021 - 72974000

سیستم خانه هوشمند بی سیم چه ویژگی هایی دارد؟

سیستم خانه هوشمند بی سیم

هوشمندسازی خانه و ساختمان های اداری پروسه ی جذابی است که در عصر جدید برای کاربران زیادی حائز اهمیت می باشد. بسیاری از خانه هایی که امروزه ساخته می شوند بر مبنای سیم کشی های هوشمندسازی طراحی می گردند. اما چگونه می توان خانه های از پیش ساخته شده را هوشمند کرد؟ 2 راه حل برای هوشمندسازی خانه های ساخته شده وجود دارد. اولین راهکار سیم کشی داخلی مجدد در دیوارهای مورد نیاز است. راهکار دوم نیز استفاده از سیستم خانه هوشمند بی سیم است.

راهکار اول مسلما دشواری های فراوانی دارد و می تواند هزینه های بازیابی و هوشمندسازی را در حد بسیار چشم گیری افزایش دهد. بنابراین اغلب موارد استفاده از سیستم خانه هوشمند بی سیم  بر نمونه ی با سیم ارجحیت دارد. ادامه این مقاله را از دست ندهید تا شما را با این سبک از هوشمندسازی خانه آشنا کنیم.

عملکرد سیستم خانه هوشمند بی سیم

عملکرد سیستم خانه هوشمند بی سیم براساس کلیدها و ماژول هایی شکل می گیرد که به صورت لمسی با بلوتوث و وایرلس ست می شوند. در واقع به جای کلیدهای سنتی، ترموستات ها و سیم کشی های تو در تو؛ با تکنولوژی خاصی آرایش ارتباطات سیستماتیک خانه انجام می شود. هوشمندسازی بی سیم به کمک یک تاچ پنل مرکزی قابلیت اجرا پیدا می کند که با نام ( GATE MAY ) شناسایی می شود.

این ماژول مرکزی بسیار ساده جاسازی می گردد. GATE MAY تنها نیاز به یک فاز و نول برای تغذیه دارد و ارتباطات بی سیم را اعمال می کند. با استفاده از نرم افزار مخصوص تاچ پنل مرکزی تمام کلیدها را به صورت بی سیم می توان کنترل کرد. در نتیجه کافی است یک تاچ پنل در منزل قرار گیرد و آن تاچ پنل به مودم وای فای خانه متصل شود تا خانه به سوی مدرنیته شدن برود.

مزایای هوشمندسازی خانه به صورت وایرلس

اصلی ترین مزیت سیستم خانه هوشمند بی سیم، کاهش هزینه های نصب و راه اندازی است. در سیستم های خانه هوشمند باسیم برای اتصال نودها به کنترلر مرکزی از کابل شبکه استفاده می شود. این مسئله زمانی دردسرساز می شود که بیش از دو بخش از خانه به سمت هوشمند شدن پیش می رود.

در این سیستم های باسیم به دلیل تعداد زیاد کابل شبکه، کنترلر مرکزی خانه هوشمند باید در تابلو برق ساختمان نصب شود که هم دردسرهای خاص خود را دارد و هم هزینه ی بالایی برای کاربر خواهد داشت. از طرفی این حجم از سیم کشی مزیت دیگر هوشمندسازی بی سیم یعنی قابلیت توسعه پذیری را روشن می سازد. اگر پس از مدتی قصد هوشمندسازی ناحیه ی جدیدی از خانه را داشتید، کار سختی پیش رو نیست.

هزینه ی اجرای سیستم خانه هوشمند وایرلس چه قدر می شود؟

اینکه دقیقا هزینه ی اجرای سیستم خانه هوشمند بی سیم چه قدر است، بسته به نوع ساختمان، برندهای انتخابی اجزای هوشمندسازی و تعداد ناحیه هایی از خانه که قصد هوشمندسازی آن را دارید، متغیر می باشد. اما به هر حال از تهیه ی کابل های شبکه و راه اندازی و اجرای خانه های هوشمند باسیم معقول تر می باشد.

ما در ایران بی ام اس، مرکز جامع هوشمندسازی ساختمان به شما این اطمینان را می دهیم که در مناسب ترین تعرفه های قیمتی بتوانید مراحل هوشمندسازی خانه به صورت وایرلس را به اجرا درآورید. کافی است با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

مرکز جامع هوشمندسازی ساختمان

در عصری زندگی می کنیم که تکنولوژی تک تک ابزارآلات زندگی ما را متحول ساخته است. وقتی نوبت به استفاده از تکنولوژی به روز در خانه و ساختمان های اداری و فرهنگی می رسد، مرکز جامع هوشمندسازی ساختمان (یوتک) مناسب ترین گزینه ی پیش روست.

راه اندازی منازل هوشمند و ساختمان های اداری مدرن؛ در گرو مهارت، تخصص و ابزارآلات پیشرفته ی استاندارد است. یوتک هر آنچه که شما در راستای هوشمندسازی ساختمان ها نیاز داشته باشید را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر اولویت های یوتک می باشد.

تگ های پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.