021 - 72974000

دوربین مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند

بهترین سیستم افزایش امنیت و آرامش

با به وجود آمدن و پیشرفت سیستم‌های امنیتی مانند دوربین مداربسته کمتر مغازه، فروشگاه و ساختمان تجاری پیدا می‌شود که دوربین مداربسته نداشته باشد. البته کاربرد دوربین مداربسته تنها به این موارد محدود نمی‌شود بلکه از این دوربین‌ها برای کنترل ترافیک نیز استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید عملکرد دوربین مداربسته شامل ضبط تصاویر می‌باشد. بنابراین نه تنها می‌توانید در آن واحد محلی که دوربین مداربسته در آن قرار گرفته است را مشاهده کنید بلکه می‌توانید تصاویری که توسط این دوربین ضبط می‌شود را هر زمان که دوست داشتید ببینید و مرور کنید. حالا فرض کنید همین دوربین مداربسته جای خودش را به دوربین مداربسته هوشمند بدهد.

با نصب این دوربین‌ها، دیگر لازم نیست که تصاویر ضبط شده توسط آن‌ها را چک کنید. درواقع این دوربین‌ها به قدری پیشرفته هستند که با به صدا درآوردن آژیر یا ارسال پیامک به گوشی شما، شما را در جریان ورود افراد ناشناس به محل موردنظر قرار می‌دهند. البته این تنها یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده دوربین مداربسته هوشمند است. مطمئناً دوست دارید بیشتر با این دوربین، عملکرد و ویژگی‌های آن آشنا شوید پس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

دوربین مداربسته هوشمند دقیقاً چه دوربینی است؟

دوربین مداربسته هوشمند، یک سیستم امنیتی معمولی نیست. درواقع این دوربین‌ها علاوه‌بر ضبط تصاویر به پردازش آن‌ها نیز می‌پردازند. به گونه‌ای که با آنالیز تصاویری که ضبط می‌کنند به صورت خودکار پیام هشدار را برای کاربر ارسال می‌کنند. همچنین آژیر را به صدا درمی‌آورند تا او را از ورود افراد ناشناس باخبر کنند. با این وجود می‌توان گفت که مهم‌ترین تفاوت بین یک دوربین مداربسته معمولی با یک دوربین هوشمند این است که دوربین مداربسته در خانه هوشمند علاوه‌بر ضبط تصاویر به پردازش آن‌ها نیز می‌پردازد و به صورت خودکار کاربر را در جریان قرار می‌دهد.

یکی دیگر از بهترین سیستم‌های امنیتی هوشمند که می‌تواند منزل شما در نهایت امنیت و آرامش حفظ کند، قفل هوشمند است. اگر دوست دارید با این سیستم امنیتی هوشمند نیز آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب “با استفاده از قفل هوشمند، دزدها را فراری دهید” را نیز مطالعه کنید.

دوربین‌ های مداربسته هوشمند چه مزایایی دارند؟

دوربین‌ مداربسته هوشمند، برخلاف دوربین‌ مداربسته آنالوگ از قابلیت‌های بسیار متعددی برخوردار است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • قابلیت تشخیص هر نوع حرکت
  • متصل شدن به سایر سیستم‌های هوشمند
  • قابلیت ارائه گزارش از یک سطح مشخص
  • قابلیت محاسبه سرعت انواع خودروها و خواندن پلاک آن‌ها
  • بررسی ورود و خروج افراد و شمارش آن‌ها
  • قابلیت تعقیب سوژه‌های مشکوک
  • قابلیت ثبت عکس از چهره افراد

چه کارهایی از دوربین مداربسته هوشمند بر می‌آید؟

مهم‌ترین کاربرد این دوربین‌ها، جلوگیری از ارتکاب جرم در حیطه‌های مختلف است. البته لازم است بدانید که کاربرد دوربین های مداربسته هوشمند تنها به استفاده در سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، محدود نمی‌شود بلکه در حیطه کارهای صنعتی، کنترل ترافیک، نظامی، فضایی، تصویربرداری نامحسوس و ارتباطات ویدئویی نیز کاربرد دارند.

با این وجود علاوه‌بر استفاده از دوربین مداربسته در خانه هوشمند برای حفظ امنیت و آرامش، در کارخانجات صنعتی برای محافظت از تجهیزات مربوطه و افزایش کیفیت محصولات از دوربین‌های هوشمند استفاده می‌شود. علاوه‌بر این در کارخانجات شیمیایی و هسته‌ای که امکان استفاده از نیروی انسانی وجود ندارد یا برای کنترل ترافیک از دوربین‌های هوشمند استفاده می‌شود. استفاده از دوربین مداربسته هوشمند در حیطه کنترل ترافیک سبب نظارت، کنترل و مدیریت تصادفات می‌شود از این‌رو کاهش چشم‌گیر جرائم رانندگی را به دنبال دارد چراکه از قابلیت تشخیص و شناسایی پلاک خودرو نیز برخوردار است.

کنترل از راه دور هوشمند

همه افراد دوست دارند دفتر کار یا منزل خود را در نهایت امنیت و آرامش و به دور از افراد سارق نگه دارند. همانطور که اشاره کردیم بهترین راه برای افزایش امنیت منزل یا هر مکان دیگری، استفاده از سیستم‌های امنیتی و حفاظتی هوشمند است که یکی از بهترین آ‌ن‌ها دوربین مداربسته هوشمند می‌باشد.

 

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

هوشمند سازی اتاق کودک

هوشمند سازی اتاق کودک

هوشمند سازی اتاق کودک مطابق با فن آوری روز امروزه دنیای فناوری، سبک و سیاق طراحی و ساخت خانه ها را به سمتی پیش می برد که فضا های مختلف آن به صورت هوشمند طراحی شوند. هوشمند سازی خانه فرایندی است که به دنبال آن، بخش های مختلف خانه با استفاده از فناوری های روز،…

سیستم کنترل دمای هوشمند

اوج کاهش مصرف انرژی با سیستم کنترل دمای هوشمند

شاید شما هم فراموش کاری‌هایی از این قبیل داشته باشید که بدون خاموش کردن اسپلیت خانه را ترک کنید و در نیمه‌های مسیر تازه به یاد آورید که اسپیلت را خاموش نکرده‌اید. اکثر اوقات در چنین شرایطی به دلیل تنگی وقت نمی‌توانیم بازگردیم و وسایلی که روشن رها کرده‌ایم را خاموش کنیم. به همین دلیل…

هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها

اوتیسم و خانه هوشمند، هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها

به طور معمول تمام تکنولوژی‌ها به منظور اهداف و مقاصد ویژه‌ای طراحی و پیاده می‌شوند، اما گاهی پس از پیاده شدن، تازه متوجه می‌شویم چه کاربردها و مصارف گسترده ای می‌توانند داشته باشند. یکی از این فن‌‌آوری‌های کاربردی و جذاب، هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها است. هوشمندسازی خانه برای اوتیسمی‌ها به جرات می‌توان گفت شاید زمانی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.