021 - 72974000

اوج کاهش مصرف انرژی با سیستم کنترل دمای هوشمند

سیستم کنترل دمای هوشمند

شاید شما هم فراموش کاری‌هایی از این قبیل داشته باشید که بدون خاموش کردن اسپلیت خانه را ترک کنید و در نیمه‌های مسیر تازه به یاد آورید که اسپیلت را خاموش نکرده‌اید. اکثر اوقات در چنین شرایطی به دلیل تنگی وقت نمی‌توانیم بازگردیم و وسایلی که روشن رها کرده‌ایم را خاموش کنیم. به همین دلیل انرژی زیادی به هدر می‌رود و با قبض‌های نجومی روبه‌رو می‌شویم. چاره کار استفاده از سیستم کنترل دمای هوشمند است.

البته این حواس‌پرتی‌ها تنها عامل هدر رفت انرژی و به بار آمدن هزینه‌های زیاد نیست. گاهی اوقات ما هم با استفاده نادرست از وسایل سرمایشی و گرمایشی موجب افزایش مصرف انرژی یا هدر رفت آن می‌شویم.

خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی هوشمند از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده‌ است چراکه از تکنولوژی هوشمند جهت ساخت سیستم مدیریت دمای اتوماتیک استفاده شده است. این سیستم یکی از تجهیزات بسیار مهم خانه هوشمند است که با کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با طراحی و اجرای سیستم کنترل دمای هوشمند در خانه خود با یک تیر دو نشان بزنید هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید و هم از پرداخت قبض‌های نجومی خلاص شوید. اگر علاقه دارید بیشتر با سیستم کنترل هوشمند دما آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سیستم کنترل دمای هوشمند چیست؟

همانطور که از نام سیستم کنترل دمای هوشمند پیداست، وظیفه این سیستم هوشمند کنترل و مدیریت دمای هر یک از بخش‌های ساختمان و ارائه گزارش از دمای نقاط مختلف خانه به کاربر است. درواقع این سیستم هوشمند با مدیریت دمای هر یک از بخش‌های خانه موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. برای مثال اگر در خانه هوشمند خود دارای پرده و پنجره هوشمند باشید، این سیستم هنگام تابش نور آفتاب پرده‌ هوشمند را به صورت خودکار کنار می‌زند و عملکرد سیستم کنترل هوشمند دما را کاهش می‌دهد.

همین عامل موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. علاوه‌بر این اگر پنجره را باز کرده باشید اما فراموش کنید که آن را ببندید درصورتی که پنجره شما هوشمند باشد، سیستم مدیریت دمای اتوماتیک به صورت خودکار آن را می‌‌بندد. در غیر این صورت با برقراری تماس با شما یا ارسال پیام و به صدا درآوردن آژیر به شما یادآوری می‌کند که پنجره را ببندید تا انرژی به هدر نرود. با داشتن کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش دیگر مهم نیست که قبل از ترک خانه حتما وسایل سرمایشی یا گرمایشی را خاموش کنید چراکه این سیستم پس از خارج شدن شما از منزل به صورت خودکار سیستم‌های سرمایشی یا گرمایشی را خاموش می‌کند. بنابراین هیچ‌گونه انرژی به هدر نمی‌رود.

علاوه‌بر این امکان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستم کنترل هوشمند دما هم از راه دور و هم از راه نزدیک وجود دارد. بنابراین می‌توانید از طریق موبایل هوشمند خود دمای هر یک از بخش‌های خانه را چه زمانی که در خانه هستید و چه زمانی که خارج از خانه هستید، کنترل کنید. حتی می‌توانید قبل از رسیدن به خانه از طریق موبایل خود دمای محیط را متناسب با آن درجه‌ای که مدنظر دارید، تنظیم کنید.

سیستم کنترل دمای هوشمند چه مزایایی دارد؟

 • برخوردار بودن از قابلیت سناریوپذیری و تنظیم زمان شروع و توقف انجام سناریو
 • ارائه گزارش از دمای هر یک از بخش‌های خانه به کاربر
 • برخوردار بودن از قابلیت کنترل چندگانه
 • امکان اعمال تنظیمات سفارشی
 • امکان کنترل، مدیریت و برنامه‌ریزی دما از راه نزدیک و دور
 • برخوردار بودن از ریموت کنترلی ساده اما پیشرفته
 • کاهش هزینه‌های ناشی از عملکرد سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی هنگام خالی بودن ساختمان از سکنه
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • کاهش 40 درصدی مصرف برق
 • امکان کنترل و برنامه‌ریزی چندین سیستم سرمایشی و گرمایشی با استفاده از یک سیستم
 • کاهش 20 الی 40 درصدی مصرف آب
 • امکان مانیتورینگ و کنترل دما از طریق PC
 • ارائه گزارشات مربوط به میزان مصرف انرژی و تغییرات درجه حرارت به صورت دوره‌ای

یوتک محافظ شما در گرما و سرما

اگر دوست دارید با صرفه‌جویی در مصرف انرژی از شر قبض‌های نجومی و سرسام‌آور خلاص شوید، طراحی و اجرای کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش بهترین گزینه برای شماست. مرکز تخصصی هوشمندسازی ساختمان یوتک خدمات طراحی و اجرای این سیستم هوشمند را به شما ارائه می‌دهد.

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

دوربین مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند

بهترین سیستم افزایش امنیت و آرامش با به وجود آمدن و پیشرفت سیستم‌های امنیتی مانند دوربین مداربسته کمتر مغازه، فروشگاه و ساختمان تجاری پیدا می‌شود که دوربین مداربسته نداشته باشد. البته کاربرد دوربین مداربسته تنها به این موارد محدود نمی‌شود بلکه از این دوربین‌ها برای کنترل ترافیک نیز استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید عملکرد دوربین…

هوشمند سازی اتاق کودک

هوشمند سازی اتاق کودک

هوشمند سازی اتاق کودک مطابق با فن آوری روز امروزه دنیای فناوری، سبک و سیاق طراحی و ساخت خانه ها را به سمتی پیش می برد که فضا های مختلف آن به صورت هوشمند طراحی شوند. هوشمند سازی خانه فرایندی است که به دنبال آن، بخش های مختلف خانه با استفاده از فناوری های روز،…

هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها

اوتیسم و خانه هوشمند، هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها

به طور معمول تمام تکنولوژی‌ها به منظور اهداف و مقاصد ویژه‌ای طراحی و پیاده می‌شوند، اما گاهی پس از پیاده شدن، تازه متوجه می‌شویم چه کاربردها و مصارف گسترده ای می‌توانند داشته باشند. یکی از این فن‌‌آوری‌های کاربردی و جذاب، هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها است. هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها به جرات می‌توان گفت شاید زمانی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.