته باشید.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.