021 - 72974000

هوشمند سازی ساختمان چیست؟

هوشمند سازی ساختمان چیست؟

در این مطلب میخواهیم ببینیم که اصلا هوشمند سازی ساختمان چیست؟ هوشمند سازی ساختمان یا bms را می توان سیستمی یکپارچه تعریف کرد که دیگر سیستم های الکتریکی ساختمان از جمله سیستم روشنایی، دزدگیر، اعلام حریق، دوربین مدار بسته، تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم صوت و غیره  را جهت افزایش قابلیت های ساختمان، کاهش مصرف انرژی و حذف خطاهای انسانی کنترل و یکپارچه می کند.

طراحی و پیاده سازی

با طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان کاربر حتی در زمان هایی که در ساختمان حضور ندارد می تواند سایر سیستم ها را بررسی و کنترل کند.

به طور مثال تصاویر دوربین های مدار بسته را بررسی کند، سیستم های گرمایشی و سرمایشی را روشن یا خاموش کند یا حتی درجه دمای محیط را افزایش یا کاهش دهد. همچنین کاربر می تواند وضعیت سیستم را بر روی حالت خودکار قرار دهد. بدین ترتیب سیستم هوشمند با توجه به شرایط ساختمان بهترین تصمیم را اجرا می‌کند.

پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان با  plc

در هوشمند سازی با روش plc بدون آن که نیاز به سیم کشی مجزا باشد، اطلاعات بر روی سیم های برق موجود منتقل می شوند.

استفاده از ماژول‌ ها برای دریافت اطلاعات

برای دریافت اطلاعات ماژول هایی در نظر گرفته شده است. این ماژول ها اطلاعات را از مرکز کنترل دریافت کرده و در نقاط کنترلی نصب می شوند. ماژول‌های نصب شده شروع به واکنش نشان دادن بر اطلاعات به دست آمده از مرکز کنترل می‌کنند. این ماژول‌ها در صورت نیاز دستگاه مربوطه را روشن یا خاموش می کنند.

مرکز کنترل

مرکز کنترل در سیستم هوشمندسازی با پی ال سی وظیفه دارد سناریوها را ذخیره کند. بدین ترتیب مرکز کنترل از ریموت کنترل کدهای مربوطه را دریافت می‌کند و آنها را به سمت ماژول مورد نظر ارسال می‌کند.

استاندارد معتبر

شاید این سوال برایتان به وجو بیاید که معتبرترین استاندارد در این روش هوشمند سازی ساختمان چیست؟ برای پاسخ به این سوال با ید بگوییم بهترین روش، روش استاندارد X10  می باشد.

تگ های پست

اخبار و مقالات مرتبط

اعلام حریق هانیول

اعلام حریق هانیول | انواع سیستم های حریق هانیول

آتش سوزی می تواند خسارات جانی و مالی بی حد و حصری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی آتش نشانی مناسبی در دست داشته باشید. سیستم اعلام حریق هانیول چندین دهه است که راه‌حل‌های ایمنی نوآورانه ای را برای شرایط اضطراری مهندسی کرده است. Honeywell یک شرکت جهانی…

سیستم هوشمند خانگی control4

همه چیز درباره سیستم هوشمند خانگی control4

سیستم هوشمند خانگی control4 یک سیستم اتوماسیون خانگی است که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها و سیستم های مختلف خانه خود را با استفاده از یک رابط مرکزی کنترل و مدیریت کنید. این سیستم برای ادغام فناوری‌ها و دستگاه‌های مختلف در یک سیستم یکپارچه با کاربری آسان طراحی شده که…

خرید پریز یونگ آلمان | راهنمای کامل پریزهای یونگ آلمان

پریز آلمانی یونگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته شده است. این پریز از مواد باکیفیتی ساخته شده و به گونه ای طراحی شده است که دوام و عمر بالایی داشته باشد. خرید پریز یونگ آلمان مزایای بی شماری دارد  و با برچسب “Safety Plus” خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد. این پریزها مجهز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یوتـــک همکاری کنید

سال‌ها است که هوشمندسازی خانه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی باغ‌ها و گلخانه‌ها بحث اصلی علاقه‌مندان این صنعت، مهندسین و مدیران شهری است. در جهان امروز که به‌ سرعت در حال پیشروی به سمت استفاده از هوش مصنوعی است، این خانه‌ هوشمند است که می‌تواند به کمک تجهیزات و خدمات شرکت یوتک(UTECH) مکان زندگی امن و آرام و هوشمند شما را در این جامعه تأمین کند.